Haven (Městečko Haven) Co říkáte páté řadě?

Co říkáte páté řadě?

Co říkáte páté řadě?

Jak se vám zatím líbí pátá řada Havenu? Dostála vašim očekáváním, nebo jste čekali něco víc a rozhodně to nedostáváte?

1 0
18.10.2014

Osobně patřím mezi ty, koho čtvrtá řada Havenu nadchla takovým způsobem, že jsem se nemohla dočkat další epizody, sledovala ji bez titulků okamžitě po odvysílání a téměř na každý díl hned psala na web svůj názor. Takže mě samozřejmě nadchlo, když Haven dostal řadu další, dokonce o dvojnásobné délce. A přirozeně jsem s napětím čekala, co dostanu a moje očekávání byla po nadšení z řady předchozí obrovská.

A bohužel musím říct, ač velice nerada, že pátá řada před mými očekáváními absolutně neobstála. Zklamaná jsem byla už po prvním dílu a nemůžu říct, že by se mi seriál v téhle formě vyloženě nelíbil nebo mě vyložen nudil, to ne, ale nadšení se prostě nedostavilo. Neříkám si po každém dílu „Páni, to byl zase nářez. A co asi bude dál? Jak to ten týden vydržím?“ Kdyby teď přišla měsíční pauza, bohužel by mi to bylo jedno a myslím, že to hodně vypovídá o tom, jak nás seriál zaujal nebo nezaujal.


Pro mě osobně je asi největší problém v postavách. Mara mi v podstatě od začátku pije krev a tahle „zlá Audrey“ mě prostě nebaví. Duke, kterýho jsem v předchozích řadách zbožňovala, ztratil šťávu a kouzlo. Hodně mě v minulé řadě bavila Lexie, prostě mi byla strašně příjemná, zamilovala jsem si Williama v podání Colina Fergusona a velice vhodně mi seriál doplňovalo sbližování se mezi Dukem a Jenifer. Teď je Lexie pryč, William pryč, Jennifer mrtvá a nějak si v téhle řadě prostě nemůžu najít nic, co by mě vtáhlo. Věčná Nathanova snaha dostat Audrey zpět, což už vlastně sledujeme druhou řadu, mě fakt neoslovuje a chybí mi tam nějaký nápad… To něco, co by mě zaujalo.

Už delší dobu jsem se rozhodovala, jestli mi tahle řada vůbec stojí za to, abych svůj názor na ní, i když jen v tomhle jednom článku, psala. A pořád jsem tu potřebu úplně neměla, ale to, co si tvůrci vymysleli na konec šesté epizody, mě nechalo v taovém stupni konsternace, že jsem se o svoje pocity prostě musela podělit. Nebudu tu spoilerovat a psát, co se stane, ale dovolte mi říct, že tenhle zvrat mi přijde, už z technického hlediska, dost z cesty a v tuhle chvíli se tak trochu děsím toho, jak v tomhle budou pokračovat.

Rozhodně nehodlám Haven přestat sledovat, to ani náhodou, protože pořád doufám, že se tam stane to něco, co mě do děje zase vtáhne a třeba to teď jenom vidím moc černě a se zvratem, který si pro nás vymysleli, si dobře pohrají a vrátí Havenu to kouzlo, které alespoň pro mě měla předchozí řada. Nechám se překvapit…

A jaký názor máte na pátou řadu vy? Podělte se…

Diskuze /2

tigy

Mne sa zatiaľ piata séria celkom pozdáva, ja som napríklad vôbec nemala rada Williama a Mara vyzerala byť zaujímavá osobnosť. Akurát by som ten „exorcizmus“ až tak nenaťahovala, lebo už to začínalo byť dosť nezáživné… ale tak koniec tejto (šiestej) časti bol úplne že WAU… Takže aj ja som dosť zvedavá, čo bude ďalej.

19.10.2014 | 22:36:07
Kris23

Haven jsem objevila až loni, první až třetí řadou jsem byla naprosto nadšená, čtvrtá budiž, ale tahle mi zatím moc nesedí…samozřejmě, že čekám netrpělivě na každý díl a hned ho pouštím a nečekám na titulky, ale…přece jenom… zatím jsem se nejvíc bavila u dílů s výměny těl. Nebudu ale v žádném případě seriál zavrhovat, pořád je to moje „srdcovka“.

31.10.2014 | 20:48:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Haven řekl poslední sbohem

Pátá řada seriálu Haven byla poslední a seriál byl ukončen. Dalších epizod se již tedy nedočkáme.

Viděli jste...

Viděli jste...

Reklama

Reklama