His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 85×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Poslední sezóna
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Bella Ramsey (Angelica), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi), Will Keen (Hugh MacPhail), Joe Tandberg (Iorek Byrnison), Lucian Msamati (John Faa), Andrew Scott (John Parry), Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby), James McAvoy (Lord Asriel), Dafne Keen (Lyra Belacqua), Anne-Marie Duff (Ma Costa)

Carlo Boreal

Carlo Boreal

Vysoce postavený člen Magisteria.

Sezóny 2
2019 - 2020

Základní informace

Lord Carlo Boreal je člen Magisteria, který projevuje velký zájem o Lyru Belacqua a hlavně alethiometr, který vlastní. Zná cestu, do světa Williama Parryho

Carlo Boreal je člen Magisteria, který cestuje mezi jeho světem a tím naším. V našem světě si říká Sir Charles Latrom a najímá zde dva muže, aby našli Grummana, o kterém nevěří, že je mrtvý. Po té, co se vrátí zpět domů, navštíví večírek, který pořádá Marisa Coulter. Na tomto večírku novinářka Adele Starminster informuje Lyru o Vrahounech, což způsobí, že Lyra i s alethiometrem uteče a Lord Boreal z toho viní Adele, kterou později zabije tím, že rozdrtí jejího daemona.


Když znovu přejde do našeho světa a sejde se s muži, které najal, ti mu oznámí, že Grumman se ve skutečnosti jmenuje John Parry a že je místním průzkumníkem, který má ženu a dítě. Lord Boreal nařídí, aby je muži našli, což se jim podaří. Nějakou dobu rodinu sledují pouze zpovzdálí, ale Lord Boreal měl teorii, že Parry cestoval mezi vesmíry a že důkazy o tom jsou v jejich domě. Navštíví proto Elaine Parry, Johnovu manželku, která mu ale odmítá dát jakékoliv informace o svém manželovi. Muži, které najal, se později vloupají do domu Parryových a Will Parry jednoho z nich v sebeobraně zabije. Lord Boreal se pak nadále snaží Willa v jeho světě najít.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

Druhá řada zavítala do naprosto nového světa a spoustu postav z té první jsme proto neviděli. James Cosmo, představitel Corama, prozradil, že by se rád vrátil do třetí řady i kvůli skvělé spolupráci na place. Chválil převážně samotnou Dafne Keen a režiséra Toma Hoopera. Uvidíme, zda se vrátí.

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCE

KNIHA PRACHU

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama