His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 85×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Poslední sezóna
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Bella Ramsey (Angelica), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi), Will Keen (Hugh MacPhail), Joe Tandberg (Iorek Byrnison), Lucian Msamati (John Faa), Andrew Scott (John Parry), Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby), James McAvoy (Lord Asriel), Dafne Keen (Lyra Belacqua), Anne-Marie Duff (Ma Costa)

His Dark Materials

Jeho temné esence je fantasy seriál, jehož předlohou je stejnojmenná knižní série od spisovatele Philipa Pullmana. Na seriálu se podílí stanice BBC One, HBO, New Line Cinema i Bad Wolf. Scénář k seriálu napsal Jack Thorne, který se podílel třeba na přepisování knihy Harry Potter and the Cursed Child do divadelní podoby, přičemž sám spisovatel Phillip Pullman se stal jedním z výkonných producentů. Mezi dalšími výkonnými producenty se řadí za společnost Bad Wolf (Dan McCulloch, Jane Tranter a Julie Gardner), za společnost New Line Cinema (Toby Emmerich a Carolyn Blackwood), za stanici BBC One (Ben Irving a Piers Wenger) a mezi posledními i Jack Thorne, Tom Hooper a Deborah Forte.

Na režisérské křeslo se posadili v první sérii režiséři Tom Hooper, který v roce 2011 získal Oscara za režírování filmu The King's Speech. Dále také režírovali Dawn Shadforth, Otto Bathhurst, Euros Lyn a Jamie Childs. Premiéra první řady odstartovala 3.října 2019 ve Velké Británii a 4. října v USA. Ještě před premiérou první řady byla odsouhlasena řada druhá se stejným počtem osmi epizod jako u prví řady.

V hlavních rolích hrají

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lenishka

Dějově lepší než film, obsazení mi bylo sympatičtější ve filmu, Lyra ani Marisa nic moc. Kniha je jako obvykle nejlepší.

11.2.2021 | 19:03:40
MiqueEala

Zatím nic moc. Seriál nemůže být jako kniha, ale tady (zbytečně) předělávají docela důležité detaily. Ať už se to týká děje, či povahy postav. Nemluvě o fakt špatném výběru herečky Lyry (která navíc neumí hrát) a Marisy. / Druhá série začala být pěkně nudná. Nedokázal jsem se dostat přes druhý díl.

27.1.2021 | 0:21:02
hrochland

Film se pokračování nedočkal, možná trochu i díky tlaku církve. Seriál zatím jede dál, tak ať to vydrží :)

23.11.2020 | 11:15:08
DonnieD

Četla jsem knihy a viděla i film a seriál se mi líbí ze všeho nejvíc.

14.11.2020 | 22:19:41
Poolverine

Celkom dobré fantasy.

redaktor
24.7.2020 | 14:01:34
Jigy

Četl jsem knižní předlohu, viděl i filmové zpracování a musím říci, že oboje se mi líbilo více. I přes to, že se seriál drží knihy více než film, jeho zpracování je vláčnější a necítím z něj tolik energie. Přesto jsem zvědav na další řady. Jen se bojím, že autoři budou natahovat děj a vytvářet umělé náměty.

15.6.2020 | 14:13:37
henri78

Nevím jak vy ostatní ale oproti původnímu filmu, se mi seriál díky složitosti a propracovanosti děje knih, zdá jako vynikající volba. Zatím to plně splňuje moje očekávaní a drobně detaily se vždy dají upravit tak, aby to bylo vcelku koukatelné a plynulě a můj osobní názor je, že se s tím velice dobře poprali. Mírně prolínání první a druhý knihy je asi vzhledem k nutnosti to zfilmovat do celku, který dává smysl, velice dobrý tah. Dávám palce nahoru a doufám, že to bude dotažené až do konce a neskončí to jako film po první knize.

9.1.2020 | 20:26:53
Sn0wy

Super fantasy, fakt jsem si to užil. Výborné obsazení, hudba, efekty, zpracování postav, napětí, herecké výkony, úvodní znělka, „bears!“. Bál jsem se, jestli nebude seriál až moc pohádkový, ale zpracovali to výborně. Je správně temný.

8.1.2020 | 14:26:32
Ageme

příjemné překvapení, nim moc jsem nečekal, takže jsem rád, že je to zábavný a můžu dát pět hvězdiček.

31.12.2019 | 20:54:19
Arrow123

Pre mňa seriál roku

31.12.2019 | 18:18:21
1

Nepřehlédněte

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

Druhá řada zavítala do naprosto nového světa a spoustu postav z té první jsme proto neviděli. James Cosmo, představitel Corama, prozradil, že by se rád vrátil do třetí řady i kvůli skvělé spolupráci na place. Chválil převážně samotnou Dafne Keen a režiséra Toma Hoopera. Uvidíme, zda se vrátí.

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCE

KNIHA PRACHU

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama