Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou Tag, You're Me

Ohlédnutí za epizodou Tag, You're Me

Ohlédnutí za epizodou Tag, You're Me

Nahromadilo se mi trochu práce a dostala jsem se k ohlédnutí až teď. Tak tedy, máme za sebou díl plný zvratů a nečekané spolupráce, ohlédněme se tedy za okamžiky, které epizoda Tag, You're Me přinesla.


4 0
2.12.2015

Dva v jednom

Dnes začínáme rovnou případem. Sherlock a Joan jsou povoláni k případu vraždy dvou mužů, kteří vypadají jako jeden. Vypadá to, že jeden byl zabit záměrně, druhý při útěku. Co ale spolu dělali? Byli to bratři?

Tři v jednom

Sherlock objeví, že se dvě oběti znaly přes sociální síť, která spojuje lidi, kteří si jsou podobní. Nejdřív podezírají tvůrce té stránky, ale ukáže se, že ji jen ukradl někomu jinému. Na stanici ale přijde další člověk, který vypadá jako naše oběti a vypoví zajímavý příběh.


Rozuzlení?

Bylo nebylo… Na jedné vysoké škole se do bratrstva hlásil mladý chlapec, Howard Low. Jednoho dne ale zmizel a nikdo ho už nenašel. Až do nedávna, kdy se vykopal beton u obchodního domu nebo kde. Našlo se tělo a s ními vzorky DNA vraha. Mezi podezrelými skončil i Tim Wagner, který jediný neposkytl v době zmizení Howard DNA. Ten sehnal dvojníka, kterému chtěl zaplatit, aby šel na testy místo něj. První ale odmítl. Druhý by asi souhlasil, kdyby ho nezavraždil bratr Howarda Lowa.

Pravda

Tim Wagner ale Howarda nezabil. Byl to Curtis Tofano. Chodil do školy ve stejnou dobu jako Howard a Wagner. Ocitl se na původním seznamu podezřelých a když našli Howardovo tělo, požádali ho o DNA. Curtis si našel dvojníka přes stránku, kterou mu ukradli. U vraždy Howarda byl i s Timem Wagnerem, kterému pak dal tip na stránku s dvojníky. Tima a jeho dvojníka pak ale zavraždil Howardův bratr jako pomstu. Curtis si myslel, že je z toho venku, ale to by nesměl existovat náš Sherlock.

Holmesové v akci

Sherlock vrazí k otci a naléhá, aby Morland odjel z New Yorku. On mu to slíbil, ale až ve chvíli, kdy vyřeší jakýsi problém. Sherlock se rozhodne pomoct. Jde o jednu dámu, která chce na Kostarice stavět hotel. Morlandovi klienti tam chtějí postavit elektrárnu, která by ale prý zasahovala do výhledu hotelu. Sherlock se pustí do pátrání a zjistí, že v té oblasti existuje sídliště roztomilé opičky, kotula veverkovitého (pokud vás zaujal, tady si o něm můžete přečíst víc). Jeho oblast zasahuje i do místa, kde chtěla naše dáma stavět svůj rezort. Věděla o tom a proto se snažila zakázat stavbu elektrárny. Oni by si totiž taky udělali průzkum a dámička by měla problém. Morland jí nabídl dohodu a podle všeho ji přijala, takže mezi otcem a synem nezůstalo nic nevyřešeného.

Morland se zpovídá

Morlanda se ale tak rychle nezbavíme. Přišel k Sherlockovi, aby mu přiznal, že ta záležitost s Kostarikou není důvod, proč zůstával v New Yorku. Rozhodl se, že se chce se Sherlockem zase sblížit a proto zůstane na neurčito. Objevila se také zmíňka o Sherlockově matce. Co se s ní stalo? Jak zemřela? To mi opravdu vrtá hlavou.

@LadyAlex

Když jsem se konečně dostala k napsání tohoto článku, zjistila jsem, že si epizodu vlastně vůbec nepamatuju. To asi vystihuje, jak moc mě bavila. Nemůžu říct, že bych se vysloveně nudila, ale Příběh byl strašně zamotaný a nepřehledný. Rozhodně jsme si užila spolupráci otce a syna. A stále věřím, obzvlášť po jeho přiznání na konci epizody, že Sherlockův pohled na otce je mylný. Uvidíme dál, co nám další epizody přinesou.

@agathis

Psal jsem to v minulém ohlednutí a napíšu to i teď. Morlandovi jde o něco víc! Určitě!

@hermionablack

Návrat na scénu NYPD jsme asi všichni čekali, protože není nic, co by taťka neuměl zařídit. O to víc jsou znepokojující jeho další aktivity. Ale co když si zamluvil celou restauraci jen proto, že nerad obědvá na veřejnosti a chtěl mít prostě trochu soukromí? Sherlock už je ze všech těch vražd a zločinů trochu paranoidní, nemyslíte?

Sledovanost

S tímto dílem z pohledu ratingu můžeme být spokojenější, jelikož se nám o desetinku zlepšil na 1,0. Sledovanost vyjádřená počtem díváků celkově se trochu snížil a to na 5,33 milionu. Uvidíme, jak se bude sledovanost dále vyvíjet.

Diskuze /6

xmalinka

Tak to potom tato epka bola taka, ze :: Hmm.. toto je na hlavu vsetko :) :) Total gulas som mala z toho pribehu.. Akoby sa miesali hrusky s jablkami..

2.12.2015 | 17:57:51
Liss93

Také jsem se v díle ztrácela, všichni vypadali stejně, ale nakonec byl vrah někdo jiný :D Důvod, že se Morland v NY drží zuby nehty musí být vážný. Co když má rakovinu a chce poslední měsíce života strávit se „ztraceným“ synem? A nebo má odněkud echo, že se na Sherlocka něco chystá, a chce na něj dohlédnout, případně ho ochránit. (to jsou divoké teorie, co? :D )

#3 LadyAlex
2.12.2015 | 18:58:27
LadyAlex

#2 Liss93: To zni opravdu zajimave! :-) Kazdopadne jsem se ztracela taky, musela jsem psat ohlednuti tak, ze jsem si pustila serial po peti minutach a pak to prepisovala sem do ohlednuti. Dalo mi to fakt zabrat, ale Elementary obcas takove dily miva.

#4 Liss93
webmaster
2.12.2015 | 21:01:02
Liss93

#3 LadyAlex: Já si třeba vůbec nevzpomenu, co bylo v prvním díle 4.série. Zatím je začátek slabý, ale věřím, že se to pořádně rozjede. Ráda bych znovu viděla Irene. A stále doufám, že se v seriálu dočkáme Sherlockova „Reichenbachu“ (pořád totiž nemůžu dostat z hlavy scénu, kde je Sherlock připojen na EKG, tep pípá v pohodě a najednou čára. Věřím, že to byl náznak možné budoucí předstírané smrti).

2.12.2015 | 21:17:36
xmalinka

To s tou smrtelnou chorobou nie je zly napad, ale preco by nechcel byt na blizku aj s druhym synom ?! I ked by mozno potreboval od Sherlocka darovat nejaky organ :)

#6 Liss93
2.12.2015 | 22:01:18
Liss93

#5 xmalinka: S Mycroftem měl myslím vždycky lepší vztah, tak se vídali (a podle mě jsou v pravidelném kontaktu, možná o tom už ví), ale Sherlock s ním nikdy nechtěl mít nic moc společného. A to, že by s ním teď byl jen kvůli darování by bylo dost hnusné. Ale možné je všechno.

2.12.2015 | 22:19:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás