Harry Potter Neville Longbottom

Neville Longbottom

Neville Longbottom

Nemotorný, plachý, ale vášnivý student bylinkářství, který má velkou vnitřní sílu.

Sezóny 8
2001 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Neville Longbottom
Datum narození: 30. července 1980
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Bystrozor, později profesor bylinkářství v Bradavicích

Filmy

Neville Longbottom je…

  • synem Franka Longbottoma (†) a Alice Longbottomové (†)
  • manželem Hannah Abbottové

Nevillovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý
2. Třešňové dřevo Žíně Jednorožce 33,02 cm Garrick Ollivander

Chlapec, který mohl být předurčen pro velké věci

Neville Longbottom se narodil Alici a Frankovi Longbottomovým, kteří byli oba čarodějové. Už když se Neville narodil, tak se dokázal zachumlat pomocí magie do dečky, ale nikoho nenapadlo, že by už tak brzo vykazoval magické schopnosti.


Jeho čarodějnická krev je tedy čistá. Nevillovi rodiče byli členy Fénixova řádu a alespoň třikrát se jim povedlo jako členům řádu porazit lorda Voldemorta. Neville byl jedním ze dvou kojenců, kteří byli v proroctví Sibylly Trelawneyové, jež měli porazit lorda Voldemorta. Nakonec to byl právě Harry, koho Voldemort poznamenal, aby mu byl rovným.

Krátce poté, co Voldemorovi následovníci zaútočili na Longbottomovy, byli Frank a Alice mučeni kletbou Cruciatus, až se z toho zbláznili. Měla to na svědomí Bellatrix Lestrangeová, její manžel Rodolphus Lestrage, její švagr Rabastan Lestrange a Barty Skrk mladší. Tito čtyři smrtijedi byli všichni za své činy zavřeni do Azkabanu. Frank a Alice byli posláni do Mungovy nemocnice, kde i zemřeli a kde svého syna už nebyli nikdy schopní poznat.

Nevilla vychovala babička, Augusta Longbottomová. Neville také viděl, jak zemřel kdysi jeho dědeček. Jeho babička byla přísná a úžasná žena, která si dělala starosti, když její vnuk nevykazoval žádné kouzelnické schopnosti. Babička jej často plísnila za to, že zahanbuje rodinu, a částečně se obávala, že by mohl být Neville moták.

Stydlivý a introvertní student

Neville nastoupil do Bradavic, kde vystupoval většinou jako stydlivý, nešikovný a introvertní chlapec. Dostal se na Nebelvírskou kolej a stal se přítelem Harryho, Rona a Hermiony.

V prvním ročníku se však postavil Harrymu, Ronovi a Hermioně, aby jim zabránil v odchodu z Nebelvírské koleje. Chtěli se vydat totiž pro Kámen mudrců a Neville to věděl. Hermiona na něj seslala kouzlo Petrificus totalus a Neville pak získal od Brumbála 10 bodů pro Nebelvír, že se postavil svým přátelům. Nebelvír díky tomu vyhrál školní pohár.

Později ve třetím ročníku se Nevillův bubák proměnil ve Snapea, Neville ho však zneškodnil tak, že mu navlékl oblečení své babičky. Ve čtvrtém ročníku jej přestrojený Alastor Moody přivedl ke knize o bylinkách ve snaze pomoci Harrymu při druhém úkolu v turnaji tří kouzelníků. Neville pak Harrymu obstaral žaberník, který mu pomohl vydržet hodinu pod vodou.

Odhodlaný bojovník

V pátém ročníku se Neville stal součástí Brumbálovy armády. Ten rok se též zlepšily jeho kouzelnické dovednosti. Nakonec spolu s Harrym, Hermionou, Ronem, Lenkou a Ginny bojoval na ministerstvu proti smrtijedům.

V sedmém ročníku dostal Neville novou hůlku, předtím používal otcovu, a teprve tehdy se mu pořádně zlepšily kouzelnické dovednosti. V dalším ročníku vedl Neville odboj proti novému vedení školy v čele se Severusem Snapem. Účastil se závěrečné bitvy o Bradavice, kde sehrál velmi důležitou roli. Vytáhl z Moudrého klobouku Nebelvírův meč a zabil hada Nagini, což byl jeden z Voldemortových viteálů.

Neville bitvu přežil a stal se oblíbeným profesorem bylinkářství v Bradavicích. Oženil se s Hannah Abbotovou, která se později stala majitelkou Děravého kotle.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Dobrej :D

13.5.2021 | 13:32:03
anicka.nah

on je boží :D :D

1.10.2016 | 23:02:14
Stardos

Jedna z mojích nejoblíbenějších postav :) Neskutečně ho mám rád :)

1.10.2016 | 22:08:19

Aktuální film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Reklama

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny