Game of Thrones (Hra o trůny) Wun Weg Wun Dar Wun

Wun Weg Wun Dar Wun

Wun Weg Wun Dar Wun

Jeden z poslední obrů, který přežil masakr v Tvrdodomově.

Sezóny 2
2015 - 2016


Wun Weg Wun Dar Wun, kterému všichni říkají zkráceně Wun Wun, je jedním z posledních obrů žijících za Zdí. Všichni divocí společně vedli útok na Černý hrad, ale bitvu prohráli. Během bitvy nebyl Wun Wun nikde vidět, proto není jasné, zda se bitvy o Černý hrad účastnil.

Na území na sever od Zdi se obecně tvrdí, že obři jsou velmi vzácní tvorové, kterých už moc není. Wun Wun je tím pádem jedním z posledních obrů, kteří žijí. Ba o co víc, je docela dost možné, že je vůbec posledním žijícím obrem, protože většina posledních obrů padle v bitvě o Černý hrad.


Na první pohled se sice může zdát, že je Wun Wun nemotorný a tvrdohlavý, ale ve skutečnosti se jedná o poměrně hodného a rozumného obra, který má smysl pro úctu. Jeho úctu si však získá jen málokdo.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Jon Sníh se společně s Tormundem a vybranými členy Noční hlídky vydává do Tvrdodomova, kde se snaží přesvědčit všechny divoké, aby odešli na jih od Zdi, protože zde na severu je čeká jen zkáza. Brzy se koná schůze všech hlavních divokých, mezi kterými je i obr Wun Wun. Většina divokých se shodne na tom, že Jon má pravdu, proto dají na jeho apelování a souhlasí s odchodem na jih.

Když už se pomalu připravují k odplutí, tak do Tvrdodomova vpadnou bílí chodci, kteří vraždí všechny živé. Wun Wun je jedním z mála divokých, kterému se podaří dostat bezpečně pryč.

Jon přichází s divokými na Černý hrad, kde jsou všichni bratři Noční hlídky svědky dvou velkých událostí – divocí jdou na jih od Zdi, kde nemají co pohledávat, a bratři vidí jednoho z obrů, o kterých si mysleli, že nikdy neexistovali.

šestá série (Tanec s draky)

Divocí vtrhnou na Černý hrad a to díky Wun Wunovi, který rozrazí zavřenou bránu. Všichni přišli zachránit Jona Sněha, který po útoku svých bratrů padl. Během útoku bratři Noční hlídky několikrát střelí Wun Wuna, který si ze svých šrámů nic nedělá.

Oživený Jon dává dohromady armádu, aby dobyl Zimohrad. Nejdříve se zastaví u divokých, po kterých chce, aby za něj bojovali. Nikomu se však nechce, proto jim Tormund vysvětluje, že za něj musí bojovat, protože jen díky Jonovi právě žijí. Jako první se rozhodne souhlasit právě Wun Wun, který Jona osloví a poté odejde. Tím dal najevo, že bude po jeho boku.

Když se Jonovi podaří vytvořit armádu, tak táhne na Zimohrad, kde bojuje s armádou rodu Boltonů. Wun Wun je samozřejmě přítomen a rozdává patřičné rány. Když je bitva za pomoci armády Arrynů vyhrána, tak Wun Wun, Jon a Tormund běží na Zimohrad, kde chtějí zabít Ramsayho Boltona. Wun Wun vyrazí bránu Zimohradu, ale už není schopen pokračovat, protože je už moc zraněn. V poslední chvilce svého života se podívá na Jona a poté dostává ránu šípem do oka z luku Ramsayho. Tím je (možná) poslední obr mrtev.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
qark

Drsnej týpek, ale nevim proč ho na te posledni bitve nevyzbrojili poradnim brnenim a nezval si strom do ruky jako zbran fakt blbost jit do bitvy neozbrojenej aj pro obra… MiroK – Ale je to nelogický, prece každej se pred bitvou porádne vyzbrojí a obrní.

10.8.2017 | 16:21:27
MiroK

Protože kdyby měl v ruce pořádnou kládu, tak by vymlátil Ramsayho obklíčení jako nic :D a Malíčkova jezdecká podpora by snad ani nebyla potřeba :D

23.7.2017 | 16:04:06
Alethea

Vidím, že je hodně oblíbený, ale pro mě tam jen byl- stejně jako spoustu dalších lidí. Nijak mě nemrzel.

9.7.2016 | 20:15:37
komcus

Chudák… :\

webmaster
9.7.2016 | 12:33:07
Javier89

Respekt, ale k srdci mi nějak nepřirostl…akorát rázná akce při přebrání Černého hradu, ale spíš přeji Barymu (Bolton Jr.) že si mohl připsat zabití obra…

6.7.2016 | 2:26:29
Hrdislav

Kolík… ale už toho na něj bylo moc … ale stejně to musím zopakovat – chtěl bych vidět souboj Wun Wuna a „nemrtvou Horu, která jede“

5.7.2016 | 20:25:50
Trepy

Trochu posrali jeho schopnosti v bitvě o Winterfell, ale co už.

3.7.2016 | 2:18:33
Tomi Lee Morpheus

[29] #21 ChloëNoir: Tak obri pri bitve u zdi zbrane meli. A za druhe, neni potreba vyrabet slozite nejakou zbran, staci zkacet strom a osekat vetve. To si muze udelat klidna sam Wun Wun.[32]

možno máš pravdu, a možno je za tým aj niečo iné:

  • čo keď WUN WUN bol už starý a prestalo mu to prirodzene myslieť a opúštala ho aj sila?
  • čo ak daleko teplejšie podnebie spôsobilo, že sa nanho vyrojilo kopec infekcií a pliesni, ktoré ho oslabili fyziky aj psichycky?
  • čo ak zmena stravy spôsobilo vyšie popísané?
1.7.2016 | 11:15:31
ObiSnow

oblíbená postava, ale mohl si vzít do ruk aspoň nějakou kládu :D

1.7.2016 | 10:35:03
WILLIAM_MOINSPIELD

Jako tu bitvu posrali především scénáristi, tak z toho wunwuna wynech!

30.6.2016 | 21:22:58

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT
  • … S07E06.HDTV.x264-FLEET
  • … S07E06.720p.HDTV­.x264-FLEET
  • … S07E06.PROPER­.HDTV.x264-SVA
  • … S07E06.PROPER­.720p.HDTV.x264-AVS
  • … S07E06.720p.WEB­.h264-TBS
  • … S07E06.1080p.AM­ZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-GoT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás