Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Lothar Frey

Lothar Frey

Jeden z mnoha synů Waldera Freye, který pro svého otce plní nejrůznější poslání.

Sezóny 2
2013 - 2016

Lothar Frey je jedním z neuvěřitelného množství synů Waldera Freye, lorda Dvojčat a hlavy rodu Freyů. Jeho otec je na něj vždy přísný a ponižuje ho, ale to nemění nic na tom, že ho jeho syn má rád. Lord Warder mu dává nejrůznější úkoly a poslání, které pro něj Lothar plní. Ať dobrovolně, či s nevolí.

Ač se může zdát, že Lothar je jedním z nejvěrnějších synů Waldera Freye, tak to není pravda. Walder má mnoho synů a Lothar není nejstarší, proto, až Walder zemře, nebude lordem Dvojčat. Lotharovi všichni říkají Chromý Lothar, protože má pokroucenou nohu.

Postavu Lothara Freye si zahráli celkem dva herci. Ve třetí řadě ho ztvárnil Tom Brooke a v šesté řadě Daniel Tuite.

Lothar Frey je…

  • synem Waldera Freye
  • nevlastním synem Joyeuse Erenford, Kitty Frey a sedmi dalších nevlastních matek
  • nevlastním bratrem Stevrona Freye, Olyvara Freye, Roslin Frey, Waldrona Freye, Shirei Frey, Arwayi Frey, Waldy Frey, Derwy Frey, Waldry Frey, Waldera Řeky, Rygera Řeky a mnoha dalších nevlastních bratrů a sester
  • strýcem Waldy Frey, Serry Frey, Sarry Frey, Merry Frey, Janeye Frey, Neyely Frey, Freyi Frey, Marianny Frey a mnoha dalších synovců a neteří

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Lothar cestuje se svým nevlastním bratrem Walderem do Řekotočí, kde diskutuje s Robbem Starkem. Robb chce navázat opětovné spojenectví s lordem Walderem, proto žádá jeho syny o spolupráci. Lothar říká, že spolupráce je možná, ale pouze za několika podmínek, které Walder Frey požaduje. Po menší domluvě Robb a jeho strýc Edmure souhlasí.

Robb jede na svatbu svého strýce, která se koná na Dvojčatech. Lothar se v průběhu hostiny nachází u kapely. V jednu chvíli se strhne krveprolití, které započne Lothar, jenž zezadu přijde k těhotné Talise Maegyr, kterou zabije tak, že jí pobodá do břicha. Následně pomáhá vojákům pozabíjet všechny vazaly rodu Starků.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Na Dvojčatech přijdou Lothar a Walder za svým otcem, aby mu oznámili, že Černá ryba zabral Řekotočí. Walder jim začne nadávat a řekne jim, ať před hrad dovedou Edmura, díky kterému Černá ryba povolí.

Lothar svého vězně Edmura skutečně přivede před hradby Řekotočí a vyhrožuje Černé rybě, že mu oběsí synovce. Bryndena to však nijak nevystraší. Později do tábora přijede Jaime Lannister s lannisterskou armádou a rozkáže bratrům Freyům, ať se postarají o tábor, který je ve špatném stavu.

Řekotočí je díky Lannisterům opět zabráno, proto se na Dvojčatech koná hostina. Když už jsou všichni pryč, tak lord Walder hledá své syny. V tom se na hostině objeví Arya Stark, která mu řekne, že jeho dva syny zabila a přidala je jako přísadu do koláče, který lord Walder právě jí.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Ďalší chuj.

webmaster
30.10.2022 | 18:23:37
Kothy

retard…

22.7.2016 | 19:23:03
Germaister

Pako a hajzl jak probodl břicho Talise Maegyr to bylo hnusné . Aspon doufám že lordu Freyovi chutnal koláč .)

22.7.2016 | 18:13:50
WILLIAM_MOINSPIELD

Mohl by pro jednou nechat stejného herce a furt je tupě neměnit :-), ale což, doufám, že alespon dobře chutnal :-)

22.7.2016 | 17:43:40
Ann Taylor

Ve třetí sérii byl alespoň sympatičtější herec.

redaktor
22.7.2016 | 17:41:32
jajkob

trapko ako jeho otec a celý Freyovský rod:)

22.7.2016 | 17:36:17

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama