Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Doreah

Doreah

Služka ve službách Daenerys Targaryen.

Sezóny 2
2011 - 2012

Doreah je jednou ze služek Daenerys Targaryen. V jejích službách je od doby, kdy se Dany stala součástí klanu Dothraki. Do jejích služeb se nedostala díky svým kořenům (není to dothracká žena), ale díky tomu, že si ji koupil Illyrio Mopatis. Od něj ji pak později koupil Viserys Targaryen, který ji daroval své sestře Daenerys.

Doreah pochází ze Svobodného města Lys, ležící na ostrově kousek od Východních zemí. Zde pracovala od svých devíti let jako prostitutka v jednom z veřejných domů. Brzy si ji koupil Illyrio Mopatis, proto začala žít ve městě Pentos.

Doreah je sice krásná žena, ale zároveň je prohnaná. Je velmi dovedná ve svádění a v podstatě všechno dělá pro své osobní blaho. Její věrnost je oproti Irri v podstatě nulová. Nejednou za seriál jsme mohli vidět, o co Doreah skutečně jde.

první série (Hra o trůny)

Doreah je ve službách Illyria Mopatise, od něhož ji odkupuje Viserys Targaryen. Ten ji daruje své sestře Daenerys na její svatbě. Doreah má tak sloužit své nové paní, které má pomáhat s nejrůznější­mi věcmi.

Daenerys si na cestách s Doreah často povídá a svým způsobem se spřátelí. Později si Dany přeje svého muže svádět, což ji Doreah v akci naučí. Díky pravidelným lekcím se Dany stane v posteli obratnější a Drogo si ji díky tomu více oblíbí.

Doreah se čím dál víc začne věnovat Viserysovi, kterého začne svádět. Viserys si s ní začne užívat, ale ne na dlouho, protože je brzy zavražděn. Doreah se proto vrací za svou paní, kterou neustále následuje. Po smrti Droga je jedna z mála, která zůstane věrná Daenerys a pokračuje s ní v cestě do neznáma.

druhá série (Střet králů)

Daenerys a její zbytek služebných pokračují v cestě. Doreah je fascinována malými draky, proto se na ně neustále ptá. Po chvíli se Daenerys rozhodne, že další cestování nemá cenu, proto vyšle své tři nejlepší jezdce, kteří mají najít vhodné místo, kde by se všichni mohli usadit.

Cesta je nakonec zavede do města Qarth, kde se usadí. Zde Doreah opět tráví spoustu času poblíž Daenerys a také si často hraje s malými draky. Následně se Daenerys připravuje na schůzku s Xarem Xhoanem Daxosem, proto jí Doreah připravuje šaty.

Když se Daenerys vrací zpátky domů, tak zjišťuje, že jí někdo ukradl její draky. Na podlaze leží mrtvá Irri a Doreah je nezvěstná, proto si všichni myslí, že také zemřela. Ve skutečnosti však Doreah byla celou dobu s Xarem, který jí slíbil velké bohatství, aby s ním byla. Doreah mu podlehla a tak s ním zůstala. Nicméně se později objevuje v Xarově sídle Daenerys a zavírá Xara společně s Doreah do jeho prázdného trezoru, kde společně zemřou.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Krásna baba, len škoda že vystrihli tú scénu ako zabila Irri, síce tým bola jej zrada prekvapením, ale vo výsledku to skôr uškodilo.

webmaster
17.1.2022 | 19:20:39
Ann Taylor

Spi s ním, ať ho můžeš špehovat. Ty s ním spíš? Zabít tě! Protože jedinou scénu, která tomu dává smysl, vystřihneme, jsme mazaní!

redaktor
26.6.2020 | 12:16:25
ObiSnow

sexy ale mrcha

16.7.2016 | 16:36:24
Trepy

Sexy štětka, co de po bohatých negrech s velkými pyji :D

3.7.2016 | 1:58:16
scroller

Největší kočka :p

3.4.2016 | 16:46:38
Laonale

Její seriálová podoba se odvrátila od té knižní. Procenta dávám podle knižní podoby, kde nebyla taková potvora… a kde zemřela při pochodu pouští.

13.8.2015 | 17:25:25

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama