House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 95×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy, Milly Alcock (Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke, Emily Carey (Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

Shrnutí toho nejzásadnějšího, co odhalily nové záběry z upoutávek

Shrnutí toho nejzásadnějšího, co odhalily nové záběry z upoutávek

Stanice HBO se tentokrát pořádně vyšvihla, protože zveřejnila celkem dva trailery ke druhé sérii House of the Dragon. Díky tomu jsme dostali možnost se podívat na ty nejzásadnější věci, které v nich byly.

16 0
25.3.2024

Pokud jste jednotlivé trailery neviděli, rozhodně to napravte. V následujícím článku se podíváme na to nejzásadnější, co odhalily. Pokud se v nich však objevilo něco, co tu nezmíníme, a podle vás to rozhodně stojí za zmínku, napište to prosím do diskuze pod článkem a podělte se o to s námi.

(Konečně jsme se dočkali pořádných trailerů k pokračování Rodu draka.)

Absence Kopřivy

Toto téma jsme nakousli už během natáčení, nyní se k němu opět vracíme. V průběhu natáčení se na place objevili představitelé nových dračích jezdců, nicméně mezi nimi chyběla ta nejzásadnější – Kopřiva. Ta má v příběhu sehrát velkou roli, nicméně prozatím vše nasvědčuje tomu, že se jí ve druhé řadě nedočkáme. Například v traileru se objevil záběr s dračími jezdci, mezi kterými Kopřiva chybí.

(Nových dračích jezdců se sice dočkáme, ale Kopřiva mezi nimi prozatím není.)

Návrat na Zeď

Jaceova výprava na sever je očekávaná v mnoha ohledech, nicméně velmi potěší fanoušky seriálu Game of Thrones, protože po letech opět spatříme samotnou Zeď. Jace se tu konkrétně setká s Creganem Starkem, aktuální hlavou rodu Starků. Zároveň to bude vůbec poprvé, co v tomto seriálu do děje výrazněji zasáhne nějaký Stark.

(Cregan a Jace se brzy spřátelí.)

Další Hightower

Gwayne Hightower, starší bratr Alicent Hightower, se sice už objevil v první sérii, nicméně v té neměl nijak výraznou roli. V pokračování se to rozhodně změní, a tak jsme si ho mohli užít už i v traileru.

(Gwayne Hightower se hlásí o slovo.)

Syreček a Krvař

Opět nejsme v tomto ohledu nijak překvapeni, obsazení tohoto dua totiž bylo oznámeno už dříve, nicméně v zeleném traileru jsme mohli spatřit první pohled na tyto dva nájemné vrahy (i když jen zezadu). Více k nim nebudeme prozrazovat, protože bychom tím vyspoilerovali nemálo věcí.

(Krvař i Syreček sehrají velkou roli, i když v seriálu nebudou moc dlouho.)

Příprava na epický střet

V traileru mluvil Aemond Targaryen o to, že je připraven na výzvu, kterou představuje jeho strýc Daemon. Tím nám bylo naznačeno, že se tito dva jednou střetnou v boji. A až k tomu dojde, bude to epická bitva.

(Kdo vyhraje, když se střetnou Daemon a Aemond?)

Další konkurenční rody

Nenávist nepanuje pouze mezi zelenými a černými, v Západozemí jsou i jiné rody, které proti sobě jdou. Občanská válka mezi Targaryeny dopomůže tomu, aby proti sobě tasili meče i rody Brackenů a Blackwoodů z Řekotočí. Oba tyto rody jsme mohli vidět v traileru.

(Vlevo čtyři Blackwoodi, vpravo jeden Bracken.)

V trailerech se pochopitelně objevila spousta dalších záběrů, například byly odhaleny lepší pohledy na draky. Co vás zaujalo nejvíce?

Zdroj článku: Winter is Coming (první, druhý, třetí a čtvrtý článek); Foto: HBO

Diskuze /5

Fourth

Jeden Stark v seriálu byl. Při jmenování rejnyri jako nástupce Viseryse

#5 Xavik
25.3.2024 | 23:18:31
Rafan

Už aby to začalo.

25.3.2024 | 23:27:40
m0rdred

Jsem rád, že je premiéra v polovině června. Těším se :)

26.3.2024 | 12:36:17
czechkatka

I když nejsem fanoušek zelených, tak se v jejich ukázce líbilo vyobrazení Aegona… no a Aemond je vampírovsky cool… Je vidět i změna kostymérky, hlavně dámy mají krásné róby…

26.3.2024 | 16:49:27
Xavik

#1 Fourth: Na toho jsem zapomněl, díky. :) Opravil jsem to.

admin
26.3.2024 | 21:31:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama