Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Bill Weasley

Bill Weasley

Nejstarší syn Arthura a Molly Weasleyových, který se vrací z Egypta zpátky do Anglie, aby se přidal k Fénixovu řádu.

Sezóny 2
2010 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: William Arthur Weasley
Datum narození: 29. listopadu 1970
Místo narození: Anglie, Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Postavení: Odklínač Gringottovy banky v Egyptě

Filmy

Bill Weasley je…

Billova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Návrat nejstaršího syna

Bill studoval na bradavické škole, kde byl primusem nebelvírské koleje. Po vystudování začal pracovat v Egyptě jako odklínač Gringottovy banky. Když se dozví o temných událostech, které se dějí v Anglii, tak se vydá zpátky, aby své rodině a přátelům pomohl v boji s Pánem Zla. Ihned se tedy přidá k Fénixovu řádu.

Během pobytu v Anglii se seznámí s Francouzskou Fleur Delacourovou, se kterou začne chodit. Společně pomáhají Harrymu s převozem na bezpečné místo, a poté se v domě Weasleyů koná veselka, kde si Bill bere Fleur. Bill pak žije s Fleur u pobřeží, kam dorazí Harry a jeho přátelé, kteří se u nich na čas ubytují. Bill a jeho manželka poté bojují v bitvě o Bradavice. Billovu tvář hyzdí ošklivé jizvy, které mu způsobil vlkodlak. Vlkodlak ho však nenapadl během úplňku, takže se Bill nenakazil.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Dobrá Weasley

13.5.2021 | 13:22:55

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama