Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

první Gellert Grindelwald

první Gellert Grindelwald

Mocný černokněžník, který způsobil narušení kouzelnického svě­ta.

Sezóny 2
2016 - 2018

Základní informace:

Celé jméno: Gellert Grindelwald
Datum narození: Asi 1883
Místo narození: Asi Maďarsko
Čarodějnická krev: Čistá nebo poloviční
Škola: Kruval
Pracovní postavení: Černokněžník

Filmy

Gellert Grindelwald je…

  • prasynovcem Batyldy Bagshotové

Gellertovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Gregorovič
2. Neznámý Chlup Wampuské kočky Neznámá Johannes Jonker
3. Bezové dřevo Žíně Testrála 38,10 cm Smrt

Ten, co se již nechtěl klanět

Gellert Grindelwald je považován za jednoho z nejnebezpeč­nějších černokněžníků svého času. Než byl díky svým zvráceným a zlověstným experimentům s černou magií vyloučen ze školy, tak se vzdělával v Institutu čar a kouzel v Kruvalu. Ještě, než odešel, vyryl do jedné zdi ve škole symbol relikvií smrti. Poté se nastěhoval ke své pratetě Batyldě, která bydlela v Godrikově dole. Tam se také setkal s mladým Albusem Brumbálem, se kterým se časem spřátelil.

Tito dva chytří mladíci si vytvořili mezi sebou opravdu silné pouto a oba věřili, že by měli být mudlové podřízeni čarodějům. Mladí čarodějové plánovali, že společně najdou relikvie smrti a že budou stát včele kouzelnické revoluce a vytvoří tak benevolentní celosvětový řád, který by vedli mocní čarodějové a čarodějnice, jež by vládli mudlům.

I přesto, že měl Albus trochu jiné morální hodnoty než Grindelwald, tak jejich přátelství kvetlo spolu s jejich ambicemi. To trvalo, dokud se jim Albusův bratr, Aberfort, nepostavil. Přátelství Gellerta s Albusem bylo zničeno, když spolu ti tři bojovali a v důsledku boje zemřela Ariana Brumbálová. Albus si uvědomil, co je Gellert opravdu zač a přestal sdílet jeho názor. To se stalo v roce 1899 a Grindelwald uprchl.

Dále se rozhodl opustit Británii a chvíli nato ukradl Gregorovičovi Bezovou hůlku. Poté pokračoval ve svém plánu vyvolat revoluci bez Brumbála. Za svoji mocenskou základnu si zvolil pevnost Nurmengard.

Hledání parazitické černé magie

Gellert je velmi složitá osobnost, vysoce idealistická, ale poznamenaná černou magií. Spolu se svými následovníky spáchal řadu trestných činů včetně několika vražd. Ještě žádnému čaroději se nikdy nepodařilo tak moc ohrozit světový řád jako Grindelwaldovi. Místo toho, aby se skrýval, si vybudoval pověst uprchlíka, který terorizuje svět, aby mohl vládnout mudlům.

V roce 1926 již psaly všechny noviny, že představuje celosvětovou hrozbu. Grindelwald se rozhodl vydat do New Yorku, kde hledal parazitickou černou magii, které se říká obscurus. Měl totiž vizi, že se takto mocný člověk skrývá někde v New Yorku, což ho přivedlo k sirotkovi jménem Credence. Gellert věřil, že mu totiž tohoto tvora pomůže najít.

Aby zapadl, rozhodl se Grindelwald přestrojit za Percivala Gravese, což byl hrůzu nahánějící bystrozor v KOKUSE. Není však známo, jak dlouho operoval pod jeho jménem, a neví se ani, jestli používal Mnoholičný lektvar nebo použil jiné kouzlo, aby změnil svou totožnost. Gellert je velmi mocný, což jsme mohli vidět, když pouhým mávnutím ruky zabavil Mlokovi jeho kufřík.

Gellertovi se obscurus v New Yorku nepovedlo získat, protože ho nakonec zničila KOKUSA, čímž mu znemožnila ho využít ve svůj prospěch. Díky Mlokovi byl pak chycen a byla odhalena jeho pravá totožnost.

Útěk, pátrání po Credenceovi a hledání následovníků 

KOKUSA se po půl roce držení Grindelwalda rozhodla transportovat tohoto vězně do Evropy, aby zde čelil následkům svých zločinů. Grindelwald je však velice přesvědčivý, a tak se mu povedlo získat na svou stranu zaměstnance KOKUSY, Abernathyho, který si s ním na chvíli vyměnil identitu, aby mohl být obávaný černokněžník opět volný. Spolu pak zabili bystrozory, kteří měli dohlížet na převoz.

Později se Grindelwald vydal se svými následovníky do Paříže, kde hledal Credence, který přežil newyorskou bitvu, aby jej mohl využít a zabít díky němu Albuse Brumbála. Tady se mu také podařilo přesvědčit Queenie, aby se k němu přidala. Kromě toho nařídil vraždu Irmy Dugardové, aby před Credencem utajil jeho pravou identitu.

Navíc svolal shromáždění v rodinném mauzoleu Lestrangeových, kde se snažil přesvědčit ostatní kouzelníky, aby se přidali na jeho stranu. Na scéně se však objevili bystrozorové, kteří způsobili rozruch, když zabili jednu čarodějku. Černokněžníkovi následovníci pak začali mizet a on sám kolem sebe umístil ochranný kruh, aby zabránil vstupu jeho nepřátelům.

Leta Lestrangeová na shromáždění Grindelwalda proklela, a ten se ovládaný vztekem rozhodl na Paříž vypustit smrtelný modrý oheň, který měl město srovnat se zemí. Díky tomuto rozptýlení pak mohl opustit mauzoleum a později odhalil Credenceovi, že jeho pravé jméno zní Aurelius Brumbál.

Přeobsazení

Postava Gellerta Grindelwalda byla mezi druhým a třetím dílem Fantastických zvířat přeobsazena, takže si další vývoj této postavy můžete přečíst v profilu druhého Gellerta Grindelwalda.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BlackSquirrel

Na něj se nedá koukat špatně :)

3.4.2021 | 16:18:30
pavel.hangman

Určitě lepší filmový záporák než Voldemort, to je bez debat.

Z herců se mi nejvíce líbil Colin Farrell, přesně takhle jsem si Grindelwalda vždycky představoval. Jeho výměna mi přišla jako mrhání potenciálem, přitom stačilo přebarvit vlasy a nasadit kontaktní čočky. :) Následná „politicky korektní“ šaškárna v podání studia okolo Deppa tomu nasadila korunu a naštve hodně fanoušků… I když si nemyslím, že Mikkelsen bude špatnou volbou.

Postava je každopádně dobrá.

29.11.2020 | 21:16:59
fanta2pomeranc

Líbil se mi Graves… Jak to rozbalí Johnny, jsem zvědavá, ale vím, že bude skvělý… doplněno po dvojce: Ok, Johnny dal z fleku zapomenout na Colina a … ukradl si – zatím jen druhý díl, ale předpokládám, že ostatní budou následovat – pro sebe. Skvělá postava, skvělý zápornák, charisma jako hrom. Myslím, že by mnoho z nás dokázal přesvědčit, už jen svým postojem a stylem. … teď jen doufat, že tu postavu další díly nezkazí…

11.12.2018 | 13:55:09
makishek

top (y)

9.12.2018 | 20:15:12
loveshadowhunters

Miluju <3

5.12.2018 | 18:54:35
Kubaskou

Zatím nic moc.

26.11.2018 | 14:59:31
Jiri007

Zatím nejlepší mužská postava ve Fantastických zvířatech, jeho myšlenky a názory jsou fakt dobré, a doufám že si pujde tvrdě za svým a jeho vzhled a styl je taky dobrý.

redaktor
22.11.2018 | 21:05:20
Nymeria the direwolf

Moc se mi nezdá, Graves mi přišel lepší, ale tak uvidíme v dalších dílech.. za těch pár vteřin se asi moc názor udělat nedá :D – tak beru zpět, nakonec jsem s ním nadmíru spokojená :D

19.11.2018 | 21:43:37
Kinny

Psychopat s dobrou myšlenkou ale radikálními činy. Dobrý vzhled padnoucí k této postavě. V prvním díle se moc neprojevoval ale v druhém se tato postava konečně prosadí.

18.11.2018 | 19:52:48
mudr.scorpion

tesim se az dostane vic prostoru! dle meho role primo pro nej.

24.1.2018 | 3:44:48
1

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama