His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 85×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Poslední sezóna
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Bella Ramsey (Angelica), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi), Will Keen (Hugh MacPhail), Joe Tandberg (Iorek Byrnison), Lucian Msamati (John Faa), Andrew Scott (John Parry), Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby), James McAvoy (Lord Asriel), Dafne Keen (Lyra Belacqua), Anne-Marie Duff (Ma Costa)

Elaine Parry

Elaine Parry

Matka Willa a manželka Johna Parryho.

Sezóny 1
2019 - 2019

Základní informace

Elaine je mentálně nemocná žena, která přišla o svého manžela a musela se starat sama o svého syna od doby, co se narodil. O záhadné zmizení jejího manžela se zajímají lidé nejen z jejího světa, ale i z toho, kde vládne Magisterium.

Elaine je matka Willa Parryho, se kterým zůstala sama po té, co její manžel John Parry odjel na expedici, ze které se již nikdy nevrátil a později byl prohlášen za mrtvého. Kvůli jejímu křehkému mentálnímu stavu se staral Will o ni spíš než obráceně. Její stav tajil před ostatními, protože se bál, že by jí zavřeli do nemocnice. Elaine vždy varovala Willa před nějakým nebezpečím, ale on ji nikdy nebral vážně.


Když byl Will starší, začali za ní chodit muži a vyšetřovat zmizení jejího manžela, mezi nimi byl i Carlo Boreal ze světa Lyry Belacqua. Jeden den se do jejich domu někdo vloupal ve snaze najít dopisy, které Elaine dostala od Johna a schovávala je pro Willa, aby si je mohl někde přečíst. Kvůli tomu ji Will odvedl ke svému učiteli a požádal ho, zda by u něj mohla chvíli zůstat načež záhadně zmizel.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

Druhá řada zavítala do naprosto nového světa a spoustu postav z té první jsme proto neviděli. James Cosmo, představitel Corama, prozradil, že by se rád vrátil do třetí řady i kvůli skvělé spolupráci na place. Chválil převážně samotnou Dafne Keen a režiséra Toma Hoopera. Uvidíme, zda se vrátí.

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCE

KNIHA PRACHU

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama