S01E09: The Green Council

S01E09: The Green Council

Alicent a Otto zjišťují, že je král mrtev, a tak ihned podnikají kroky, díky kterým se má novým králem stát princ Aegon. Ten je však k nenalezení.

16.10.2022
1 560 000
58 minut

Základní info:

Režie: Clare Kilner
Scénář: Sara Hess
Hrají: Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans (Otto Hightower), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Fabien Frankel (Criston Cole), Sonoya Mizuno (Mysaria), Graham McTavish (Harrold Westerling), Matthew Needham (Larys Strong), Jefferson Hall (Tyland Lannister), Tom Glynn-Carney (Aegon II. Targaryen), Ewan Mitchell (Aemond Targaryen), Phia Saban (Helaena Targaryen), Bill Paterson (Lyman Beesbury), Kurt Egyiawan (Orwyle), Paul Kennedy (Jasper Wylde), Luke Tittensor (Arryk Cargyll), Elliott Tittensor (Erryk Cargyll), Alexis Raben (Talya), Paul Hickey (Allun Caswell), Nina Barker-Francis (Jayne), Tripti Tripuraneni (chůva), Miriam Lucia (Fell), Paul Clayton (Merryweather), … 

Hlavní příběhové linie:

Královo přístaviště

Téhož večera, co si Alicent začala myslet, že chce Viserys za následníka svého syna Aegona, královna zjišťuje, že její choť zemřel. Následně se setká se svým otcem, který jí řekne, ať o tom nikomu dalšímu nepoví. Poté oba svolají členy Malé rady, aby se s nimi domluvili na dalším postupu.

Jakmile se členové rady dozví tuto informaci, začnou ihned řešit Aegonovu korunovaci. Jediný, kdo s tím nesouhlasí, je starý lord Lyman Beesbury, který činy všech ostatních začne označovat za zradu. Když ho chce následně ser Criston Cole uklidnit, omylem ho zabije, kvůli čemuž proti sobě poštve Harrolda Westerlinga. Královna naštěstí zabrání jejich potyčce.

Když všichni následně začnou řešit způsob, jak se vypořádat s konkurenční Rhaenyrou, tedy tak, že ji zabijí, Alicent jdou tyto řeči proti srsti, ale nakonec se jim podvolí. Jakmile se tak stane, Otto nařídí Westerlingovi, ať odpluje na Dračí kámen a vypořádá se s Rhaenyrou, ten však jeho rozkaz odmítne a vzdá se své pozice lorda velitele Královské gardy.

Královna navštíví své děti a oznámí jim, že je jejich otec mrtvý. Problém je ale s Aegonem, který je k nenalezení, a tak Otto pověří sery Arryka a Erryka Cargylly jeho nalezením. Jakmile to Alicent zjistí, rozhodne se Aegona najít sama, a to s pomocí sera Cristona a svého syna Aemonda.

Zatímco tito čtyři hledají nezvěstného Aegona, Otto se sejde v trůnním sále se všemi členy významných rodů, aby zařídil jejich oddanost nadcházejícímu králi Aegonovi. Většina z nich se mu sice pokloní, ale pár nikoliv, a tak je Otto odvede pryč. Váhající Allun Caswell nejdříve vyjádří svou oddanost, ale následně se pokusí uprchnout z Rudé bašty, aby varoval Rhaenyru. Je však zavčas zastaven a záhy oběšen.

Arryk a Erryk hledají Aegona na místě, kde si místní sází na zápasy dětí. Narazí tu však na někoho, kdo ví, kde se Aegon nachází. Criston a Aemond stále nemají štěstí s Aegonovým hledáním, a tak se Aemond svěří Cristonovi s tím, že to on by mohl být králem, protože po této pozici prahne, na rozdíl od Aegona.

Rhaenys je už od rána uvězněná ve své komnatě, a tak ji Alicent navštíví, aby ji informovala o tom, co se stalo králi. Rozhodne se ji však nepustit, protože nejdříve potřebuje, aby odpřisáhla svou oddanost jejímu synu Aegonovi. Rhaenys je uchvácena slovy, která jí Alicent poví, a tak se zeptá, zda by ona sama nechtěla sedět na železném trůně. V tu chvíli ji Alicent opustí se slovy, ať přemýšlí nad tím, na čí stranu se přidá.

Arryk a Erryk poví Ottovi o tom, co zjistili, a tak se sám Otto vydá do ulic a setká se s Mysariou, která ví, kde se Aegon nachází. Oba dělají před ostatními, že se neznají, a Mysaria mu nakonec poví, kde se Aegon nachází. Když se ho následně chopí Arryk a Erryk, zastaví je Criston a Aemond, kteří se s nimi střetnou a Aegona následně odvedou ke královně.

Alicent oznámí svému otci, že se zmocnila Aegona, a proto se Rhaenyra nebude zabíjet – místo toho se jí pošlou podmínky, díky kterým by mohlo být zabráněno krveprolití. Následně se Alicent sejde s Larysem Strongem, kterému se odmění za jeho služby. Společně se domluvili na tom, že zatímco on jí bude věrně sloužit, ona bude uspokojovat jeho zálibu v nohách, a tak mu odhalí ty své, zatímco on nad nimi začne onanovat.

Téže noci navštíví Erryk uvězněnou Rhaenys a poví jí, že jí pomůže uprchnout z Králova přístaviště. Z města se nakonec nedostanou, protože ráno začnou být svoláváni všichni obyvatelé Králova přístaviště do Dračího doupěte. Erryk ztratí Rhaenys, která společně s ostatními dojde na toto místo. To jí však hraje do karet, protože právě v Dračím doupěti se nachází její uvězněná dračice.

Jakmile se všichni obyvatelé shromáždí v Dračím doupěti, Otto je informuje o tom, že jsou právě svědky korunovace Aegona na krále, protože jeho otec, král Viserys I., zrovna zemřel. Jakmile je Aegon korunován, Rhaenys prorazí podlahu Dračího doupěte s pomocí své dračice a postaví se všem zástupcům zelených, tedy Aegonovi a jeho rodině. Dostane sice šanci je na místě zabít, ale kvůli Alicent tak neučiní a odletí pryč na své dračici.

Jak si pamatujete epizodu The Green Council?

Trailer k deváté epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RachelBlue

Zelení můžou tlachat, ale jsou to vesměs dost zajímavé postavy, které mě baví sledovat. Atmosféra měla ten vibe seriálu Hra o trůny, Aegonova korunovace bude asi nejvíce hloupý moment v historii. Celá korunovace byla fakt provedená dobře, jen nasrat tam tu Rhaenys s drakem bylo rušivý, protože to se v předloze vůbec nestalo. Jinak je to asi moje nejoblíbenější epizoda.

14.9.2023 | 22:44:41
Gaffík

„Vím jaké je mít zdarma to, o co ostatní musí bojovat.“

27.10.2022 | 21:58:26
risker

„Vím, jaké je bojovat o to, co mají druzí zdarma."

22.10.2022 | 19:06:34
Lan

Klesajici tendence kvality serialu se i nadale potvrzuje

22.10.2022 | 9:06:34
m0rdred

Kromě scénky s drakem, nudné a to mám drama s dialogy rád. Celou dobu řeší složitě nástupnictví, rody musí přísahat věrnost, a pak vlastně stačí, aby někdo něco prohlásil a je vše jinak :D Nikdo nic nenamítal, vlastně kromě toho, koho oběsili, když vyjádřil opačný názor. Ani se mi nechce věřit, že by to poddaní tak jednoduše vzali jako ovce, no… asi stačí málo :) A co na to Rhaenyra?

21.10.2022 | 16:33:52
Fat Tony

Fantasticke, nechapem tym nizsim hodnoteniam od niektorych, toto bol masterpiece

21.10.2022 | 15:23:00
tominotomino

Jeden z nejlepších dílů. Možná i díky tomu, že tam nebyli Rheanyra, Daemon ani už Viserys a konečně tak mohly být více a lépe vykresleny ostatní charaktery. Tenhle díl mi hodně svou atmosférou a feelingem připomínal původní GoT.

webmaster
20.10.2022 | 22:57:15
svätý.šebastián

Este ze je kralom Aegon, Aemond by bol BadAss! Rozhovor Alicent s Rhenys ich zachranil od carovneho slovicka :)

20.10.2022 | 22:02:06
Broomen

#teamblack

20.10.2022 | 21:58:25
sonulle

Tohle byl jeden z nejlepších dílů.

20.10.2022 | 8:13:12

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama