Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Sirius Black

Sirius Black

Tichošlápek, který byl neprávem poslán do Azkabanu za smrt Jamese a Lily Potterových.

Sezóny 4
2004 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Sirius Black
Datum narození: 3. listopadu 1959
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Žádné

Filmy

Sirius Black je…

  • synem Oriona Blacka (†) a Walburgy Blackové (†)
  • bratrem Reguluse Blacka (†)
  • vnukem Arcturuse Blacka (†), Melanie Blackové (†), Polluxe Blacka (†) a Irmy Blackové (†)
  • synovcem Alpharda Blacka, Cygnuse Blacka, Druelly Blackové, Lucretie Prewettové a Ignatiuse Prewetta
  • bratrancem Bellatrix Lestrangeové, Andromedy Tonksové a Narcisy Malfoyové

Siriusova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Křivé obvinění

Sirius Black se narodil do čistokrevné kouzelnické rodiny Blacků a společně se svým bratrem byl posledním mužským potomkem tohoto rodu. Doma se však setkal s čarodějnickou pýchou, protože Blackové opovrhovali rodinami s nečistou krví. To, co nenalezl doma, našel v Bradavicích. Překvapivě se stal členem Nebelvíru, ač všichni členové jeho rodiny chodili do Zmijozelu. V Nebelvíru si našel přátele Jamese Pottera, Remuse Lupina a Petera Pettigrewa. S nimi vynalezl Pobertův plánek, díky kterému mohli vidět, kde kdo v Bradavicích je.

Protože byl Lupin vlkodlakem, tak se jeho kamarádi rozhodli, že se stanou zvěromágy. Sirius se naučil proměňovat se do podoby černého psa, díky čemuž získal přezdívku Tichošlápek. Když bylo Siriusovi 16 let, tak utekl z domova k Potterovým, kvůli čemuž byl svou rodinou zavrhnut. S Jamesem a Lily dokončil školu a poté jim šel na svatbu jako Jamesův svědek. Když se jim narodil malý Harry, tak se stal jeho kmotrem.

Když se na scéně objevil Voldemort, tak Sirius stál na straně Fénixova řádu. Zanedlouho se objevilo proroctví, které tvrdilo, že se na konci července narodí chlapec, který Voldemorta dokáže zastavit. Proroctví mluvilo o ještě nenarozeném Harrym. Voldemort se proto zaměřil na Potterovi. Albus Brumbál jim radil, ať se ochrání Fideliovým zaklínadlem, tedy zaklínadlem, kdy řeknou jednomu člověku o tom, kde jsou. Ten člověk se pak stane jejich strážcem.

Potterovi si vybrali Siriuse, ale ten jim poradil, ať si raději zvolí Petera, protože to by Voldemort neočekával. Potterovi tak udělali, ale ještě nevěděli, jakou udělali chybu. Peter byl smrtijed, takže tajemství prozradil Voldemortovi a ten pak zabil Potterovy, tedy až na malého Harryho. Až se to dozvěděl Sirius, tak šel za Peterem. Ten ho však začal obviňovat z toho, že právě on je zradil. Následně vyvolal explozi, která zabila dvanáct mudlů i s ním. Peter se však ve skutečnosti proměnil v krysu a zmizel. Sirius byl pak na základě svědectví poslán do Azkabanu, kde byl 12 let, než uprchl.

Návrat k boji proti zlu

Sirius uprchl z vězení, aby ochránil svého kmotřence před Peterem Pettigrewem. Když se mu ho konečně povede najít, tak s Lupinem polapí Pettigrewa a hodlají ho dát mozkomorům. V tu chvíli se však Lupin začne měnit na vlkodlaka, a proto se mu Sirius snaží pomoct. Po boji je Sirius zraněn a následně zavřen do žaláře, odkud má být poslán do Azkabanu. Harry a Hermiona ho však zachrání.

Sirius se opět stane člene Fénixova řádu a snaží se bojovat proti Voldemortovým smrtijedům. Když se objeví další proroctví, tak ho Harry získá a snaží se s ním uprchnout. Je však zastaven smrtijedy, a proto se na místě objevuje Fénixův řád, který proti nim začne bojovat. Když už to vypadá, že je konec boje, tak Bellatrix Lestrangeová sešle smrtící kletbu, která Siriuse zabije. Paradoxně Siriuse zabila jeho vlastní sestřenice.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Mám ho moc ráda, ale šikana se neodpouští

12.5.2021 | 14:59:43
Natýýý

Poberty mám ze všech nejradši a Sirius bude prostě navždy top postava!

29.3.2017 | 16:58:47
♥PLL,TVD,TW♥

Mám ho jako postavu moc ráda. :)

27.11.2016 | 15:43:04
VampKošilka

Upřímně, z Pobertů bude můj favorit vždy Lupin, ale Sirius. Upřímně, přišel mi někdy až moc výumělkovaný s tím, jak má na vše moudrou a trefnou odpověd, celkově byl takový moc idealizovaný, až moc provařeným způsobem, ale pak se přišlo na to, jak vlastně šikanoval Severuse a byl to docela dost nafoukaný spratek, než dospěl a stal tím skvělým, dobrosrdečným, silným, vytrvalým a ušlechtilým mužem, kterým byl až do své smrti.

11.11.2016 | 22:28:15
fanta2pomeranc

Odjakživa má nejoblíbenější postava. Nejlepší charakter, nejlepší kniha o něm, nejlepší film o něm… prostě nejlepší. :)

11.10.2016 | 19:48:17
Bastinor

Number2 Občas přemýšlím, jestli právě on není to největší kouzlo v HP sérii. More than Prisoner of Azkaban!!!

10.10.2016 | 3:19:15
Dawe202

Bylo mi ho líto :(

8.10.2016 | 20:18:58
komcus

Chudák. :/

čestný člen redakce
1.10.2016 | 19:13:42

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama