His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 85×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Poslední sezóna
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Bella Ramsey (Angelica), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi), Will Keen (Hugh MacPhail), Joe Tandberg (Iorek Byrnison), Lucian Msamati (John Faa), Andrew Scott (John Parry), Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby), James McAvoy (Lord Asriel), Dafne Keen (Lyra Belacqua), Anne-Marie Duff (Ma Costa)

Kniha Prachu 2 - Tajné společenství (2019)

Kniha Prachu 2 - Tajné společenství (2019)

Ve druhém dílu plánované trilogie Kniha prachu se příběh odehrává zhruba dvacet let po událostech La Belle Sauvage a deset let po uzavření trilogie Jeho temných esencí. Lyra Silvertongue je nyní dospělá.

2.1.2021

Základní informace

Originální název: The Secret Commonwealth
Český název: Kniha Prachu 2 – Tajné společenství
Datum vydání: 3. října 2019
Počet stran: 704
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Argo
Spisovatel: Philip Pullman

Oficiální synopse

Lyra je studentkou na koleji svaté Sofie v Oxfordu, ale stále žije na Jordánské koleji. Její zachránce před dvaceti lety v La Belle Sauvage, Malcolm Polstead, je nyní akademikem. Lyra přišla obdivovat díla dvou autorů: Simona Talbota, filozofa, který tvrdí, že racionalita je vše a že daemoni jsou klam; a romanopisce Gottfrieda Brandea, který podobně odsuzuje všechno kromě čistého rozumu. Její daemon Pantalaimon nesouhlasí ani s jedním.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

Druhá řada zavítala do naprosto nového světa a spoustu postav z té první jsme proto neviděli. James Cosmo, představitel Corama, prozradil, že by se rád vrátil do třetí řady i kvůli skvělé spolupráci na place. Chválil převážně samotnou Dafne Keen a režiséra Toma Hoopera. Uvidíme, zda se vrátí.

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCE

KNIHA PRACHU

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama