Game of Thrones (Hra o trůny) Noční král

Noční král

Noční král

Tajemná bytost na severu, která ovládá všechny bílé chodce.

Sezóny 5
2014 - 2019

Noční král byl do jisté míry brán za pouhou legendu. Kolují o něm řeči a pohádky, že se jedná o třináctého lorda velitele Noční hlídky, jenž se zamiloval do bílé chodkyně, kterou si následně vzal.

Za dobu, co se Noční král nacházel za Zdí daleko na severu, uběhlo již spoustu času. Za tu dobu se nashromáždila velká armáda bílých chodců, ve které je i Noční král. Této armádě se dokonce podařilo získat vynucenou podporu místních divokých. Jedním z nich je Kraster, který odkládá své nově narozené syny do lesa, kde si je bílí chodci berou a dělají z nich své bytosti.


Ať už jsou pověry a mýty o Nočním králi jakékoliv, jedno je jisté – Noční král skutečně existuje a táhne s velkou armádou na jih, která si má z neznámých důvodů podmanil všechno živé.

Schopnosti samotného Nočního krále byly donedávna velkou neznámou. Nyní však víme, jak dokáže lidské bytosti měnit na své přisluhovače. Nemusí na ně ani sáhnout, stačí zvednout ruce a všichni mrtví v okolí se přemění.

Ve čtvrté a páté řadě si Nočního krále zahrál Richard Brake, kterého v šesté řadě nahradil Vladimír Furdík.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Poté, co Karl Tanner a další dezertéři Noční hlídky obsadili Krasterovu baštu, se narodí další Krasterův syn. Karl neví, co s ním dělat, ale všechny ženy v okolí mu radí, aby bylo dítě obětováno. Karl proto pošle Rasta ven, kde má dítě položit, aby si jej bílý chodec mohl vzít.

Po chvíli skutečně přijde bílý chodec a odnese dítě na speciální oltář kdesi na severu. K dítěti přijde Noční král a přiloží k němu prst, díky čemuž malé dítě promění na svého přisluhovače. Díky tomu jsme zjistili, jak Noční král mění děti, a vůbec poprvé jsme zjistili, že Noční král není žádným mýtem. Je jen otázkou času, kdy se on a armáda bílých chodců konečně vydají na jih a zdevastují vše, co je živé.

pátá série (Hostina pro vrány)

Když se Jon Sníh zrovna objeví v Tvrdodomově, tak je celé místo zaplaveno armádou bílých chodců. Po chvíli se na přilehlé skalce objeví Noční král, který vyšle pokyn k dalšímu útoku bílých chodců. Za ním se nachází další přisluhovači, pravděpodobně další vysoce postavení bílí chodci v jejich námi neznámé hierarchii.

Jon Sníh bojuje s jedním z bílých chodců a podaří se mu ho porazit. Když to uvidí Noční král, tak jej Jon Sníh velmi zaujme. Jona však nestihne ovládnout, protože se mu podaří v čas uprchnout. Když si pak Jon na loďce a Noční král na břehu vyměňují pohledy, tak Noční král ukazuje, jak prostě a jednoduše dokáže přeměnit mrtvé lidi na bílé chodce.

šestá série (Tanec s draky)

Noční král se objevuje ve vizi, kterou Tříoká vrána ukazuje Brandonu Starkovi. Ve vizi se dozvídáme, že děti lesa stvořily prvního bílého chodce, tedy Nočního krále, aby měly obranu proti lidem. Bílí chodci se však brzy otočili proti dětem lesa.

Bran se jednou vydá do vize sám a objeví se na ledové planině plné bílých chodců. Když se otočí, tak na něj sáhne Noční král, který si tak Brana ocejchuje. Díky tomu, že se ho Noční král dotkl, se může dostat do magicky střežené jeskyně, kde se Bran nachází.

Noční král a jeho armáda naprosto zdemolují celou jeskyni, ale nepodaří se jim dostihnout Brana, který je teď novou Tříokou vránou.

sedmá série (Vichry zimy)

Noční král pokračuje v cestě na jih, což Bran zjistí díky vráně, skrze kterou ho uvidí. I Noční král si všimne jeho přítomnosti, ale nic s tím nenadělá. Za několik dní se za Zdí objeví Jon Sníh a jeho parta odvážlivců, kteří přijdou chytit nemrtvého. Noční král se o jejich přítomnosti dozví, a proto proti nim vyšle celou armádu.

Armáda nemrtvých obklopí Jona a jeho spolubojovníky na jezeře, kde vyčkává, až jezero zamrzne. Noční král neustále pozoruje své protivníky a je připraven je porazit. Když to už vypadá, že je se všemi konec, tak za Zeď přiletí Daenerys Targaryen se svými draky. Noční král využije příležitosti a podaří se mu zabít draka Viseriona.

Svého nového mazlíčka pochopitelně oživí a přiletí na něm ke Zdi, kterou díky drakovi zboří. Armáda nemrtvých tak nyní může pokračovat do světa živých.

osmá série (Sen o jaru)

Popis této série bude doplněn až po odvysílání všech epizod.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CoRnDuCK

Pravý hrdina :D

30.8.2019 | 22:09:10
widy.33

dokonale zahrané a celí seriál bez slov super Vladimír Furdík

widy.33
29.4.2019 | 22:32:40
pavel.hangman

Ultimátní záporák nejlepšího seriálu současnosti, kterého navíc hraje Čechoslovák. Už jen z principu musí mít maximální hodnocení. :)

16.4.2019 | 19:20:42
qark

Velkej motherfaka badass a nejvetší hrozba světa lidí, ten jim ješte hodne zachladí. Prej ho ted hraje slovenský herec. To je zajimvaý absolustní zlo hraje slovák. Byl jsem moc rad když zabil toho draka te arogantni kravy Daenerys :-) A taky doufám že Night King vyhraje !!!

14.4.2018 | 4:25:17
QueenintheNorth

Sympaťák :D

2.4.2018 | 8:52:18
Robinson

Kdo by ho nemiloval že…

14.10.2017 | 23:20:30
hmyzovrah

nejvic cool borec z celeho serialu, muj favorit. doufam ze ty lidi vyhladi dojednoho. jak sesmahl toho draka na jednu ranu, ty vado ja sem rval a fandil mu jak o zivot, jen skoda, ze nesejmul este jednoho.

28.8.2017 | 23:59:38
madcat

animal abuser :/ :D

24.8.2017 | 19:15:59
ETonno

Obľúbená postava :)

29.7.2017 | 19:33:29
girges

Já si myslím, že je nasranej, že z něj vůbec bíhého chodce děti lesa udělaly. Nikdo zatím neví pravý účel, proč táhne na jih. Myslím hlubší důvod než jenom zmasakrovat všechny živé – jestli se chce pomstít, přetáhnout všechny na svou mrtvou stranu, nebo možná chce být zase srmtelným člověkem a hledá možnost jak to vrátit?? Haha, čistá spekulace. Jsem zvědavá, co nám prozradí šestá řada.

18.6.2017 | 18:32:36

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás