Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Minerva McGonagallová

Minerva McGonagallová

Zástupkyně ředitele Bradavic, ředitelka nebelvírské koleje a profesorka přeměňování.

Sezóny 7
2001 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Minerva McGonagallová
Datum narození: 4. října 1935
Místo narození: Caithness, Skotsko, Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Zástupkyně ředitele Bradavic, ředitelka nebelvírské koleje a učitelka přeměňování, později ředitelka Bradavic

Filmy

Minerva McGonagallová je…

  • dcerou Roberta McGonagalla staršího (†) a Isobel McGonagallové
  • manželkou Elphinstonea Urquarta (†)
  • sestrou Malcolma McGonagalla, Roberta McGonagalla mladšího

Minerviina hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Jedlové dřevo, Blána z dračího srdce 24,13 cm Garrick Ollivander

Nadaná studentka

Minerva McGonagallová je prvním dítětem a jedinou dcerou skotského faráře a čarodějky. Vyrůstala na Skotské vysočině. V jedenácti letech jí došel dopis z Bradavic, kde poté studovala na Nebelvírské koleji. Minerva měla obrovské nadání pro přeměňování.

Minerva po dokončení školy získala práci na Ministerstvu kouzel v oddělení prosazování magického práva. V roce 1956 se stala profesorkou přeměňování a patří mezi sedm registrovaných zvěromágů. Přeměňuje se na mourovatou kočku a je jednou z nejlepších čarodějek. Profesorka McGonagallová je přísná, ale spravedlivá. Stala se též ředitelkou Nebelvírské koleje a zástupkyní ředitele Brumbála.

Spravedlivá ochránkyně

Když byl malý Harry Potter svěřen do péče Dursleyových, byla u toho přítomna i Minerva. Protože je Minerva fanynkou famfrpálu, dostala Harryho v jeho prvním ročníku do nebelvírského famfrpálového týmu, protože věřila, že z něj bude výborný chytač. Když byla Hermiona ve třetím ročníku, získala pro ni na Ministerstvu Obraceč času, aby mohla docházet na více hodin.

Protože je spravedlivá, neuznávala profesorku Dolores Umbridgovou, která se poté na čas stala ředitelkou Bradavic, když byl Harry v pátém ročníku. Protestovala také proti vyhnání Hagrida z Bradavic. Po smrti Brumbála byla na chvíli zastupující ředitelkou, ale protože se moci v čarodějnickém světě chopil opět lord Voldemort, tak byla nahrazena Severusem Snapem. Se Snapem poté svedla boj a získala opět zpět bradavickou školu a po jeho smrti se stala ředitelkou. Když na školu útočili smrtijedi v čele s Voldemortem, povolala vytesané ochránce, aby jim pomohli bránit Bradavice.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Dark Angel

Skvelá! Mal som ju veľmi rád.

26.1.2019 | 16:03:31
fanta2pomeranc

Nejlepší ženská postava celého světa od JK

30.1.2018 | 15:09:15
SaDiablo

Takovej sass. Neuvěřitelná postava. „Have a biscuit, Potter.“ <3

29.4.2017 | 15:36:56
BixB

Nejoblíbenější postava, hlavně v knížkách.

20.12.2016 | 9:31:23
VampKošilka

Skvělá, silná, rázná ženská, která je jak v knihách, tak filmech, úplně stejně úžasná. Vždycky jsem se smála, když někoho „vytáhla za uši“ . Přísná, ale spravedlivá a s laskavým srdcem. Líbilo se mi, že její dveře byly pro každého studenta vždy otevřené.

11.11.2016 | 22:22:54
komcus

Nejlepší :)

čestný člen redakce
1.10.2016 | 19:12:09
Jessstjames

Podle mě nejlepší učitelka celých Bradavic :)

1.10.2016 | 18:03:44
Xavik

Mohla být taky více zapojena do dění.

admin
1.10.2016 | 13:43:50

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama