Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

mladší Eddard Stark

mladší Eddard Stark

Mladý lord, který začne střežit sestřino tajemství.

Sezóny 2
2016 - 2017

Patriarcha rodu Starků a strážce Severu vládnoucí pevnosti Zimohrad. Eddard je pravý vůdce, jenž ctí čest a spravedlnost, sic se některým může zdát až příliš rezervovaný a chladný, což jakoby přímo reprezentovalo jeho život na severu Západozemí.

Eddard byl již od dětství blízkým přítelem Roberta Baratheona, kterému pomohl porazit rod Targaryenů a dosadit ho na Železný trůn Sedmi království. Jeho minulost je však komplikovaná natolik, že se o ní musel dozvědět jeden z jeho synů.

V seriálu si kromě Roberta Aramaya zahrál Eddarda i herec Sean Bean (starší Eddard).

Eddard Stark je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii vystupuje, ale hraje ji jiný herec

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Bran Stark a Tříoká vrána cestují do budoucnosti, aby se Bran dozvěděl pravdu o svém otci Nedovi. Přesunou se do doby konce Robertovy rebelie, kde Bran spatří svého otce u Věže radosti, kam Rhaegar Targaryen údajně unesl jeho sestru Lyannu. Zde se však Ned a jeho společníci musí postavit několika targaryenským strážím, se kterými mají velké problémy.

Bran si tento souboj pamatoval, protože mu o něm jeho otec říkal, ale Ned mu nikdy neřekl celou pravdu. Ned totiž nikdy neporazil sera Arthura Daynea v čestném souboji, protože když už to vypadalo, že Ned zemře, tak Arthura podle bodl zezadu Howland Reed. Později se Bran do této doby vrátí, aby odhalil, co se stalo poté. Ned se dostal do věže, kde našel svou sestru, která právě porodila malého Jona. Bran tak zjistil, že Jon je ve skutečnosti bastardem Rhaegara Targaryena.

sedmá série (Vichry zimy)

V přítomnosti se sejde Bran se Samwellem Tarlym, který mu poví šokující zprávu – těsně předtím, než byl Rhaegar zabit, zrušil svůj sňatek s první manželkou a vzal si za ženu Lyannu. Díky tomu není Jon pouhým bastardem bývalého korunního prince, ale přímo jeho legitimním potokem, který má nárok na Železný trůn.

Bran se po zjištění této informace opět přemístí do minulosti, kde spatří Lyanninu svatbu. Zároveň opět navštíví i Věž radosti, kde spatří, jak Lyanna říká Nedovi, že musí jejího syna ochránit. Jakmile mu poví jeho pravé jméno (Aegon), tak zemře. Ned se rozhodne vychovat Jona jako svého syna, protože si byl moc dobře vědom toho, že kdyby řekl Robertovi pravdu, tak ten by Jona ihned zabil. A to Ned nemohl dopustit.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama