Heroes (Hrdinové)
83/100 - 169×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Sylar / Gabriel Gray

Sylar / Gabriel Gray

Schopnost: ví, jak věci fungují (přejímání schopností)

Sezóny 4
2006 - 2010

Volume 1 – Genesis

Protože Sylar ví, jak věci fungují, dokáže získávat další schopnosti od jiných Hrdinů. Zabijí ostatní výjimečné jedince a z jejich mozků si adaptuje jejich schopnosti. Věří totiž, že ostatní si své schopnosti nezaslouží, protože je neumí naplno využít. Jeho nejlépe rozvinutá schopnost je telekineze, kterou používá nejčastěji. Sylar nejvíce touží po schopnosti Claire Bennetové, která by mu zaručila nesmrtelnost. Tu ale zachrání Peter Petrelli, se kterým se Sylar utká ještě jednou na Kirby plaza a prohraje. Hiro Nakamura bodne Sylara a ten poté zmizí neznámo kam.

Volume 2 – Generations

Sylara unesla Společnost a pomocí viru Shanti mu odebrala téměř všechny jeho nasbírané schopnosti. Sylar dokáže Společnosti utéct a chystá se vydat za Mohinderem Sureshem, který by mu snad mohl pomoci jeho schopnosti vrátit. Cestou Sylar narazí na podivné sourozence Mayu a Alejandra, kteří rovněž chtějí za Mohinderem. Když se všichni ke genetickému vědci dostanou, Sylar ukradne Mohinderovi krev Claire Bennetové, ta ho uzdraví a Sylar už je znovu schopen používat své schopnosti.

Volume 3 – Villains

Sylar nejdříve ukořistí schopnost Claire, poté se vydá do Společnosti za obávanými padouchy ze sekce 5, aby nasbíral ještě více schopností. Tam ale narazí na problém – zjistí, že jeho matka je Angela Petrelliová. Sylar se pomalu mění v dobráka a začne pracovat pro Společnost jako agent. Postupem času ho ale využívá i jeho otec Arthur Petrelli, ke kterému Gabriel začne víc vzhlížet. Poté, co se Sylar od Noaha Benneta dozví, že všichni mu lžou a jeho rodiče jsou úplně jiní lidé, Sylar se opět mění ve vraždící monstrum.

Volume 4 – Fugitives

Sylar začíná pátrat po svém ztraceném otci, o kterém ví, že je stále naživu. Na cestách spojí síly s Lukem Campbellem, který zná jeho otce. Když Sylar potkává svého otce, cítí jen zklámání. Posléze spojí síly s lovcem Emilem Dankem a společně chytají pro vládu výjimečné lidi. Sylar se následně pomocí schopnosti měňavce vydává za Nathana Petrelliho, ale je poražen Peterem. Protože ale Sylar Nathana zabil, Matt Parkman přinutí Sylarovo tělo myslet si, že je Nathan, a Sylarovo vědomí se tak dostává do Mattovy hlavy.

Volume 5 – Redemption

Zatímco Sylarovo tělo volně pobíhá po světě a myslí si, že je Nathan, skutečný Sylar je uvězněný v Mattově hlavě. Po spoustu problémech se Matt setkává s Nathanem a Sylar se dostává zpět do svého těla. Zjišťuje, že je ale něco s ním v nepořádku. Už nedokáže zabíjet. Usilovně se snaží napravit se, nejvíce mu pomůže sen, kam ho uvězní Matt, a zde stráví pět let s Peterem a postupem času se skutečně mění v jinou osobu. Sylar se tak nadobro stává opět tím dobrým, stává se hrdinou a zachraňuje Peterovu kamarádku Emmu.

Foto: NBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tominotomino

Nejotravnější postava seriálu, která měla nějaký smysl jen v první sérii. Pak už byla jeho postava jen natahovaná.

webmaster
28.2.2024 | 19:57:46
JaneyT

Sylara jsem neměla vůbec ráda, za to, jak zabíjel a získával jejich schopnosti. Ale od dalších řad jsem ho tak nějak začínala chápat a možná i rozumět a postupně jsem si ho oblíbila natolik, že patří do mé TOP. A i když byl záporák, tak jsem ráda, že se z něho nakonec stal hrdina. :)

5.3.2021 | 17:54:47
lordek

Skoda ze v reborn uz neni s Peterem..

8.3.2020 | 20:24:20
qark

Proč nehraje v Reborn? Jako jedna z nejduležitejšich postav prvotní serie je hodne divny že ho ani nespomenuli v Reborn?

26.9.2016 | 8:43:39
VampKošilka

Moje nejoblíbenější postava.

1.2.2016 | 10:54:48
Cherry1824

Nenašla jsem seriál, kromě Heroes, kde bych zbožňovala záporáka, a to hlavního. Nevím, co je na něm tak dokonalého. Možná ta chladnokrevnost, jeho šílenost, nebo genialita? Nevím. Ale srdce diváka si získá určitě.

5.1.2016 | 20:54:07
luciasce

love this guy

2.6.2014 | 22:13:04
Luii

BOŽÍ

26.5.2014 | 20:25:35
TsunTsun

Nejlepší postava, jestli nebude v očekávané 5. sérii, tak se na to asi vůbec nebudu dívat!

26.2.2014 | 11:11:10
Pepe891

Najlepší a najmocnejší záporak v celom seriály ktorý ako to už býva má v sebe aj dobré ja.

20.5.2013 | 12:31:04
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama