Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

mladší Albus Brumbál

mladší Albus Brumbál

Učitel obrany proti černé magii v Bradavicích.

Sezóny 2
2018 - 2022

Základní informace:

Celé jméno: Albus Percival Wulfric Brian Brumbál
Datum narození: léto 1881
Místo narození: Mould-on-the-Wold, Anglie, Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Učitel obrany proti černé magii v Bradavicích

Filmy

Albus Brumbál je…

Albusovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Toto je Albus Brumbál, který se objevil ve filmech Fantastická zvířata, pokud hledáte Albuse Brumbála z filmů Harry Potter, najdete ho tady.

Učitel v Bradavicích

Albus Brumbál je učitelem obrany proti černé magii na škole čar a kouzel v Bradavicích. Jako profesor vyučoval kromě mnoha jiných studentů i Mloka Scamandera nebo Letu Lestrangeovou. Byl to také právě Brumbál, kdo poslal Mloka do New Yorku, kde jeho bývalý student pomohl se zatčením Grindelwalda, a později také do Paříže, kde měl Mlok najít obskuriála jménem Credence.

Boj proti Grindelwaldovi

Kvůli krevní smlouvě, kterou se svým někdejším přítelem uzavřel, musel Albus odmítnout participaci na boji proti Grindelwaldovi, když za ním přišli zástupci Ministerstva kouzel a žádali jej o pomoc. To také způsobilo, že se Ministerstvo rozhodlo Brumbála opatřit speciálními náramky, skrze které mohlo sledovat všechna kouzla, která Brumbál seslal. Mimo to, mu bylo též zakázáno vyučovat obranu proti černé magii. Brumbál tedy požádal Mloka, aby bojoval s Grindelwaldem, jelikož on sám nemohl.

Díky šikovnosti jednoho z Mlokových hrabáků byla však Grindelwaldovi odcizena nádobka s krevní smlouvou, kterou tento muž uzavřel s Brumbálem. Kromě toho Brumbálovi též zástupci z Ministerstva odstranili náramky, kterými jej monitorovali, takže již může Albus zase normálně kouzlit, a pokud se mu podaří nádobku se smlouvou zničit, tak se bude moct konečně zapojit do války a porazit Grindelwalda, kterému se teď podařilo na svou stranu dostat zase o něco více kouzelníků.

Neporušitelný slib

Albus věděl, že Grindelwaldův vliv na čarodějnickou komunitu roste, a tak pověřil Mloka sestavením armády, která by zabránila se tomuto černokněžníkovi dostat k moci. Zároveň se snažil přijít na to, jak by zničil nádobku s neporušitelným slibem, kterou se svým dávným přítelem v mládí uzavřel. Slib mu totiž zakazuje bojovat proti Grindelwaldovi.

Při návštěvě Berlína narazil Albus na Credence a svedl s ním boj. Následně mu prozradil, kdo ve skutečnosti je, a svěřil se mu, že jsou doopravdy příbuzní. Mezitím se snažil Grindelwald dostat k moci pomocí magického zvířete čchi-lina, kterého se dříve zmocnil a který určí, kdo by se měl stát další hlavou čarodějnické komunity.

Mlok měl ale ve svém kufříku schovaného sourozence čchi-lina, a tak se klíčovým úkolem stala právě jeho ochrana. Musel jej totiž spolu s armádou dostat do Bhútánu, kde probíhala závěrečná volba. A zde přišel na řadu Albusův plán se zduplikovaným kufrem. Čchi-lina se nakonec podařilo úspěšně na ceremoniál dostat. Zvíře se ale nepoklonilo Grindelwaldovi, jako to udělalo jeho dvojče, nýbrž Albusovi. Ten však zdvořile odmítl, a tak tvor vybral jiného nejvyššího čaroděje.

Ve vzteku vyslal Grindelwald smrtící kletbu Credencovým směrem, ale Albus a jeho bratr Aberforth před něj předstoupili a vyslali společně jako jeden obranné kouzlo proti černokněžníkovi. Díky tomuto aktu byl neporušitelný slib zničen, proto mohli ti dva konečně zkřížit své hůlky. Když si pro Grindelwalda však přišli bystrozorové, povedlo se mu uniknout.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
fanta2pomeranc

Sexy a stylový Brumbál? Přijměme to. Proč taky ne? :)

11.12.2018 | 13:52:09
Tatko-Šmolko

Sexi a charizmatický Dumbledore, prečo nie ?! Najlepšia postava druhej časti FB, jednoznačne :)

9.12.2018 | 16:26:45
Kothy

sympos :)

9.12.2018 | 14:03:48
Lex Luthor

Brumbál mladší je asi nejlepší nová postava

8.12.2018 | 23:03:52

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama