His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 100×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Sian Clifford (Agentka Salmakia), Amber Fitzgerald-Woolfe (Ama), Bella Ramsey (Angelica), Kate Ashfield (Atal), Kobna Holdbrook-Smith (Balthamos), Simon Harrison (Baruch), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Lia Williams (Dr. Cooper), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi),

His Dark Materials

Jeho temné esence je fantasy seriál, jehož předlohou je stejnojmenná knižní série od spisovatele Philipa Pullmana. Na seriálu se podílí stanice BBC One, HBO, New Line Cinema i Bad Wolf. Scénář k seriálu napsal Jack Thorne, který se podílel třeba na přepisování knihy Harry Potter and the Cursed Child do divadelní podoby, přičemž sám spisovatel Phillip Pullman se stal jedním z výkonných producentů. Mezi dalšími výkonnými producenty se řadí za společnost Bad Wolf (Dan McCulloch, Jane Tranter a Julie Gardner), za společnost New Line Cinema (Toby Emmerich a Carolyn Blackwood), za stanici BBC One (Ben Irving a Piers Wenger) a mezi posledními i Jack Thorne, Tom Hooper a Deborah Forte.

Na režisérské křeslo se posadili v první sérii režiséři Tom Hooper, který v roce 2011 získal Oscara za režírování filmu The King's Speech. Dále také režírovali Dawn Shadforth, Otto Bathhurst, Euros Lyn a Jamie Childs. Premiéra první řady odstartovala 3.října 2019 ve Velké Británii a 4. října v USA. Ještě před premiérou první řady byla odsouhlasena řada druhá se stejným počtem osmi epizod jako u prví řady.

V hlavních rolích hrají

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Michal_

První série byla nadějná, ale ty další nepotvrdily možný potenciál.

25.9.2023 | 0:44:08
tominotomino

První dvě řady super, třetí už utrpení.

webmaster
11.6.2023 | 20:12:55
Jiri007

Dobry serial u ktereho se člověk nenudi a kde rozhodně nechybi akce tak i zvraty udalosti, jinak musim řict že nejvic se mi libila Lyra, Ama a Marissa, jinak Marissa byla fakt dobra jak si dokazala poradit s každou situaci a mistami ji člověk nenaviděl ale měl i rad.

redaktor
21.4.2023 | 13:17:34
PStark

Jeden z těch lepších seriálu.

2.1.2023 | 9:58:43
Lenishka

Dějově lepší než film, obsazení mi bylo sympatičtější ve filmu, Lyra ani Marisa nic moc. Kniha je jako obvykle nejlepší.

11.2.2021 | 19:03:40
MiqueEala

Zatím nic moc. Seriál nemůže být jako kniha, ale tady (zbytečně) předělávají docela důležité detaily. Ať už se to týká děje, či povahy postav. Nemluvě o fakt špatném výběru herečky Lyry (která navíc neumí hrát) a Marisy. / Druhá série začala být pěkně nudná. Nedokázal jsem se dostat přes druhý díl.

27.1.2021 | 0:21:02
hrochland

Film se pokračování nedočkal, možná trochu i díky tlaku církve. Seriál zatím jede dál, tak ať to vydrží :)

23.11.2020 | 11:15:08
DonnieD

Četla jsem knihy a viděla i film a seriál se mi líbí ze všeho nejvíc.

14.11.2020 | 22:19:41
Poolverine

Celkom dobré fantasy.

redaktor
24.7.2020 | 14:01:34
Jigy

Četl jsem knižní předlohu, viděl i filmové zpracování a musím říci, že oboje se mi líbilo více. I přes to, že se seriál drží knihy více než film, jeho zpracování je vláčnější a necítím z něj tolik energie. Přesto jsem zvědav na další řady. Jen se bojím, že autoři budou natahovat děj a vytvářet umělé náměty.

15.6.2020 | 14:13:37
1

Stav překladu

Epizoda S03E08: The Botanic Garden

cz100%
DOKONČENO

Nepřehlédněte

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Název pro první knihu, která je nazývána v ostatních zemích jako Nothern Lights, je v USA či v České republice zcela jiný. Proč se u nás jmenuje jako Zlatý kompas a někde jinde zase jinak, se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCEKNIHA PRACHU

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama