Emily in Paris
87/100 - 57×

Emily in Paris

Emily je dvacátnice a Američanka ze Středozápadu, která se díky nečekané pracovní nabídce přestěhuje do Paříže. Má totiž za úkol poskytnout uznávané francouzské marketingové firmě americký pohled na věc. Dochází tak ke střetu kultur, zatímco se Emily přizpůsobuje životním výzvám v cizím městě a zároveň se snaží stíhat svou kariéru, nová přátelství a milostný život.

USA | 2020 | Pauza
vysílání
4 sezóny | Netflix | 30 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
Lily Collins (Emily Cooper), Ashley Park (Mindy Chen), Philippine Leroy-Beaulieu (Sylvie Grateau), Lucas Bravo (Gabriel), Camille Razat (Camille), Bruno Gouery (Luc), Samuel Arnold (Julien), William Abadie (Antoine Lambert), Lucien Laviscount (Alfie), Kate Walsh (Madeline Wheeler)

Jak hodnotíme druhou řadu Emily in Paris?

Jak hodnotíme druhou řadu Emily in Paris?

Už měsíc jste měli příležitost podívat se na druhou sérii Emily in Paris. V tomto článku si přiblížíme, jak se děj seriálu vyvíjel a zhodnotíme, co se v něm povedlo a co naopak zase moc nefungovalo.

6 1
22.1.2022

Dnes je to přesně měsíc od premiéry druhé řady Emily in Paris a my jsme se proto rozhodli sepsat naše hodnocení a vyzdvihnout, co se na ní vydařilo nebo co naopak zaostávalo.

Už v první sérii nám všem mohlo být jasné, že jedním z hlavních témat seriálu bude milostný trojúhelník, který tvoří Emily, její soused Gabriel a jeho přítelkyně Camille. Emily začala se svým sousedem flirtovat v domnění, že je single a zároveň si v Paříži našla novou kamarádku Camille. Ale až později zjistila, že ti dva tvoří pár, což přineslo spoustu komplikací v jejich vzájemném vztahu. Na konci první řady se Gabriel a Camille rozešli, jelikož se měl Gabriel stěhovat pryč. A v jeho poslední noc v Paříži se Emily rozhodla chytnout příležitosti a na rozloučenou se s ním vyspat. Nicméně další den ukázal, že Gabriel nikam neodjíždí, neboť získal nového investora pro restauraci, kde dosud pracoval – Antoinea. Tím pádem bylo očividné, že druhá série bude pro tento milostný trojúhelník představovat ještě větší komplikaci, jelikož Camille stále miluje Gabriela, Gabriel je zamilovaný do Emily a Emily do něj, ale nechce zničit své přátelství s Camille. Nicméně se ukázalo, že tento milostný trojúhelník byl na druhé sérii asi tím nejslabším článkem.

(Milostný trojúhelník tentokrát moc nenadchl.)

První epizody jednotlivé vztahy mezi touto trojicí nikam neposunuly. Emily sžíralo její svědomí, že se vyspala s přítelem své kamarádky a než aby se to celé nějak vyřešilo, tak se všichni kolem sebe ochomýtali bez nějakého vyústění. A když už Camille na Emilyinu zradu přišla, tak to stejně nijak vztahu mezi Emily a Gabrielem nenapomohlo a zůstali nadále v kamarádské zóně. V následujících dílech je sice zajímavé sledovat, jaké nepřátelství Camille k Emily vysílá, ale problémem je spíše samotný Gabriel, který je od té chvíle v příběhu odsunut na vedlejší kolej a jen se připravuje na otevření své restaurace. Nějaká snaha o získání Emily se nekoná, ale nic mu nebrání v tom, aby se kolem něj obě ženy tu a tam ochomýtaly. Nakonec si Emily dokonce najde nového přítele a i když má pořád pro Gabriela v srdci místo, tak se s ním spokojeně před Gabrielem předvádí v naději, že se Gabriel opět vrátí ke Camille. A když tak udělá, tak chce Emily opět mít Gabriela pro sebe. Druhá série zkrátka vztah této trojice nikam moc neposunula. Když si to totiž shrneme, tak Emily opět touží po Gabrielovi, Gabriel je s Camille, ačkoliv ví, že není jeho pravou láskou, a Camille je s Gabrielem a s Emily jsou „kamarádkami“ (z Camilliny strany šlo spíše o taktiku, že díky kamarádství s Emily se opět sblíží s Gabrielem). Doufejme ale, že se v nadcházejících sériích tato trojice někam posune a nebude se opakovat to samé pořád dokola.

Milostné příběhy, které se však v druhé sérii vydařily, zahrnují dvě postavy – Mindy a Sylvii. Dalo by se říci, že druhá série patřila těmto dvěma postavám, které se snad jako jediné z hlavního obsazení dočkaly nějakého prohloubení jejich charakteru a vývoje v ději. Mindy se konečně rozhodla rozjet svou hudební kariéru a ne být pořád „hajzlbábou“ v baru s živou hudbou. Nejprve začala se skupinkou dalších pouličních umělců zpívat na ulici a získávat tak čím dál větší sebevědomí, které kvůli svému ztrapnění v minulosti postrádala. Navíc navázala s jedním z oněch hudebníku romantický vztah, který sice narazil na pár překážek, ale ty se jim podařilo překonat. V případě Sylvie jsme prozkoumali rovnou dva její vztahy – s jejím bývalým manželem a novým mladším přítelem. Tím nám Sylvie ukázala i svou další stránku, než jen tu, kde je za přísnou šéfovou Savoiru, která si s ničím nebere servítky. Když se podíváme na zbylé hlavní postavy, tak Luc a Julien se vlastně nikam neposunuli a opět sloužili spíše jako ty postavy, co občas něco vtipného prohodí, a v případě Antoinea bylo asi zbytečné tuto postavu vůbec povyšovat na hlavní, protože se objevil jen v polovině epizod a celá jeho linka byla jen o tom, jak chtějí on a Gabriel každý něco jiného pro jejich podnik.

(Mindy byla asi tím nejlepším na druhé řadě.)

Jak to tedy vidíme celkově?:

@tominotomino
Je škoda, že se milostný trojúhelník nějak neposunul a skončili jsme tam, kde jsme byli. Tím pro mě tato trojice vlastně ztratila to své kouzlo, které v první sérii fungovalo. Naopak mě tentokrát nejvíc bavila dějová linka Mindy, která je pro mě i tou nejzajímavější postavou. Stejně tak kladně hodnotím Sylvii. Potěšil mě i přechod do francouzského jazyka, když spolu mluvili Francouzi (k čemuž se tvůrčí tým uchýlil proto, že druhá série už vznikala pod taktovkou Netflixu a ne Paramountu – pozn. red.). Nicméně zbylé postavy se nikam neposunuly a můžeme říct, že pro ně bylo druhé dějství seriálu zbytečné. Módní návrháři opět působili jako trapné karikatury a i postava Madeline byla během druhé série „znesympatizována“, když z ní udělali jakousi „záporačku“ druhé poloviny série. Celkově bych tedy řekl, že druhá série za tou první zaostává, ale to nic nemění na tom, že jsem zvědav, co si pro nás tvůrci připraví v dalších sériích. Emily in Paris je totiž seriálem, u kterého si má člověk odpočinout a vychutnávat si pohled do francouzského prostředí, což seriál naprosto splňuje.

Hodnocení: 75%

@tynka.jouklova
Druhá série Emily in Paris začíná tam, kde první skončila a pokračuje v naprosto totožném rytmu s jen menšími odbočkami. Emily řeší opět stejný problém s Gabrielem a Camille a opět řeší, koho si vybrat. Oceňuji snahu zakomponovat francouzštinu alespoň o trochu víc, nicméně to nic nemění na faktu, že druhá série byla kopií té první.

Hodnocení: 50%

(Francouzi už mezi sebou mluví francouzsky, což je jen dobře.)

Foto: Netflix

Jak hodnotíte druhou sérii vy? Co se vám na ní líbilo nebo naopak nelíbilo? Podělte se o to s námi a s ostatními v komentářích.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E10: Charade

cz100%
DOKONČENO

Titulky pocházejí z Netflixu, kde můžete seriál rovněž sledovat.

Nepřehlédněte

Emily tu s námi bude ještě minimálně dva roky

Emily tu s námi bude ještě minimálně dva roky

Netflix si pro nás dneska nachystal velmi dobré zprávy, neboť oznámil, že se romantická komedie Emily in Paris dočká nejen třetí série, ale i čtvrté. Z toho můžeme usuzovat, že si Emily vede na službě opravdu dobře a má tak před sebou úspěšnou budoucnost.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama