His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 85×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Poslední sezóna
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Bella Ramsey (Angelica), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi), Will Keen (Hugh MacPhail), Joe Tandberg (Iorek Byrnison), Lucian Msamati (John Faa), Andrew Scott (John Parry), Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby), James McAvoy (Lord Asriel), Dafne Keen (Lyra Belacqua), Anne-Marie Duff (Ma Costa)

Hugh MacPhail

Hugh MacPhail

Předseda Konzistorního sboru.

Sezóny 2
2019 -

Základní informace

  • Příslušnost: Magisterium
  • Daemon: ještěrka bez známého jména
  • Poprvé se objevil v: Lyra's Jordan
  • Hraje: Will Keen

Otec Hugh MacPhail je předseda Konzistorního sboru. Jeho hlavním motivem je zastavit proroctví, které se šíří mezi Divoženkami a myslí si, že středem tohoto proroctví je Lyra Belacqua.

Otec MacPhail je předseda Konzistorního sboru Magisteria. Po té, co Romuni a Divoženky přepadli Bolvangar chtělo Magisterium sesadit Marisu Coulter z vedoucí pozice Vrahounů a nahradit ji právě otcem MacPhailem. Marisa ho však přemluvila tím, že ví, kde je Lord Asriel a že mu ho předá. Tou dobou byl vězněn na Svalbardu u mědvědů kyrysníků. Podařilo se mu však se osvobodit a tak MacPhail společně s vojáky Magisteria zamířili do jeho laboratoře ve snaze ho zabít.


Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

Druhá řada zavítala do naprosto nového světa a spoustu postav z té první jsme proto neviděli. James Cosmo, představitel Corama, prozradil, že by se rád vrátil do třetí řady i kvůli skvělé spolupráci na place. Chválil převážně samotnou Dafne Keen a režiséra Toma Hoopera. Uvidíme, zda se vrátí.

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCE

KNIHA PRACHU

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama