His Dark Materials (Jeho temné esence) Popis

His Dark Materials

His Dark Materials

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní předlohou.

Jeho temné esence je fantasy seriál, jehož předlohou je stejnojmenná knižní série od spisovatele Philipa Pullmana. Na seriálu se podílí stanice BBC One, HBO, New Line Cinema i Bad Wolf. Scénář k seriálu napsal Jack Thorne, který se podílel třeba na přepisování knihy Harry Potter and the Cursed Child do divadelní podoby, přičemž sám spisovatel Phillip Pullman se stal jedním z výkonných producentů. Mezi dalšími výkonnými producenty se řadí za společnost Bad Wolf (Dan McCulloch, Jane Tranter a Julie Gardner), za společnost New Line Cinema (Toby Emmerich a Carolyn Blackwood), za stanici BBC One (Ben Irving a Piers Wenger) a mezi posledními i Jack Thorne, Tom Hooper a Deborah Forte.

Na režisérské křeslo se posadili v první sérii režiséři Tom Hooper, který v roce 2011 získal Oscara za režírování filmu The King's Speech. Dále také režírovali Dawn Shadforth, Otto Bathhurst, Euros Lyn a Jamie Childs. Premiéra první řady odstartovala 3.října 2019 ve Celké Británii a 4. října v USA. Ještě před premiérou první řady byla odsouhlasena řada druhá se stejným počtem osmi epizod jako u prví řady.

V hlavních rolích hrají

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
henri78

Nevím jak vy ostatní ale oproti původnímu filmu, se mi seriál díky složitosti a propracovanosti děje knih, zdá jako vynikající volba. Zatím to plně splňuje moje očekávaní a drobně detaily se vždy dají upravit tak, aby to bylo vcelku koukatelné a plynulě a můj osobní názor je, že se s tím velice dobře poprali. Mírně prolínání první a druhý knihy je asi vzhledem k nutnosti to zfilmovat do celku, který dává smysl, velice dobrý tah. Dávám palce nahoru a doufám, že to bude dotažené až do konce a neskončí to jako film po první knize.

6.12.2019 | 17:52:55
MiqueEala

Zatím nic moc. Seriál nemůže být jako kniha, ale tady (zbytečně) předělávají docela důležité detaily. Ať už se to týká děje, či povahy postav. Nemluvě o fakt špatném výběru herečky Lyry (která navíc neumí hrát) a Marisy.

20.11.2019 | 18:34:13
mar.st

Nerozumím výhradám některých lidí. Seriál má kvalitní herecké obsazení, skvělou hudbu a perfektní vizuál. Už jen za to si zaslouží chválu. To, že má i skvělý příběh ho pak zvedá na vyšší příčky mezi fantasy seriály.

redaktor
20.11.2019 | 15:30:46
Raiden123

Neviem ako to hodnotit,ale mne to pride ako naklonovany film Zlaty Kompas,ma to vela podobnych prvkov,ale i tak sa to svojsky odlisuje. A efekty niesu zle.

4.11.2019 | 13:28:04

Stav překladu

Epizoda S01E06: The Daemon-Cages

cz100%
DOKONČENO

Úvodní znělka

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

Výkonný producent vysvětluje, proč byly obě řady natáčeny hned po sobě

Výkonný producent vysvětluje, proč byly obě řady natáčeny hned po sobě

Jeho temné esence ještě neměly ani premiéru první řady a některé hvězdy už skončily s natáčením řady druhé. První řada nastíní události z knihy Zlatý Kompas a druhá řada se naopak zaměří na knihu Jedinečný nůž. Proč se natáčely obě řady krátce po sobě?

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců