Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Dean Thomas

Dean Thomas

Student v Bradavicích a nejlepší přítel Seamuse Finnigana.

Sezóny 7
2001 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Dean Thomas
Datum narození: 1979 nebo 1980
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: ?

Filmy

Deanovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý
2. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Milovník fotbalu a famfrpálu

Dean Thomas má poloviční čarodějnickou krev. Když byl velmi mladý, tak mu zemřel otec, který byl čaroděj, a jeho matka si vzala jiného muže, čímž Dean získal několik nevlastních sourozenců. Protože Deanův otec matce nikdy neřekl, že je čaroděj, a byl zavražděn smrtijedy, když se k nim nechtěl přidat, tak si Dean myslel, že vyrůstá jako obyčejný mudl.

V Bradavicích byl Dean přiřazen k Nebelvíru. Je fanouškem fotbalu a famfrpálu. Stal se součástí Nebelvírského famfrpálového týmu jako střelec. Ve svém pátém ročníku se přidal k Brumbálově armádě, kterou vedl Harry Potter. V šestém ročníku chodil s Ginny Weasleyovou

Uprchlík

I přesto, že má Dean poloviční čarodějnickou krev, tak to nemohl dokázat, takže se ocitl v ohrožení, když lord Voldemort převzal kontrolu nad Ministerstvem kouzel. Dean byl nucen utíkat, aby se vyhnul zatčení, takže nenastoupil do sedmého ročníku.

Nakonec ho však chytili lapkové, ale ze sídla Malfoyových byl s několika vězni osvobozen a vrátil se zpět do Bradavic, aby se zúčastnil závěrečné bitvy o Bradavice. Předpokládá se, že Dean bitvu přežil. Neví se, co od té doby dělal.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Jaože jo, dobrá postava

13.5.2021 | 13:34:13

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama