Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

O seriálu

O seriálu

Vítejte v Sedmi královstvích Západozemí. Fantastické říši udatných hrdinů a mocných králů. Spíše než před kouzly a magickými postavami byste si zde však měli dát pozor na lidské intriky, zradu a boj o moc. Vítejte v Západozemí: zvítězte nebo zemřete.

4 0
17.4.2011

Nový americký seriál Game of Thrones z produkce HBO je adaptací první stejnojmenné knihy slavné fantasy série George R. R. Martina A Song of Ice and Fire (Píseň ledu a ohně), jež čítá čtyři i v češtině vydané romány, načež zbylé tři se připravují. Onu první knihu by podle dosavadních informací měla adaptovat první série čítající deset eppizod, a pokud bude mít seriál úspěch, můžeme tedy předpokládat, že v následujících letech bude seriál adaptovat knihy další.

Příběh seriálu i původních knih se odehrává ve fiktivním světě Západozemí, přestože tato lokalizace do fiktivního světa není zdaleka tak fantastickým prvkem, jako tomu je kupříkladu ve světě J.R.R. Tolkiena a podobně. Právě naopak, původní Píseň ledu a ohně se sice řadí k žánru fantasy, vyloženě nadpřirozených prvků je zde však poskrovnu. Celá sága se místo toho vyznačuje brilantně vykreslenými postavami, z jejichž jednotlivých úhlů pohledu (byť stále psáno v er-formě) jednotlivé příběhy sledujeme.

Seriál Game of Thrones od roku 2007 produkuje stanice HBO. Do celého projektu byly vneseny nemalé finanční prostředky, ve výsledku srovnatelné až s filmovou produkcí, spíše než televizní. Natáčelo se kupříkladu v severním Irsku či na Maltě. Jako producent se na seriálu navíc podílí i sám Martin, který by si podle vlastních slov rád napsal scénář k alespoň jedné epizodě z každé sezóny (prozatím byla potvrzena minimálně druhá).

V hlavních rolích seriálu Game of Thrones mohou diváci poznat kupříkladu Seana Beana (Trója, Ronin, trilogie Pán prstenů) či Lenu Headey (seriál Terminátor: Příběh Sáry Connorové). První z deseti epizod první série byla na americké HBO uvedena 17. dubna 2011. O pouhý jeden den později byla stejná epizoda seriálu pod názvem Hra o trůny uvedena i na HBO českém.

Jedná se tak o podobnou situaci, jako tomu bylo v předloňském seriálu Pacific, který se téměř okamžitě po odvysílání na americkém HBO odvysílal i u nás. V případě Hry o trůny však kvůli této návaznosti na premiérové vysílání nebyl dosud připraven český dabing. Seriál se u nás proto zatím vysílá (a to každé pondělí od 22:00) v originálním znění s českými titulky.

Zdroj: HBO

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama