Game of Thrones (Hra o trůny) O seriálu

O seriálu

O seriálu

Vítejte v Sedmi královstvích Západozemí. Fantastické říši udatných hrdinů a mocných králů. Spíše než před kouzly a magickými postavami byste si zde však měli dát pozor na lidské intriky, zradu a boj o moc. Vítejte v Západozemí: zvítězte nebo zemřete.


4 0
17.4.2011

Nový americký seriál Game of Thrones z produkce HBO je adaptací první stejnojmenné knihy slavné fantasy série George R. R. Martina A Song of Ice and Fire (Píseň ledu a ohně), jež čítá čtyři i v češtině vydané romány, načež zbylé tři se připravují. Onu první knihu by podle dosavadních informací měla adaptovat první série čítající deset eppizod, a pokud bude mít seriál úspěch, můžeme tedy předpokládat, že v následujících letech bude seriál adaptovat knihy další.

Příběh seriálu i původních knih se odehrává ve fiktivním světě Západozemí, přestože tato lokalizace do fiktivního světa není zdaleka tak fantastickým prvkem, jako tomu je kupříkladu ve světě J.R.R. Tolkiena a podobně. Právě naopak, původní Píseň ledu a ohně se sice řadí k žánru fantasy, vyloženě nadpřirozených prvků je zde však poskrovnu. Celá sága se místo toho vyznačuje brilantně vykreslenými postavami, z jejichž jednotlivých úhlů pohledu (byť stále psáno v er-formě) jednotlivé příběhy sledujeme.


Seriál Game of Thrones od roku 2007 produkuje stanice HBO. Do celého projektu byly vneseny nemalé finanční prostředky, ve výsledku srovnatelné až s filmovou produkcí, spíše než televizní. Natáčelo se kupříkladu v severním Irsku či na Maltě. Jako producent se na seriálu navíc podílí i sám Martin, který by si podle vlastních slov rád napsal scénář k alespoň jedné epizodě z každé sezóny (prozatím byla potvrzena minimálně druhá).

V hlavních rolích seriálu Game of Thrones mohou diváci poznat kupříkladu Seana Beana (Trója, Ronin, trilogie Pán prstenů) či Lenu Headey (seriál Terminátor: Příběh Sáry Connorové). První z deseti epizod první série byla na americké HBO uvedena 17. dubna 2011. O pouhý jeden den později byla stejná epizoda seriálu pod názvem Hra o trůny uvedena i na HBO českém.

Jedná se tak o podobnou situaci, jako tomu bylo v předloňském seriálu Pacific, který se téměř okamžitě po odvysílání na americkém HBO odvysílal i u nás. V případě Hry o trůny však kvůli této návaznosti na premiérové vysílání nebyl dosud připraven český dabing. Seriál se u nás proto zatím vysílá (a to každé pondělí od 22:00) v originálním znění s českými titulky.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás