His Dark Materials (Jeho temné esence)
87/100 - 102×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Sian Clifford (Agentka Salmakia), Amber Fitzgerald-Woolfe (Ama), Bella Ramsey (Angelica), Kate Ashfield (Atal), Kobna Holdbrook-Smith (Balthamos), Simon Harrison (Baruch), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Lia Williams (Dr. Cooper), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi),

Marisa Coulter

Marisa Coulter

Záhadná žena, co hledá asistentku pro svou výpravu.

Sezóny 3
2019 - 2022

Základní informace

Marisa je opravdu vlivná žena, která vezme Lyru pod svá křídla a odvede ji z Jordan College jako svou asistentku. Marisa je však velmi kontrolující a její spojení s Magisteriem v Lyře vyvolává nedůvěru.

Jejím daemonem je zlatý opičák, který na rozdíl od ostatních daemonů nemluví a ani nemá jméno.


Thumbnail Play icon

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
makishek

ta role je pro ruth jak napsaná. už v lutherovi ukázala, že si umí pohrát s rolí psychopata jako málokdo (y) komplexní postava, asi nejzajímavější tahák celého seriálu.

11.9.2020 | 8:38:48
Arrow123

Túto sviňu som neznášal už vo filme a od tej doby sa nič nezmenilo. Ale zahraná je perfektne to sa musí nechať.

23.12.2019 | 23:22:45
Movego

Věřím, že po Nicol Kidman (která Mrs Coulter hrála svěle) se tahle role obsazovala obtížně ale come on. Tohle snad nemyslí vážně, ta herečka je strašná. Co to má s tím horním rtem? Proč mluví tak divně? I ta chůze… O výrazech v obličeji radši pomlčím. Nechápu, jak s tímhle výkonem mohli být tvůrci spokojeni. Ani jednou jsem z ní neměl strach natož nějakou hrůzu (jak tady lidi popisují). Spíš mi přijde k smíchu. SPOILER k třetí epizodě: Co to jako mělo bejt, jak se tam prala? Jak ho plácala po zádech :D LOL, no katastrofa. Opravdu špatný výběr herečky. Nicol je holt Nicol. Škoda, musím ale uznat, že jinak je obsazení parádní. Abych ale nemluvil jen o herečce. Mrs Coulter mám z knížek celkem rád. Nejvíc mě baví její opičák, ten se povedl jak ve filmu tak i tady.

21.11.2019 | 14:32:22
Arken

Těžko říct, kdo hraje Mrs Coulter líp. Nicol Kidman nebo Ruth Wilson? Podle mě jsou obě herečky skvělé. Za mě s obsazením Ruth jako Mrs Coulter spokojenost :)

19.11.2019 | 10:35:45
Khalia

Měla jsem z Ruth trochu obavy, ale už je nemám. Jako Mrs Coulter si mě naprosto získala, je přesně taková, jakou jsem ji vnímala i v knize. Momenty, kdy z ní tryská zlo, je prostě „opice“ :) tak přesně tyhle chvíle si myslím, že jsou dokonalé.

18.11.2019 | 16:49:53
mar.st

Skvěle to hraje, jde z ní hrůza. Její daemon je taky dost odpudivý. No prostě drsná záporačka :)

18.11.2019 | 14:19:26
FValek

Podle mě se herečka docela hodí, asi tím, že je trošku podobná Nicole Kidman, ale drsnější. Docela fajn postava.

17.11.2019 | 19:55:21
MiqueEala

Na tuhle postavu se tato herečka taky vůbec nehodí. Achjo.

17.11.2019 | 15:21:01

Nepřehlédněte

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Název pro první knihu, která je nazývána v ostatních zemích jako Nothern Lights, je v USA či v České republice zcela jiný. Proč se u nás jmenuje jako Zlatý kompas a někde jinde zase jinak, se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCEKNIHA PRACHU

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama