Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Garrick Ollivander

Garrick Ollivander

Majitel obchodu s kouzelnickými hůlkami, které sám vyrábí a prodává.

Sezóny 3
2001 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Garrick Ollivander
Datum narození: Kolem 25. září 1919
Místo narození: Velká Británie nebo Irsko
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Havraspár
Pracovní postavení: Výrobce kouzelnických hůlek

Filmy

Garrick Ollivander je…

  • synem Gervaise Ollivander (†)
  • vnukem Gerbold Ollivander (†)

Slavný výrobce kouzelnických hůlek

Garrick Ollivander chodíval na bradavickou školu čar a kouzel, kde byl členem Havraspáru. Po vystudování se dal na dráhu výrobce kouzelnických hůlek. Ve svém oboru se stal skutečným mistrem, a proto si otevřel obchod v Příčné ulici, kde vyráběl a prodával své hůlky. Jednu z nich také věnuje Harrymu Potterovi. Ollivander musí mít skvělou paměť, protože si pamatuje každou hůlku, kterou kdy prodal.

Po příchodu Pána zla Ollivander zavře svůj obchod a je unesen smrtijedy. Voldemort ho vězní doma u rodiny Malfoyů, kde se snaží získat informace o Bezové hůlce. Ollivander mu toho moc neprozradí, a proto i nadále zůstává ve vězení. Z něj ho vysvobodí až Harry Potter a jeho přátelé, kterým později řekne několik informací o Bezové hůlce.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama