Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Hermiona Grangerová

Hermiona Grangerová

Chytrá a pilná čarodějka, jež se s Harrym a Ronem snaží ukončit vládu temnoty, kterou nastolil lord Voldemort.

Sezóny 8
2001 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Hermiona Jean Grangerová, později Weasleyová
Datum narození: 19. září 1979
Místo narození: Anglie, Velká Británie
Čarodějnická krev: Žádná
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Ministryně kouzel

Filmy

Hermiona Grangerová je…

  • manželkou Rona Weasleyho
  • matkou Rose Weasleyové a Huga Weasleyho
  • tetou Jamese Pottera, Albuse Pottera, Lily Potterové, Freda Weasleyho, Roxanny Weasleyové, Molly Weasleyové, Lucy Weasleyové, Victoire Weasleyové, Dominique Weasleyové a Louise Weasleyho

Hermioniny hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Dřevo vinné révy Blána z dračího srdce 27,31 cm Garrick Ollivander
2. Dřevo vlašského ořechu Blána z dračího srdce 32,39 cm Garrick Ollivander

Malá, chytrá čarodějka

Hermiona Grangerová se narodila do mudlovské rodiny. Je jedináček a její rodiče jsou zubaři. V jedenácti letech obdržela dopis z kouzelnické školy čar a kouzel v Bradavicích, do které následně nastoupila, aby se vzdělávala v čarodějném umění. Ve škole ji Moudrý klobouk přiřadil do koleje Nebelvír. Z Hermiony se stala výborná a pilná studentka, která má velké nadání pro kouzlení.

Ve škole se spřátelila s Harrym Potterem a Ronem Weaslym, se kterými se již dříve seznámila v Bradavickém expresu. Oba hoši shledali zpočátku Hemionu poněkud nesnesitelnou, protože ji považovali za všeználka, který je neustále opravuje. Navzdory tomuto chování se však Hermiona rozhodla, že na sebe vezme vinu za to, že vypustila ze sklepení trolla, před kterým ji zachránili Ron a Harry. To chlapce překvapilo a byli jí za to vděční a od té chvíle se z těch tří rychle stali dobří přátelé. Její znalosti pomohli přátelům v cestě za získáním Kamene mudrců.

Ve druhém ročníku hrála klíčovou roli v pátrání po tom, kde se nachází Tajemná komnata, než se z ní ovšem stala jedna z obětí baziliška. Ze zkamenění ji pak vyléčila madam Pomfreyová. Následující rok obdržela od profesorky McGonagallové Obraceč času, díky kterému navštěvovala více předmětů, než by byla normálně schopná. Obraceč času poté použila spolu s Harrym, aby zachránila Siriuse Blacka a Klofana před jistou smrtí.

Během svého čtvrtého ročníku pomáhala Harrymu při přípravě na soutěž Poháru tří kouzelníků a na Vánoční ples šla se známým chytačem bulharského národního fanfrpálového družstva, Viktorem Krumem, což se Ronovi dvakrát nelíbilo. Hermiona se však na Rona naštvala, a pověděla mu, že ji nemá příště brát jako poslední možnost.

Drsná bojovnice

Pátý rok, který trávila v kouzelnické škole, se přidala k Brubálově armádě. Později bojovala po boku Rona Weasleyho, Harryho Pottera, Ginny Weasleyové, Lenky Láskorádové a Nevilla Longbottoma v bitvě proti Odboru záhad včele s Dolores Umbridgeovou. V šestém ročníku pomohla Ronovi k místu brankáře v nebelvírském famfrpálovém týmu. Během tohoto školního roku vypluly napovrch city, které k sobě Ron s Hermionou chovají.

Spolu s Ronem se rozhodla, že nenastoupí do posledního ročníku a nevrátí se tak do Bradavic. Místo toho se vydali oba s Harrym na výpravu za hledáním viteálů, které vytvořil lord Voldemort. Díky jejím kouzlům se dlouho vyhýbali smrtijedům, ale nakonec je chytli lapkové a později ji vyslýchala Bellatrix Lestrangeová. Poté je zachránil Dobby.

Trojice se později potřebovala dostat do Gringottovy banky, a tak se Hermiona vydávala za Belatrix Lestrangeovou, která měla v trezoru ukrytý pohár Helgy z Mrzimoru, což je jeden z viteálů, který se jí podařilo zničit pomocí baziliškova zubu. Spolu s ostatními pak bojovala v bitvě o Bradavice, kterou přežila. Nakonec si vzala Rona Weasleyho, se kterým má dvě děti, Rose a Huga.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Prostě vzor všech žen :D

12.5.2021 | 12:20:06
BlackSquirrel

Šikovná už od malička

3.4.2021 | 16:19:59
pavel.hangman

Z hlavního tria je top. Fajn zahraná od prvního do posledního dílu.

29.11.2020 | 20:47:53
makishek

hermiona z knížky by byla za 100%

14.9.2020 | 11:14:50
bG.

Bez Hermiony by ti dva moulové umřeli během prvního týdne hledání viteálů :D

21.2.2019 | 0:36:17
Jiri007

Hermiona se mi líbila jako ze všech holek nejvíc, je pěkná, chytrá a prostě všechno co má splňovat.

redaktor
1.6.2018 | 17:52:34
Semiramis2002

Je to ta nejlepší postava ze všech! Chtěla bych být jako ona: chytrá, přátelská, hezká… A taky se mi více líbí s Harrym. Nebo prostě s kýmkoli jiným než Ronem (a Dracem) :D

15.7.2017 | 13:19:10
♥PLL,TVD,TW♥

Úžasná! Obdivuji její chytrost. :)

27.11.2016 | 15:38:17
VampKošilka

Přidávám se k těm, kteří jí fandili s Ronem. Myslím, že tuhle holku si zamiloval asi každý.

11.11.2016 | 22:19:42
kaja_naka

Nejlepší…

16.10.2016 | 19:09:37
1

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama