Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Draco Malfoy

Draco Malfoy

Vychloubavý, pyšný a protivný syn Luciuse a Narcisy Malfoyových, který sejde na scestí a stane se jedním ze smrtijedů.

Sezóny 8
2001 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Draco Lucius Malfoy
Datum narození: 5. června 1980
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Pracovní postavení: ?

Filmy

Draco Malfoy je…

Dracovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Hlohové dřevo Žíně Jednorožce 25,40 cm Garrick Ollivander
2. Bezové dřevo Žíně Testrála 38,10 cm Smrt

Vejtaha a protiva

Draco pochází z pyšné a vysoce postavené čarodějnické rodiny Malfoyů, která se pyšní čistou čarodějnickou krví. Právě kvůli svému otci Draco nenávidí mudly a opovrhuje ostatními čaroději z polovičních či žádných čarodějnických rodin. Ve věku 11 let jede do bradavické školy čar a kouzel, kde se stává součástí zmijozelské koleje.

Ve Zmijozelu se mu dostane velké podpory od profesora Severuse Snapea. Draco si na škole najde i několik kamarádů, mezi které patří především Vincent Crabbe a Gregory Goyle. Zároveň si nadělá několik nepřátel, mezi které patří Harry Potter či Ron Weasley.

Draco svádí se svými oponenty nejrůznější šarvátky, které ho často dostávají do problémů. Díky svému otci se dokonce stane chytačem zmijozelského famfrpálového týmu. Draca nejvíce nenávidí Harry Potter, který si je vědom toho, že kdyby neměl svého otce, tak by byl nicka. Mnohem později se z nich však stanou přátelé.

V každé temnotě je trochu světla

Po návratu Pána zla získá Malfoy svůj úkol – má zabít Albuse Brumbála. Harry si je vědom toho, že Draco má ve škole něco udělat, a proto Draca sleduje. Ten pravidelně využívá Komnatu nejvyšší potřeby k tomu, že testuje rozplývavou skříň, díky které by smrtijedi mohli vniknout do Bradavic. Zároveň se pokouší zabít Brumbála, ale nedaří se mu to.

Ve chvíli, kdy je Harrymu jasné, o co Malfoyovi jde, tak ho porazí v soubojovém duelu. Od smrti ho však zachrání Snape, který ho vyléčí. Když pak Draco stojí před Brumbálem, tak není schopen ho zabít, proto to ho alespoň odzbrojí, čímž nevědomky získá do svého vlastnictví Bezovou hůlku. Místo Draca proto Brumbála zabije Snape. Tím se Draco definitivně propadne vůli Pána zla a cestuje se smrtijedy pryč z Bradavic.

Voldemort není potěšen tím, že Draco selhal, ale i přesto je spokojen s průběhem událostí. Draco se nachází ve svém rodném domově se svými rodiči. Když jsou Harry Potter a jeho přátelé zajati, tak Draco naschvál Harryho neidentifikuje. Poté v souboji přichází o hůlku a Harry prchá pryč.

Ještě před finální bitvou o Bradavice se Draco s Harrym setká. Harry mu v Komnatě nejvyšší potřeby zachrání život, za což mu je Draco vděčný. Poté se svými rodiči prchá pryč. Tím členové rodiny Malfoyů ztrácí vysoké postavení mezi čaroději, ale je jim to jedno, protože jsou rádi, že vůbec přežili.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hyena

Aspoň že dostal rozum chuj jeden :D

16.1.2022 | 17:41:24
Black_Barton

Na začátku jsem ho moc nemusela, ale pak se napravil

12.5.2021 | 14:58:11
kikinah

Pro mě už od začátku skvělá postava.., sice mě chvíli štvala, ale ukázalo se, že i on má v sobě něco dobrého. A jak se říká.. on byl prostě.. " the boy who never got a choice" :/

7.4.2018 | 22:03:54
SaDiablo

Nikdy jsem ho neměla ráda.

29.4.2017 | 15:37:41
VampKošilka

Nebudu lhát, že jsem si neoblíbila pro vzhled a mojí jistou slabost pro grázly, nicméně v reálu bych takové vychloubačné, rozmazlené, arogantní spratky nakopala někam. Ale on byl fajn, Harry potřebovala nějaký protipol, na což Draco seděl perfektně. Nakonec z toho vyšel dobře. Jakmile se měl stát smrtijedem, nedělal to proto, že by chtěl. Byl to vystrašený kluk, co nevěděl, co má dělat a nechtěl nikomu ublížit. Nakonec udělal správnou věc a to ho u mě ještě kapánek pozvedlo.

11.11.2016 | 22:48:35
Claier

Pro mě naprosto dokonalá postava. Co by celej tenhle film byl bez Draca Malfoye? :3 Opravdu ho šíleně zbožňuju. :')

30.10.2016 | 0:19:32
dadinka

Strašný blboun ze kterého nakonec vzešlo i něco dobrého :)

15.10.2016 | 18:22:09
valasek

Postava, kterou od začátku nesnášíte, nakonec se ale ukáže, že má v sobě i něco dobrého. :-)

webmaster
1.10.2016 | 16:44:50
Stardos

Hoch si své hodnocení upravil koncem :)

1.10.2016 | 16:24:50
Xavik

Ač je to hajzlík, tak na konec dopadl dobře. :)

admin
1.10.2016 | 13:44:17

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama