His Dark Materials (Jeho temné esence) Popis

His Dark Materials

His Dark Materials

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

Jeho temné esence je fantasy seriál, jehož předlohou je stejnojmenná knižní série od spisovatele Philipa Pullmana. Na seriálu se podílí stanice BBC One, HBO, New Line Cinema i Bad Wolf. Scénář k seriálu napsal Jack Thorne, který se podílel třeba na přepisování knihy Harry Potter and the Cursed Child do divadelní podoby, přičemž sám spisovatel Phillip Pullman se stal jedním z výkonných producentů. Mezi dalšími výkonnými producenty se řadí za společnost Bad Wolf (Dan McCulloch, Jane Tranter a Julie Gardner), za společnost New Line Cinema (Toby Emmerich a Carolyn Blackwood), za stanici BBC One (Ben Irving a Piers Wenger) a mezi posledními i Jack Thorne, Tom Hooper a Deborah Forte.

Na režisérské křeslo se posadili v první sérii režiséři Tom Hooper, který v roce 2011 získal Oscara za režírování filmu The King's Speech. Dále také režírovali Dawn Shadforth, Otto Bathhurst, Euros Lyn a Jamie Childs. Premiéra první řady odstartovala 3.října 2019 ve Velké Británii a 4. října v USA. Ještě před premiérou první řady byla odsouhlasena řada druhá se stejným počtem osmi epizod jako u prví řady.

V hlavních rolích hrají

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Poolverine

Celkom dobré fantasy.

24.7.2020 | 14:01:34
Jigy

Četl jsem knižní předlohu, viděl i filmové zpracování a musím říci, že oboje se mi líbilo více. I přes to, že se seriál drží knihy více než film, jeho zpracování je vláčnější a necítím z něj tolik energie. Přesto jsem zvědav na další řady. Jen se bojím, že autoři budou natahovat děj a vytvářet umělé náměty.

15.6.2020 | 14:13:37
henri78

Nevím jak vy ostatní ale oproti původnímu filmu, se mi seriál díky složitosti a propracovanosti děje knih, zdá jako vynikající volba. Zatím to plně splňuje moje očekávaní a drobně detaily se vždy dají upravit tak, aby to bylo vcelku koukatelné a plynulě a můj osobní názor je, že se s tím velice dobře poprali. Mírně prolínání první a druhý knihy je asi vzhledem k nutnosti to zfilmovat do celku, který dává smysl, velice dobrý tah. Dávám palce nahoru a doufám, že to bude dotažené až do konce a neskončí to jako film po první knize.

9.1.2020 | 20:26:53
Sn0wy

Super fantasy, fakt jsem si to užil. Výborné obsazení, hudba, efekty, zpracování postav, napětí, herecké výkony, úvodní znělka, „bears!“. Bál jsem se, jestli nebude seriál až moc pohádkový, ale zpracovali to výborně. Je správně temný.

8.1.2020 | 14:26:32
Ageme

příjemné překvapení, nim moc jsem nečekal, takže jsem rád, že je to zábavný a můžu dát pět hvězdiček.

31.12.2019 | 20:54:19
Arrow123

Pre mňa seriál roku

31.12.2019 | 18:18:21
Milano33

Ohromujúca fantasy jazda! Za mňa osobne ide o jeden z najlepších seriálových počinov poslednej doby, opulentná podívana, ktorú sprevádza skvelý mysteriózny podtón, wow! Vizuál je luxusný, detailná mytológia dodáva ten pravý fantasy feeling a šmrnc. Popravde sa z tohto seriálu pre mňa osobne vykľula tá najlepšia seriálová novinka tohto roka spolu so seriálovým Zaklínačom a dokonca aj môj najlepší seriálový zážitok za rok 2019. A už sa úprimne neviem dočkať druhej série, som zvedavý ako zamotá kartami.

23.12.2019 | 22:04:39
MiqueEala

Zatím nic moc. Seriál nemůže být jako kniha, ale tady (zbytečně) předělávají docela důležité detaily. Ať už se to týká děje, či povahy postav. Nemluvě o fakt špatném výběru herečky Lyry (která navíc neumí hrát) a Marisy.

20.11.2019 | 18:34:13
mar.st

Nerozumím výhradám některých lidí. Seriál má kvalitní herecké obsazení, skvělou hudbu a perfektní vizuál. Už jen za to si zaslouží chválu. To, že má i skvělý příběh ho pak zvedá na vyšší příčky mezi fantasy seriály.

redaktor
20.11.2019 | 15:30:46
Raiden123

Neviem ako to hodnotit,ale mne to pride ako naklonovany film Zlaty Kompas,ma to vela podobnych prvkov,ale i tak sa to svojsky odlisuje. A efekty niesu zle.

4.11.2019 | 13:28:04

Úvodní znělka

Thumbnail Play icon

Nepřehlédněte

Proč je v seriálu tak málo daemonů?

Proč je v seriálu tak málo daemonů?

Ve světe His Dark Materials jsou daemoni klíčovou součástí příběhu. Avšak v seriálu jsme jich zatím tolik neviděli krom těch, kteří patří hlavním postavám. Proč tomu tak je?

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců