Game of Thrones (Hra o trůny) Horký koláč

Horký koláč

Horký koláč

Obézní chlapec, který se stal kamarádem Aryi Stark.

Sezóny 5
2011 - 2017


Horký koláč je obézní chlapec, z kterého se stal sirotek. Bydlel v Králově přístavišti, kde se stal pracovníkem v pekárně. Zřejmě kvůli této práci ztloustl, protože si ve své práci často bral jídlo, které potají jedl.

O Horkém koláči toho víme příliš málo. Neznáme ani jeho pravé jméno, protože při narození zřejmě žádné nedostal. Poté, co začal pracovat v pekárně, jej jeho zaměstnanci pojmenovali Horkým koláčem. Horký koláč je znám tím, že dokáže opravdu dobře péci a v pekárně se stal spolehlivým pracovníkem.


Není to ale bůh ví jak hodný chlapec. Na své kamarády bývá ostrý a dokonce se přiznal k tomu, že ukopal chlapce k smrti (ale zřejmě se jednalo jen o výhružku, díky které chtěl ukázat svou sílu). Nicméně se z něj stal rekrut Noční hlídky, který měl sloužit na Černém hradu.

první série (Hra o trůny)

Yoren, náborář Noční hlídky, cestuje do Králova přístaviště pro nové rekruty, které by naverboval k Noční hlídce. Jedním rekrutem se stane i Arya Stark, kterou Yoren zachrání. Když jde Arya s Yorenem k vozům Noční hlídky, nachází se tam i Horký koláč.

Arya hned přijde do konfliktu s Horkým koláčem. Ten si z ní utahuje a dělá si srandu, že je to malý sirotek, kterého by dokázal zmlátit. Odstrčí Aryu na zem, ale ta vstane s mečem v ruce a vyhrožuje mu, že ho probodne. Horký koláč se zalekne a couvá dozadu, kde narazí do Gendryho, který mu vyhrožuje, že pokud toho šikanování nenechá, tak mu dá co proto. Poté všichni noví rekruti míří na Černý hrad.

druhá série (Střet králů)

Horký koláč pokračuje v cestě ke Zdi. Cestou se opět pohádá s Aryou ohledně svého tvrzení, že prý viděl mnoho bitev a přitom je pravda taková, že viděl jen souboj dvou mužů v hospodě. Večer přepadnou jejich tábor vojáci Králova přístaviště. Horký koláč tento nájezd přežije a je spolu s ostatními přeživšími odvlečen na Harrenov jako rukojmí.

Gregor Clegane vybírá na Harrenově vězně k mučení. Když zrovna Gregor vybírá, Horký koláč stojí a dívá se mu přímo do očí, zatímco všichni jsou schovaní, aby je náhodou nevybral. Když se jej Arya ptá, co to dělá, tak jí řekne, že mluvil s jiným vězněm, který to prý dělá celou dobu a Gregor si ho ještě ani jednou nevybral. Ale právě ten čas nastal, jen co to Horký koláč dopověděl.

Po příjezdu Tywina Lannistera pracuje Horký koláč na Harrenově jako sluha. Arya mu později řekne, že večer utíkají z Harrenova, protože to Jaqen H'ghar zařídí. Horký koláč nakrade jídlo z kuchyně a večer spolu s Aryou a Gendrym opouští Harrenov.

třetí série (první část Bouře mečů)

Horký koláč nadále pokračuje v cestě z Harrenova spolu s Aryou a Gendrym. Cestou kritizuje Aryu za to, že neřekla Jaqenovi, aby zabil všechny krále a tím ukončil válku. Arya mu vysvětluje, že tak to ale nefunguje.

Na jejich cestě jsou zajati Thorosem z Bratrstva bez praporců. Jejich další cesta vede k Hostinci na rozcestí. Zde se Horký koláč rozhodne pomoci v kuchyni a majitel je jeho prací tak potěšen, že se rozhodne jej zaměstnat jako pekaře. Horký koláč se rozhodne zde zůstat a na rozloučenou pro Aryu upeče chléb ve tvaru zlovlka jako symbol přátelství.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Brienne z Tarthu a Podrick Payne se na své cestě zastaví v hostinci na večeři a zrovna je obsluhuje Horký koláč. Ten jim donese koláč, který si Brienne pochvaluje, proto jí řekne, co má správný koláč všechno míti. Když se poté zeptá, co Brienne hledá, přizná se mu, že pátrá po dívkách z rodu Starků.

Po večeři se Brienne vydává dál na cestu a v tom za ní dojde Horký koláč a řekne jí, že jednu dobu byl s Aryou Stark, tak doufá, že jí to pomůže. Na cestu jim dá bochník chleba ve tvaru zlovlka, který mají Arye předat, až ji potkají.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Popis této série bude přidán až po konci sedmé řady.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Trepy

docela fajn .)

3.7.2016 | 2:04:36
Socirel

Kdo má furt poslouchat ty jeho kecy o pečení..

24.5.2016 | 10:41:03
StrejdaCZ

Bez omáčky to prostě není ono!

7.7.2015 | 23:37:23
Hadrian

Vydržel všechny 4 série takže plný počet :D

13.7.2014 | 14:57:05
T.T

Nejlepší postava seriálu!

21.5.2014 | 23:09:24

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT
  • … S07E06.HDTV.x264-FLEET
  • … S07E06.720p.HDTV­.x264-FLEET
  • … S07E06.PROPER­.HDTV.x264-SVA
  • … S07E06.PROPER­.720p.HDTV.x264-AVS
  • … S07E06.720p.WEB­.h264-TBS
  • … S07E06.1080p.AM­ZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-GoT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás