Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Horácio Křiklan

Horácio Křiklan

Staronový profesor lektvarů na bradavické škole čar a kouzel, který řekl Voldemortovi o viteálech.

Sezóny 2
2009 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Horácio E. F. Křiklan
Datum narození: 28. dubna mezi lety 1881 – 1899
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Pracovní postavení: Profesor lektvarů

Filmy

Horáciova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Muž, který toho řekl hodně

Horácio Křiklan pracoval dlouhou dobu na bradavické škole čar a kouzel jako profesor lektvarů a ředitel zmijozelské koleje. Mezi studenty si hledal své oblíbence, které si dával do sbírky. Pořádal s nimi soukromé večírky, kde se s nimi seznamoval a poznával je. Jednou z jeho nejoblíbenějších studentek byla Lily Potterová.

Když na Bradavicích studoval Tom Raddle, tak se profesora Křiklana zeptal na možnost vícenásobného množství viteálů. Horácio dodnes lituje, že Tomovi vysvětlil, jak viteály fungují, a proto si svou vzpomínku upravil, aby na to nikdo nemohl přijít. Během následného vzestupu smrtijedů mu bylo nabídnuto místo po bou Pána zla, Horácio jeho nabídku odmítl a dokonce odešel i z Bradavic.

Po letech se za ním vydává Albus Brumbál, který ho přemlouvá, ať se vrátí. Díky Harrymu se mu to nakonec povede. Brumbál však Horácia chtěl zpátky proto, aby se dozvěděl to, co tehdy řekl mladému Tomovi. Tímto úkolem pověří Harryho, který to po usilovném snažení zvládne. Horácio je pak přítomen v bitvě o Bradavice, kde bojuje proti smrtijedům.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaDiablo

Nikdy jsem vlastně nepochopila proč, ale Křiklan je jedna z mých nejoblíbenějších postav. :D

29.4.2017 | 15:41:03

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama