Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Petunie Dursleyová

Petunie Dursleyová

Teta Harryho Pottera a manželka Vernona.

Sezóny 5
2001 - 2010

Základní informace:

Celé jméno: Petunie Evansová, později Dursleyová
Datum narození: před rokem 1960
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Žádná
Pracovní postavení: Žena v domácnosti

Filmy

Petunie Dursleyová je…

Špatná sestra

Petunie Dursleyová pochází z mudlovské rodiny. Je starší dcerou Evansových a měla mladší sestru Lily, která začala studovat kouzla v Bradavicích. V dětství se přestala se sestrou bavit a odmítala s ní být jakkoliv v kontaktu a zároveň i tak s kouzelnickým světem. Petunie vždy říkávala, že byli na Lily rodiče velmi hrdí.

Vzala si mudla jménem Vernon Dursley, se kterým má syna Dudleyho. Když byla Lily zavražděna Voldemortem, tak se stala opatrovnicí Harryho Pottera, syna Lily, který byl v té době ještě nemluvně. Harry vyrůstal v přístěnku pod schody, ale když začal chodit do Bradavic, dostal vlastní pokoj. S rodinou se pak během druhé kouzelnické války skrývala před smrtijedy. Zemřela dříve než Vernon.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama