Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Peter Pettigrew

Peter Pettigrew

Zrádný a zbabělý služebník Pána zla. Jako student byl člene Pobertů, ale sešel na scestí a stal se smrtijedem.

Sezóny 4
2004 - 2010

Základní informace:

Celé jméno: Peter Pettigrew
Datum narození: 1960
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá nebo poloviční
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Postavení: Smrtijed

Filmy

Harryho hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý
2. Kaštanové dřevo Blána z dračího srdce 24,13 cm Garrick Ollivander

Prachsprostý zrádce

Peter Pettigrew nastoupil roku 1971 do bradavické školy čar a kouzel, kde se stal členem Nebelvíru. Společně se svými kamarády Jamesem Potterem, Remusem Lupinem a Siriusem Blackem vynalezl Pobertův plánek. Také se kvůli Remusovi stal zvěromágem. Naučil se proměňovat v krysu, díky čemuž se mu začalo říkat Červíček. Po vystudování se stal smrtijedem, který byl zároveň čelen Fénixova řádu. Tajně pro Voldemorta donášel a dokonce i zavinil smrt Potterových, když prozradil místo jejich úkrytu.

Sirius si uvědomil, že za smrt Potterových může Pettigrew, a proto ho vyhledal. Na náměstí plném mudlů však Peter vyvolal výbuch, který zabil dvanáct mudlů i s ním. Peter si však uřízl malíček, přeměnil se na krysu a utekl pryč. Z vraždy Potterových byl pak neprávem obviněn Sirius.

Peter byl dobrých dvanáct let u rodiny Weasleyů jako krysa Prašivka, kde byl nejprve domácím mazlíčkem Percyho Weasleyho, který pak svou krysu předal svému bratrovi Ronovi. Ron až ve svém třetím školním ročníku zjistil, co je jeho mazlíček zač.

Vzhledem k tomu, že se Peterovi znovu podařilo utéct, se vrátil k Voldemortovi, kterému dopomohl k návratu. Poté se však s Červíčkem moc nesetkáváme. Později se nachází v sídle rodiny Malfoyů, kde hlídá vězně. Během útěku vězňů je zabit Dobbym.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Zrádce

12.5.2021 | 15:07:50
xflori01

Od začátku do konce nesympatická postava. Zbabělec. Ale zase dosti reálná postava, takže jsem s ním nikdy problém neměl.

webmaster
10.7.2020 | 13:45:09

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama