Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Remus Lupin

Remus Lupin

Bradavický učitel obrany proti černé magii a starý přítel Jamese Pottera, který střeží strašlivé tajemství.

Sezóny 5
2004 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Remus John Lupin
Datum narození: 10. března 1960
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Profesor obrany proti černé magii

Filmy

Remus Lupin je…

  • synem Lyalla Lupina a Hope Lupinové (†)
  • manželem Dory Tonksové
  • otcem Edwarda Lupina

Remusova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Cypřišové dřevo Žíně Jednorožce 26,04 cm Neznámý

Prokletý profesor

Remus chodil do Bradavic, kde se stal členem nebelvírské koleje. Ve škole si našel spoustu přátel, mezi kterými byli předně James Potter, Peter Pettigrew a Sirius Black. Společně se svými nejlepšími přáteli vynalezl Pobertův plánek, díky kterému mohli vidět, kde se kdo v Bradavicích nachází. Na škole se mu začalo přáteli přezdívat Náměsíčník, a to kvůli tomu, že je Remus vlkodlakem.

Albus Brumbál nabídne Remusovi na začátku Harryho třetího školního roku post profesora obrany proti černé magii. Remus jeho nabídku přijme a cestuje do Bradavic školním vlakem, kde cestou použije Patronovo zaklínadlo za zahnání mozkomora. Toto zaklínadlo později naučí i Harryho, aby byl schopen se bránit. Harry si Remuse velmi oblíbí a začne se s ním přátelit. Napomohlo tomu také to, že Remus znal ve svém mládí jeho otce Jamese.

I Remus věřil tomu, že Sirius zradil Harryho rodiče, ale jak mu Harry ukázal Pobertův plán s tím, že na něm byl Peter Pettigrew, tak změnil názor. Ve chvíli, kdy už Harry a jeho přátelé vědí, že Sirius byl křivě obviněn, tak se Remus začne měnit na vlkodlaka, a to kvůli tomu, že si zapomněl vzít lék. Remus později odstupuje ze svého bradavického postu.

Remus se stane členem Fénixova řádu a bojuje proti smrtijedům. Dokonce se za krušných dob dá dohromady s metamorfomágem Dorou Tonksovou, se kterou má syna Edwarda. Jak Dora, tak i Remus však umírají v bitvě o Bradavice. Mohou být však klidní, mladý Edward, kterému každý přezdívá Teddy a jehož kmotrem je samotný Harry, nezdědil po otci žádné vlkodlačí rysy.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Hned po Severusovi nejlepší postava, proč musel zemřít?!

12.5.2021 | 15:05:32
HellTsuku

Jeho smrt byla v celku zbytečná, jaká škoda

9.6.2017 | 17:23:45
SaDiablo

:( </3 S Tonksovou si zasloužil víc času ve filmech, ale aspoň máme knihy.

29.4.2017 | 15:39:42
Natýýý

Jedna z nejlepších postav a s Tonksovou nezapomenutel­ní :(

29.3.2017 | 16:53:12
VampKošilka

Též zlomené srdce. Válka je válka a ta nehledí na to, jak úžasný někdo je. Na Remusovi se mi vždycky líbila ta jeho pozitivita, energičnost, uvolněnost a láska k čokoládě. :D On a Tonksová byli skvělí pár.

11.11.2016 | 22:52:22
Crowley

Škoda ho :(

8.11.2016 | 18:24:32
dadinka

Nejlepší učitel a sympaták :(

15.10.2016 | 18:24:15
Bastinor

Nebylo lepšího dua než Remus a Severus, nebylo lepšího páru než Remus a Tonksová, nebylo lepšího učitele OpČM, zkrátka není v celé sáze herec ani herečka, která by mi byla sympatičtější než David Twelis/Remus Lupin.

PS: Ta jeho smrt nebyla zbytečná, ale Rowlingová ho spíš zbytečně nechala umřít navíc v té celé mase padlých kouzelníků. :/

10.10.2016 | 3:11:19
Dawe202

Náměsíčník :)

8.10.2016 | 20:25:33
komcus

Velká škoda je… :(

čestný člen redakce
1.10.2016 | 19:04:03
1

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama