His Dark Materials (Jeho temné esence)
87/100 - 101×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Sian Clifford (Agentka Salmakia), Amber Fitzgerald-Woolfe (Ama), Bella Ramsey (Angelica), Kate Ashfield (Atal), Kobna Holdbrook-Smith (Balthamos), Simon Harrison (Baruch), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Lia Williams (Dr. Cooper), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi),

Carlo Boreal

Carlo Boreal

Vysoce postavený člen Magisteria.

Sezóny 2
2019 - 2020

Základní informace

Lord Carlo Boreal je člen Magisteria, který projevuje velký zájem o Lyru Belacqua a hlavně alethiometr, který vlastní. Zná cestu, do světa Williama Parryho

Carlo Boreal je člen Magisteria, který cestuje mezi jeho světem a tím naším. V našem světě si říká Sir Charles Latrom a najímá zde dva muže, aby našli Grummana, o kterém nevěří, že je mrtvý. Po té, co se vrátí zpět domů, navštíví večírek, který pořádá Marisa Coulter. Na tomto večírku novinářka Adele Starminster informuje Lyru o Vrahounech, což způsobí, že Lyra i s alethiometrem uteče a Lord Boreal z toho viní Adele, kterou později zabije tím, že rozdrtí jejího daemona.

Když znovu přejde do našeho světa a sejde se s muži, které najal, ti mu oznámí, že Grumman se ve skutečnosti jmenuje John Parry a že je místním průzkumníkem, který má ženu a dítě. Lord Boreal nařídí, aby je muži našli, což se jim podaří. Nějakou dobu rodinu sledují pouze zpovzdálí, ale Lord Boreal měl teorii, že Parry cestoval mezi vesmíry a že důkazy o tom jsou v jejich domě. Navštíví proto Elaine Parry, Johnovu manželku, která mu ale odmítá dát jakékoliv informace o svém manželovi. Muži, které najal, se později vloupají do domu Parryových a Will Parry jednoho z nich v sebeobraně zabije. Lord Boreal se pak nadále snaží Willa v jeho světě najít.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S03E08: The Botanic Garden

cz100%
DOKONČENO

Nepřehlédněte

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Název pro první knihu, která je nazývána v ostatních zemích jako Nothern Lights, je v USA či v České republice zcela jiný. Proč se u nás jmenuje jako Zlatý kompas a někde jinde zase jinak, se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCEKNIHA PRACHU

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama