Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Lucius Malfoy

Lucius Malfoy

Jeden z nejvlivnějších Voldemortových smrtijedů, který si zavčas uvědomí, co je správné a co je špatné.

Sezóny 5
2002 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Lucius Malfoy
Datum narození: 1954
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Pracovní postavení: Člen Ministerstva kouzel

Filmy

Lucius Malfoy je…

Luciusovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Jilmové dřevo Blána z dračího srdce Neznámá Neznámý

Od moci k pádu

Luciusova čarodějnická rodina má již dlouhé kořeny a tradice. Jedná se o jednu z nejpyšnějších, nejbohatších a nejvíce postavených čarodějnických rodin, která nenávidí mudly a čaroděje z polovičních nebo nečarodějnických rodin. Studoval na škole v Bradavicích, kde byl členem zmijozelské koleje, prefektem a jedním z oblíbených žáků Horácia Křiklana.

Během studia se stal jedním z Voldemortových následovníků. Po porážce Pána zla se i nadále vedlo Luciusovi dobře, protože nikdo nevěděl, že je smrtijedem. Získal vysoké postavení na Ministerstvu kouzel, kde tahal za nitky. Našel si manželku, se kterou zplodil syna Draca, kterého začal učit o čisté krvi.

Po návratu Pána zla začne Lucius tvrdit, že vždy stál na Voldemortově straně a snažil se mu dopomoci k návratu. Zapříčinil například znovuotevření Tajemné komnaty, když Ginny Weasleyové strčil do kotlíku deník Toma Raddlea. Avšak od chvíle, kdy se Voldemort vrátil, se z Luciuse začne stávat troska, která usiluje o získání Voldemortovy přízně.

Ta se nabídne brzy. Lucius má získat věštbu, kterou však rozbije. Další příležitost se naskytne ve chvíli, kdy má Draco zabít Brumbála. Draco však selže, a tak Voldemort udělí rodině Malfoyových rodinné vězení v jejich vlastním domě, které zároveň využívá jako ústřední budovu pro smrtijedy. V závěrečné bitvě o Bradavice si Lucius uvědomí, že láska k jeho rodině je větší než touha po vítězství, a proto se synem a manželkou prchá pryč.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hyena

sralo

16.1.2022 | 17:42:44
xflori01

Do pátého dílu úžasný padouch. Poté co se mu nepodařilo získat kletbu a u Voldemorta klesl, to s ním šlo do háje.

webmaster
10.7.2020 | 13:42:34
Xavik

Nepřál jsem mu, aby umřel. :) Naštěstí to vyšlo.

admin
1.10.2016 | 13:45:48

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama