House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 91×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

Druhá řada obsadila Alys Řeku a další tři postavy

Druhá řada obsadila Alys Řeku a další tři postavy

Brzy po startu natáčení jsme se konečně dozvěděli o hercích, kteří ve druhé řadě ztvární nové postavy. Kdo všechno byl obsazen v první pořádnější vlně nováčků?

14 3
25.4.2023

Natáčení druhé série sice odstartovalo až tento měsíc, ale už nyní víme o několika hercích, kteří v pokračování ztvární nové postavy. První vlna nováčků sice byla oznámena teprve nedávno, nicméně tehdy nešlo o nijak zajímavá jména kromě Syrečka. Tentokrát jde o přesný opak.

Jako naschvál jsme vás včera informovali o tom, že se štáb věnuje natáčení scén z Harrenova. Nyní víme, které postavy tu uvidíme. Rozhodně se tu dočkáme Alys Řeky, záhadné ženy, která je pravděpodobně čarodějnice. Ta v pokračování sehraje velmi zajímavou roli a ztvární ji herečka Gayle Rankin, kterou můžete znát například ze seriálů GLOW nebo Perry Mason.

(Zleva Simon Russell Beale, Gayle Rankin, Freddie Fox a Abubakar Salim. Zdroj: Variety)

Dále ve druhé řadě uvidíme dalšího Stronga. Harrenov sice aktuálně patří Larysi Strongovi, ale za něj ho spravuje jeho prastrýc, kastelán Simon Strong. Toho si zahraje herec Simon Russell Beale. Ten se v poslední době objevil například v seriálu Penny Dreadful.

Z Harrenova se nyní podíváme dále. Herec Freddie Fox se ujme role sera Gwaynea Hightowera, staršího bratra královny Alicent Hightower. Tuto postavu jsme mohli vidět už v první řadě, ale tehdy měl na hlavě helmu, takže nešlo poznat, kdo Gwaynea hraje. Dále uvidíme i herce Abubakara Salima (Assassin’s Creed Origins, Raised by Wolves), který si zahraje Alyna z Loděnice, bratra mnohem důležitějšího Addama z Loděnice. Nebudeme toho moc prozrazovat, ale oba bratři jsou pravděpodobně bastardy samotného Corlyse Velaryona.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /4

Steve23x

Řeka, Sníh, Písek, … mě z těchhle českejch překladů jednou vážně mrdne.

#2 Lex Luthor #3 Akul
25.4.2023 | 15:06:10
Lex Luthor

#1 Steve23x: když to překládají strojově a nevidí kontext tak se nediv velice pochybuji, že ti, co pracují i na titulcích tak se na díl ani nepodívaj a netuší, co překládaj někdy ten překlad pak nedává vůbec smysl pro znalce angličtiny.

#4 4391
25.4.2023 | 16:02:52
Akul

#1 Steve23x: A jak bys to přeložil ty? Mně to k tý fantasce sedí.

#4 4391
25.4.2023 | 21:03:23
4391

#2 Lex Luthor: Pokud vím, tak překladatelé titulků se drží zaběhnutého překladu z knih.
#3 Akul: Taky v tom nevidím problém (y)

28.4.2023 | 9:31:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Reklama

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama