House of the Dragon (Rod draka)
95/100 - 21×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Emma D'Arcy (Rhaenyra Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Fabien Frankel (Criston Cole), Sonoya Mizuno (Mysaria)

Proč Criston Cole udělal v pátém díle to, co udělal?

Proč Criston Cole udělal v pátém díle to, co udělal?

Konec páté epizody byl v mnohém šokující, protože se Criston Cole dopustil nečekaného a nevídaného činu. Co k tomu řekl jeho představitel a bude za to Cole potrestán?

16 0
23.9.2022

Na konci páté epizody We Light the Way ser Criston Cole umlátil k smrti sera Joffreyho Lonmoutha. Vzhledem k tomu, že sledujeme seriál z prostředí Game of Thrones, by na tom nebylo nic neobvyklého, kdyby ho neumlátil na svatbě, a to před zraky všech hostů i členů Královské gardy. O to víc je jeho čin pochybný, když on sám je členem gardy.

Celá tato scéna by vlastně nebyla vůbec zvláštní, kdybychom neznali knižní předlohu. My ji však známe, a tak není jasné, jak se Criston Cole dostane z této situace. V předloze totiž na něj čeká ještě velká budoucnost, která je vyloženě v rozporu s tím, čeho se právě dopustil.


(Bude Criston nějak potrestán?)

Tvůrci se k této události doposud nevyjádřili, jen to okomentovali tak, že chtěli, aby tato svatební slavnost skončila nečekaně a prolitím krve, což je již standard svateb ze světa Game of Thrones. Nic však neřekli k tomu, proč Cristonovi přeskočilo nebo jaké následky budou mít jeho činy.

Něco více k tomu pověděl herec Fabien Frankel: „Myslím, že se na svatbě nechtěl dopustit žádného krveprolití. Chtěl být jen od oslav co nejdál. Podle mě mu nepřeskočilo kvůli tomu, že ho Rhaenyra dříve odmítla, ale kvůli tomu, jak ho odmítla. Chtěl s ní utéct, ale ona ho odmítla. Následně mu řekla, že bude i nadále po jejím boku, takže byl nucen sledovat celou svatbu. V tu chvíli se v něm začala hromadit nevraživost.“

(Vražda na svatbě představuje závažný zločin.)

Po svatebních oslavách Cole odešel pryč a chtěl spáchat sebevraždu, královna Alicent mu v tom však zabránila. To, co následovalo, se zřejmě nedozvíme v plném rozsahu, protože nadcházející šestý díl The Princess and the Queen se odehrává cca 10 let po svatbě. Fabien Frankel však tvrdí, že tento posun bude stát za to.

„Tohle se mi vážně líbilo, za jeden jediný týden budou diváci hledět na Cristona zcela jinak. Myslím, že Criston má v mnoha ohledech dobrý přehled o tom, co se všude v jeho okolí děje. Během let zaslechl všechny důležité konverzace. Pomalu, jak bude seriál pokračovat, se Criston Cole stane nedílnou součástí přicházející války,“ prozradil herec ke Coleově budoucnosti.

Zdroj článku: Winter is Coming; Foto: HBO

Diskuze /13

DenzGoTV123

Ja som to bral tak že zabil Joffreyho preto, lebo vedel o ich romániku a mohol to použiť proti princezne alebo nemu čo by jej uškodilo. Vedel že pokiaľ zabije Joffreyho tak z toho neodíde v poriadku ale bude musieť újsť alebo sa zabiť (ako chcel). Pokiaľ by sa zbavil seba a Joffreyho tak by princezna nemala žiadne tajomstvá a problémy. Ale kto vie…

#2 ori #6 Rafan
23.9.2022 | 20:13:50
ori

#1 DenzGoTV123: Neviem, keby ju chcel uchrániť tak by to asi urobil inak, a nie tak aby to videl celý dvor. Skôr mi to príde že si na ňom vybil hnev.

webmaster
23.9.2022 | 20:54:34
Punisher bude trestať

Pretoze bol homofob. :D

#4 Steve23x
23.9.2022 | 21:39:39
Steve23x

#3 Punisher bude trestať: A tvůrci za to schytávaj od LGBTQ+ pěknou kritiku, jak si můžou dovolit zabít jedinýho teplouše a to hned první díl kde se ukáže :D

#12 igwar
23.9.2022 | 21:45:51
Dryx cz

STEVE23X: Ne asi.. :D Teď budou honem nuceni, dosadit a nebo udělat z nějaké postavy, další homokládu :D

23.9.2022 | 22:38:37
Rafan

#1 DenzGoTV123: Kdyby chtěl chránit princeznu, tak to že jí skočil do postele nevykecá.

23.9.2022 | 23:13:30
HellTsuku

Protože je to ufňukaný idiot.

24.9.2022 | 0:43:43
Chmur

V knize ho tuším zabil během turnaje. Nebylo to pro tvůrce úplně jednoduché, neboť v knize se píše, že nejprve Rhaenyru, ale pak se z neznámých důvodů obrátil proti ní. Na internetu je Cole posmívaný jako hlupák, ale já myslím, že to není fér. Lidi se holt řídí emocemi a nejen čistou kalkulací. Je to dobře napsaná tragická postava

24.9.2022 | 2:15:46
Lukass.M

Znám tvoje tajemství a nechám si ho pro sebe dokud mne necháš píchat s princem.

24.9.2022 | 5:19:21
Lukass.M

Jak takováhle věta asi mohla dopadnout? :D Ještě když jí vynesla taková neduživá zrzavá… Je otázka, jestli byl Cole (kterýmu až do nedávna všichni masírovali ego) víc motivovanej ochranou sebe, nebo princezny.

#11 igwar
24.9.2022 | 5:23:10
igwar

#10 Lukass.M: Tá veta samotná nemohla Colea prekvapiť ani vyviesť z miery. Moc dobre od Rhaenyry vedel ako to princ zo vzťahmi má. Keď ho na lodi odmietla a navrhla mu, nech je naďalej jej tajný milenec, podráždene sa pýtal, či bude jej šlapka. Jeho útok bol v hneve, nie žiadny chladný kalkul chrániť niekoho. Bol na svadbe, na ktorej nechcel byť, princezná ho odmietla kvôli gayovi, tlačila ho do pozície kde nechcel byť a ďalej porušovať pravidlá… Jeffrey a jeho hlúpy návrh bol stelesnení všetkého, čo v danej chvíli nenávidel a poslednou kvapkou.

#12 igwar
24.9.2022 | 6:54:06
igwar

#4 Steve23x: Jak jediného? A čo princ? Ani po tom 10 ročnom skoku Rhaenyru zázračne milovať nezačne. Skôr bude mať v posteli nejakého ďalšieho chlapa. Takže LGBT komunita nijak „neutrpela“ :-)
#11 igwar:

24.9.2022 | 6:59:23
Martrix

Nehledal bych v tom záhadu. Tvůrcům to přišlo jako dobrý nápad, přestože to nedává smysl . Nebo je to aspoň hodně diskutabilní, jako v v případě náhleho pojebnutí Danaerys. Vysvětlit se to zpětne dá, ale v daný moment to do kontextu dění nesedělo.

24.9.2022 | 9:21:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E06: The Princess and the Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama