Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Rubeus Hagrid

Rubeus Hagrid

Bradavický hajný, klíčník a šafář. Věrný přítel Harryho a Brumbála.

Sezóny 8
2001 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Rubeus Hagrid
Datum narození: 6. prosince 1928
Místo narození: Deanův les, West Country, Anglie, Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Bradavický hajný, klíčník a šafář, později i profesor péče o kouzelné tvory

Filmy

Rubeus Hagrid je…

  • synem Frídwulfy (†)
  • nevlastním bratrem Drápa

Hagridovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Dubové dřevo Neznámé 40,64 cm Garrick Ollivander

Nešťastný začátek studia s dobrým koncem

Hagrid se narodil kouzelníkovi a obryni Frídwulfě, která ho poté nechala v péči otce. Hagrid je po otci kouzelník a po matce poloviční obr. Otec mu zemřel, když byl v Bradavicích ve druhém ročníku. Později jeho matka porodila ještě Drápa, což je jeho nevlastní bratr, který už je na rozdíl od Hagrida opravdový obr. Matka zemřela ještě předtím, než se vydal Hagrid na příkaz Brumbála vyjednávat s obry.

Začal chodit do Bradavic v roce 1940 a studoval v Nebelvíru. tou dobou studoval na škole i Tom Raddle, který ho v jeho třetím ročníku obvinil z toho, že otevřel Tajemnou komnatu za pomoci své akromantule, která prý napadla několik mudlů a jedno z nich i zabila. Hagridova hůlka byla zlomena a on byl ze školy vyloučen. Od té doby má ve svém růžovém deštníku ukrytou tuto hůlku a tajně s ní čaruje. Na žádost Brumbála se poté stal hajným v Bradavicích.

Přítel s dobrými úmysly

Poté, co byl poražen lord Voldemort, byl Hagrid pověřen důležitým úkolem. Na příkaz Brumbála měl přivést Harryho Pottera, jehož rodiče zabil Voldemort, do Zobí ulice v Kvikálkově, kde měl být malý Harry svěřen do péče Dursleových. O několik let později pak dostal za úkol Harryho vyhledat a říct mu o světě čar a kouzel spolu s tím, že mu donesl dopis z Bradavic, kam Harry poté nastoupil.

Harry a Hagrid pak sháněli věci do prvního ročníku, a když se stavili v Gringotovic bance, tak tam Hagrid vyzvedl Kámen mudrců. Vchod k němu pak střežil jeho tříhlavý pes jménem Chloupek. Hagrid také dostal od přestrojeného profesora Quirella dračí vejce, za to, že mu prozradil, jak projít kolem Chloupka. Z vejce se vyklubal norský ostrohřbetý drak, kterého pojmenoval Norbert. Ten byl však poté poslán do Rumunska, kde byl vycvičen.

Když byla v Bradavicích znovu otevřena Tajemná komnata, tak jej ministerstvo preventivně poslalo do Azkabanu. Byl však osvobozen, když Harry zabil baziliška a Ginny Weasleyová pověděla, co se stalo. V Harryho třetím ročníku se stal po odchodu profesora Kettleburna novým profesorem péče o kouzelné tvory. Na první hodině ukázal studentům hipogryfa Klofana, který napadl Draca Malfoye, protože zvíře nerespektoval. Draco přeháněl se svým zraněním, takže mělo dojít k popravě Klofana. Ten byl však zachráněn Harrym a Hermionou, když se vrátili v čase. Poté na něm odletěl pryč Sirius Black.

Šťastný i nešťastný osud

Když Bradavice hostila dvě další školy, tak se Hagrid zamiloval do ředitelky školy v Krásnohůlkách, madame Maxime, která je také napůl obryně. Hagrid též ukázal Harrymu, co bude první úkol v Turnaji tří kouzelníků.

Hagrid byl pak v Harryho pátém ročníku poslán k obrům, odkud si dovedl svého mladšího bratra Drápa. Toho pak představil Harrymu, Ronovi a Hermioně a požádal je, aby se o něj postarali, protože musel kvůli Dolores Umbridgové za Brumbálem. Hagrid se pak s Brumbálem vrátil zpět do Bradavic.

Další rok zemřela jeho akromantule, Aragog. Pohřbu se zúčastnil i Harry s Horácio Křiklanem, který si se svolením Hagrida nabral vzácný akromantulí jed. Při útoku smrtijedů pak shořela Hagridova bouda. Poté se účastnil pohřbu Brumbála.

Rok na to pomáhal s přesunem Harryho od Dursleových a právě jemu byl svěřen úkol ochránit pravého Harryho na motorce Siriuse Blacka, ve které Harryho poprvé vezl k Dursleovým, ještě když byl malé miminko. Ve vzduchu byli však napadeni smrtijedy a i samotným Voldemortem, ale nakonec se bezpečně dostali do Doupětě. Účastnil se také svatby Billa Weasleyho a Fleur Delacourové. Bojoval též v závěrečné bitvě o Bradavice.

Hagrid byl pak nucen donést Harryho tělo, když Voldemort zničil viteál, který v něm byl, zpět do školy, aniž by věděl, že je Harry stále naživu. Hagrid přežil bitvu a i nadále pobývá v Bradavicích.

Milovník velkých a nebezpečných zvířat

Hagrid je také velkým milovníkem zvířat. Jako student Bradavic choval akromatuli, Aragoga, který žije v Zapovězeném lese. Aragog pak v lese vytvořil celou kolonii akromatulí. V Harryho druhém ročníku navštívil Ron s Harrym tohoto podivného tvora, aby se dozvěděl, jestli Hagrid kdysi otevřel Tajemnou komnatu. V Harryho šestém ročníku Argagog bohužel zemřel.

Dalším mazlíčkem je obrovský trojhlavý pes, Chloupek, kterého půjčil Brumbálovi, aby hlídal vchod do úkrytu, kde byl schovaný Kámen mudrců. Hagrid má také hipogryfa jménem Klofan, kterého ukázal studentům na své první hodině péče o kouzelné tvory. Klofan se spřátelil s Harrym Potterem, ale napadl Draca Malfoye, což mu vysloužilo trest smrti. Hermiona s Harrym jej však zachránili, když se vrátili v čase.

Mezi zvířata, která Hagrid vlastní, patří i norský ostrohřbetý drak Norbert, ze kterého se později vyklubala Norberta. Jeho vejce získal Hagrid od profesora Quirella, který byl v přestrojení. Harry, Hermiona a Ron poté naléhali na Hagrida, aby jej poslal do Rumunska k Charliemu Weayleyovi, protože se tam nachází i ostatní draci.

A nesmíme zapomenout ani na Tesáka, což je obrovský pes, který je ovšem poněkud zbabělý. Doprovázel Draca a Harryho do Zapovězeného lesa, když se snažili zjistit, kdo zabíjí jednorožce. Hagrid kvůli němu také riskoval život, když ho zachránil ze své hořící boudy, kterou zapálili smrtijedi.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CoRnDuCK

Jak ho může někdo nemít rád :)

8.10.2019 | 19:06:12
VampKošilka

Ubírám jen za to, že nedostal tolik prostoru na to, jak úžasná postava to je. Vlastně první ze světa kouzel, koho Harry spatřil. To se nezapomíná.

11.11.2016 | 22:30:51
Xavik

Kdo by nemiloval Hagrida. :) I když mě mrzelo, že ve finálních dílech nesehrál nijak velkou roli.

admin
1.10.2016 | 13:42:53

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama