His Dark Materials (Jeho temné esence)
87/100 - 102×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Sian Clifford (Agentka Salmakia), Amber Fitzgerald-Woolfe (Ama), Bella Ramsey (Angelica), Kate Ashfield (Atal), Kobna Holdbrook-Smith (Balthamos), Simon Harrison (Baruch), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Lia Williams (Dr. Cooper), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi),

Dr. Cooper

Dr. Cooper

Experimentální teoložka, která působila v Bolvangaru. Její démon měl podobu rudé lišky.

Sezóny 2
2019 - 2022

Základní informace

Když byli démoni během požárního cvičení vypuštěni z klecí, bylo na doktorce Cooper, aby vysvětlila, co se stalo Marise Coulter. Řekla jí také o vývoji, k němuž došlo v procesu interkvizice.

Po útoku na Bolvangar byla doktorka Cooper zajata konzistorním disciplinárním soudem. Zpočátku byla držen v místnosti, kde bylo jen křeslo, postel a kbelík. Jednoho dne promluvila přímo s otcem prezidentem Hughem MacPhailem. Díky tomu jí byly poskytnuty lepší prostory, aby si mohla vzpomenout a znovu objevit výzkumy své starší kolegyně z Bolvangaru, která teoretizovala o tom, jak využít sílu interkvizice, jako to udělal Lord Asriel, aby vytvořila most do jiného světa.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Název pro první knihu, která je nazývána v ostatních zemích jako Nothern Lights, je v USA či v České republice zcela jiný. Proč se u nás jmenuje jako Zlatý kompas a někde jinde zase jinak, se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCEKNIHA PRACHU

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama