Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Lommy

Lommy

Zelenoruký Lommy, sirotek a nový rekrut Noční hlídky.

Sezóny 2
2011 - 2012

Lommy je sirotek z Králova přístaviště, jenž pochází z velmi chudých poměrů, které jsou v Králově městě, největším městě Západozemí, běžné. V Králově přístavišti se učil barvířem, kde se často zamazal od barvy. Jeho ruce jsou tak pokryté zelenou barvou, proto mu všichni říkají Zelenoruký Lommy.

Lommy se jednoho dne rozhodl ukradnou jistou věc. Krádež se mu nepovedla, proto byl předán místní Městské hlídce, která jej následně předala Yorenovi, náborářovi Noční hlídky, který do Králova přístaviště přišel pro nové rekruty na Černý hrad.

Lommy je typickým rošťákem, nenechá si od nikoho rozkazovat a často dělá vylomeniny, které ho samozřejmě přivedou do problémů. Kvůli tomu, že byl vychován bez vlastních rodičů, nepoznal autoritu a správnou výchovu, proto se chová tak, jak se chová.

první série (Hra o trůny)

Yoren, náborář Noční hlídky, přijíždí do Králova přístaviště pro nové rekruty, které plánuje odvést na Černý hrad. Mezi novými rekruty se objevuje i Lommy, který byl zadržen za krádež.

Těsně před odjezdem se u vozů Noční hlídky objevuje Arya Stark, která se vydává za chlapce Arryho. U vozů se setkává s Horkým koláčem a Lommym, kteří jí začnou vyhrožovat, že ji zbijí. Arya má s sebou svou Jehlu, proto ji tasí a chlapci brzy prchají pryč.

Po chvilce přichází Yoren a dává povel k odjezdu. Všichni zadržení muži nyní mají před sebou dlouhou cestu až na úplný sever ke Zdi.

druhá série (Střet králů)

Lommy společně s ostatními rekruty cestuje na sever. Na cestě jsou všichni překvapeni z nečekaného příjezdu vojáků rodu Lannisterů, kteří hledají Robertovy bastardy. Mezi rekruty se má totiž nacházet Gendry, který je Robertovým potomkem.

Během noci je celý tábor napaden vojáky, kteří hledají Gendryho. Koná se menší bitva, během které si Lommy na sebe vezme Gendryho helmu a jde do boje. Po boji vidíme, jak Lommy leží na zemi a je zraněný. Vojáci jej doráží a Arya Stark říká, že to byl Gendry. Důkazem je to, že měl na sobě Gendryho helmu, takže je skutečný Gendry zachráněn.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Protivný chalan, dobre mu tak. V knihe to bola lepšia postava.

webmaster
4.1.2022 | 19:09:23
Trepy

Byl trochu drzej.

3.7.2016 | 2:12:24
Socirel

Takový malý náfuka.

24.5.2016 | 10:44:10

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama