Harry Potter Peter Pettigrew

Peter Pettigrew

Peter Pettigrew

Zrádný a zbabělý služebník Pána zla. Jako student byl člene Pobertů, ale sešel na scestí a stal se smrtijedem.

Sezóny 4
2004 - 2010

Základní informace:

Celé jméno: Peter Pettigrew
Datum narození: 1960
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá nebo poloviční
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Postavení: Smrtijed

Filmy

Harryho hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý
2. Kaštanové dřevo Blána z dračího srdce 24,13 cm Garrick Ollivander

Prachsprostý zrádce

Peter Pettigrew nastoupil roku 1971 do bradavické školy čar a kouzel, kde se stal členem Nebelvíru. Společně se svými kamarády Jamesem Potterem, Remusem Lupinem a Siriusem Blackem vynalezl Pobertův plánek. Také se kvůli Remusovi stal zvěromágem. Naučil se proměňovat v krysu, díky čemuž se mu začalo říkat Červíček. Po vystudování se stal smrtijedem, který byl zároveň čelen Fénixova řádu. Tajně pro Voldemorta donášel a dokonce i zavinil smrt Potterových, když prozradil místo jejich úkrytu.


Sirius si uvědomil, že za smrt Potterových může Pettigrew, a proto ho vyhledal. Na náměstí plném mudlů však Peter vyvolal výbuch, který zabil dvanáct mudlů i s ním. Peter si však uřízl malíček, přeměnil se na krysu a utekl pryč. Z vraždy Potterových byl pak neprávem obviněn Sirius.

Peter byl dobrých dvanáct let u rodiny Weasleyů jako krysa Prašivka, kde byl nejprve domácím mazlíčkem Percyho Weasleyho, který pak svou krysu předal svému bratrovi Ronovi. Ron až ve svém třetím školním ročníku zjistil, co je jeho mazlíček zač.

Vzhledem k tomu, že se Peterovi znovu podařilo utéct, se vrátil k Voldemortovi, kterému dopomohl k návratu. Poté se však s Červíčkem moc nesetkáváme. Později se nachází v sídle rodiny Malfoyů, kde hlídá vězně. Během útěku vězňů je zabit Dobbym.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
xflori01

Od začátku do konce nesympatická postava. Zbabělec. Ale zase dosti reálná postava, takže jsem s ním nikdy problém neměl.

webmaster
10.7.2020 | 13:45:09

Aktuální film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Reklama

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny