Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Argus Filch

Argus Filch

Zahořklý bradavický školník.

Sezóny 7
2001 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Argus Filch
Datum narození: před rokem 1956
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Pracovní postavení: Bradavický školník

Filmy

Moták, který všechno pomotá

Argus je moták, což znamená, že alespoň jeden z jeho rodičů byl čaroděj, ale on sám se nenarodil s tímto darem. Tohle je nejspíš důvodem jeho zahořklosti. Kolem roku 1973 se stal bradavickým školníkem a mezi studenty není zrovna dvakrát oblíbený. Díky svému postavení zná mnoho tajemství, které se skrývají v bradavickách hradbách.

Je také zastáncem znovuzavedení tělesných trestů pro studenty, což mu poté na krátkou chvíli splní Dolores Umbridgeová, když se stane ředitelkou. Nelíbí se mu kouzelnické hlučné hračky a věci, které po sobě zanechávají akorát nepořádek. Účastnil se závěrečné bitvy o Bradavice a když skončila, ihned se dal do práce a snažil se rozpadlou školu uklidit.

Jeho věrnou společnicí je kočka, které říká paní Norrisová. Ta mu také slouží jako špeh, který hledá studenty, jež porušují školní řád. Studenti se proto kočce snaží vyhýbat. Paní Norrisová byla první obětí baziliška, když byla znovu otevřena Tajemná komnata. Vypadá to také, že vidí, nebo cítí člověka, který je zahalen neviditelným pláštěm.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Robinson

Blázen. :)

31.12.2017 | 11:37:36
BixB

V prvních dílech z něj šel strach (asi proto, že byl brán z pohledu 11letých dětí), později z něj ve filmu udělali grotesktní postavu.

3.9.2017 | 8:34:17
SaDiablo

Nechtěla bych ho potkat někde sama ve tmě. :D

29.4.2017 | 15:41:44
dadinka

Nejskvělejší a nejprotivnějsí školník všech dob xD

15.10.2016 | 18:25:41
SOADdave

mrzí mě, že do filmu nedostala scéna kde si Harry přečte jeho dopis z rychločár :D

1.10.2016 | 16:21:36

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama