Harry Potter Dobby

Dobby

Dobby

Domácí skřítek rodiny Malfoyů.

Sezóny 2
2002 - 2010

Základní informace:

Celé jméno: Dobby
Rasa: Skřítek
Majitel: Lucius Malfoy, později žádný
Pracovní postavení: Domácí sluha, později svobodný skřítek

Filmy

Zubožený skřítek

Dobby je domácí skřítek, který sloužil rodině Malfoyových. Harry Potter se s ním seznámil ve svém druhém ročníku, kdy jej Dobby navštívil v Kvikálkově a varoval ho, aby se nevracel do Bradavic, protože tam na něj číhá nebezpečí. Tím myslel znovu otevřenou Tajemnou komnatu.


Harry nebral na Dobbyho varování ohled a chtěl jet do Bradavic. Dobby tedy očaroval dort, aby to vypadalo, že ho svrhl Harryho na hosty, které měli doma jeho teta se strýcem, a nevrátil se zpět do školy. Později mu Dobby uzavřel průchod na Nástupiště 9 a 3/4, takže musel Harry s Ronem dojet do Bradavic kouzelným létajícím autem.

Přítel s velkým srdcem

Během školního roku Dobby očaroval při famfrpálovém zápase potlouk, aby pronásledoval Harryho. Dobby byl pak osvobozen Harrym Potterem, který vložil do deníku Toma Raddlea ponožku a předal ho Luciusi Malfoyovi, který jej hodil skřítkovi. Tak se stal Dobby svobodným skřítkem.

Když propukla vláda lorda Voldemorta, poslal Aberforth, bratr Albuse Brumbála, Dobbyho za Harrym, Ronem a Hermionou, aby jim pomohl uniknout z domu Malfoyových. Osvobodil též i další vězně, kteří zde byli uvězněni. Při útěku byl však doby zasažen nožem, který hodila Bellatrix Lestrangeová.

Dobbymu se podařilo přenést Harryho s přáteli do bezpečí Lasturové vily, ale záhy umřel na následky zranění. Harryho ho pak na důkaz lásky vlastníma rukama pohřbil na pozemku patřící k Lasturové vile.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Mou

Kdo by mu dokázal dát míň, jak 100%?! ♥

22.1.2018 | 15:47:17
Crowley

Dobbyho som mal rád :(

8.11.2016 | 18:40:14
dadinka

:(

15.10.2016 | 18:37:30
Stardos

Jedna z nejvíc dojemnějších smrtí :(

1.10.2016 | 22:25:29

Aktuální film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Reklama

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny