Harry Potter Tina Goldsteinová

Tina Goldsteinová

Tina Goldsteinová

Americká bystrozorka a sestra Queenie.

Sezóny 2
2016 - 2018

Základní informace:

Celé jméno: Porpentina Esther Goldsteinová
Datum narození: 19. srpna 1901
Místo narození: USA
Čarodějnická krev: Poloviční
Škola: Ilvermony
Pracovní postavení: Bystrozorka

Filmy

Porpentina Goldsteinová je…

Tinina hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Dohlížečka na oprávněné používání hůlek

Porpentina je americká čarodějnice a bývalá bystrozorka Kouzelnického kongresu Spojených států amerických, která má mladší sestru Queenie. Sestry přišly o rodiče ještě, když byly mladé, takže se pak o sebe staraly navzájem a vybudovaly si tak mezi sebou velmi silné pouto, které trvá i do jejich dospělosti. Z pozice bystrozorky byla propuštěna, protože se postavila nařízením a kouzlem napadla nečara Mary Lou Holokostovou, která je vůdkyní Druhých Salemistů. Po tomto incidentu byla degradována do pozice, na které dohlížela, zda jsou hůlky registrované.


Se svou sestrou žije Tina v New Yorku. Jednoho dne narazila na britského magizoologa, Mloka Scamandera, který přijel do města vyhledat nové magické tvory. Mlokovi však z jeho magického kufříku omylem pár kouzelných zvířat uteklo a on se je spolu s nečarem Jacobem Kowalskim vydal hledat poté, co jim obou Tina poskytla u sebe doma útočiště.

Tina se chtěla zavděčit KOKUSE, a tak před ni Mloka spolu s Jacobem přivedla, což neskončilo velmi dobře, protože měla být spolu s Mlokem usmrcena. To se díky Mlokovým magickým tvorům, které schovával po kapsách, nestalo a spolu se svojí sestrou, Mlokem a Jacobem se vydala pochytat zbylé uprchlé tvory.

Při této příležitosti narazila společnost na obscurus, který obracel New York vzhůru nohama a po kterém toužil Percival Graves, ze kterého se nakonec vyklubal Gellert Grindelwald. Protože ho Tina pomáhala zadržet, byla opět povýšena na pozici bystrozorky.

Hledání Credence

Tina si mylně myslela, že si Mlok bude brát Letu Lestrangeovou, a tak v domnění, že s ní Mlok nechce už mít nic společného začala vídat Achillese Tollivera, který je taktéž bystrozorem. Práce ji pak zavedla do Paříže, kde měla najít Credence.

Ve Francii se setkala s Jusufem Kamou, který ji zajal. Mlok jí však spolu s Jacobem přispěchal na pomoc, a všichni se pak dozvěděli, že Jusuf má za úkol Credence zabít, jelikož věřil, že je to jeho nevlastní bratr.

Spolu s Newtem se pak Tina vydala na francouzské Ministerstvo kouzel, aby zde potvrdila Credenceovu identitu, ale tam je brzo našla Leta a Théseus. Těm dvěma se však podařilo uprchnout a spolu s Letou navštívili rodinnou hrobku Lestrangeových, kde se dozvěděli, že Credence není součástí této rodiny.

Tady také navštívili shromáždění pořádané Grindelwaldem, který se snažil získat kouzelníky na svoji stranu. Jedním z těchto kouzelníků byla i sestra Tiny, Queenie. Tina a další kouzelníci se pak spojili, aby zachránili Paříž před spalujícím modrým žárem vyslaným černokněžníkem.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Sonka234

Nesympatická a nudná postava.

17.11.2017 | 14:59:41
Bonnie01

Zodpovědná, inteligentní, racionální, ambiciózní, zásadová…Tina je prostě skvělá. Vedle komika Jacoba, šíleného vědce Newta a přecitlivělé dětské Queenie, jediná skutečně zralá a dospělá postava. V podstatě máma skupiny.

2.8.2017 | 4:07:02
ElisTheDalek

Já ji mám ráda. :)

11.5.2017 | 22:04:16
CoRnDuCK

Moc ji nemusím

28.4.2017 | 18:45:38
Nilly

Hrozně otravná a ze začátku i docela sobecká. Prostě jsem nedokázala pochopit, jak ji můžou ostatní postavy dál snášet.

2.3.2017 | 9:42:36
SerFirox

Strašně otravná postava.

26.2.2017 | 0:07:52
BixB

Nic proti, snad se ještě ukáže. :)

19.1.2017 | 10:53:29
SOADdave

Podle mě fajn charakter

26.11.2016 | 16:21:43
Kothy

Snaziva bystrozorka.

24.11.2016 | 15:06:37
Kykynka

Celý film som sa nedokázala prinútiť k tomu, aby som mala túto postavu rada, bola mi dosť nesympatická. Strašne som mala z nej pocit takej ufňukanej ženskej, stále sa tvárila tak utrápene akoby ju mučili až na ten koniec. Vôbec mi nezapadá ani ako polovička Mloka, skôr akoby bola jeho úplným opakom… Dúfam, že sa to v ďalších dieloch zmení a ona nebude taká úzkoprsá.

21.11.2016 | 22:09:10
1

Aktuální film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Reklama

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny