Hunger Games
91/100 - 149×

Hunger Games

Severní Amerika byla zničena ve válce. Vznikla nová země – Panem. Panem tvoří bohaté hlavní město Kapitol a třináct přilehlých a o poznání chudších krajů. Jako trest za předešlé rebelie musí jednotlivé kraje každý rok vybrat jednoho chlapce a dívku do Hladových her. Tito splátci pak bojují v aréně na život a na smrt, dokud nezbude jen jeden. Tentokrát se do arény dostává Katniss Everdeenová a Peeta Mellark z dvanáctého kraje a tato jiskra zažehne plamen.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen), Josh Hutcherson (Peeta Mellark), Liam Hemsworth (Gale Hawthorne (Hurikán)), Woody Harrelson (Haymitch Abernathy), Sam Claflin (Finnick Odair), Elizabeth Banks (Effie Trinketová (Cetkie)), Donald Sutherland (Cornelius Snow), Natalie Dormer (Cressida), Mahershala Ali (Boggs),

Hunger Games

Hunger Games

Knižní bestseller se dočkává filmového zpracování. První film mapuje událostí z první knihy s názvem Hunger Games: Aréna smrti.

2012

Základní info:

Česká premiéra: 22.03.2012
Režie: Gary Ross
Scénář: Gary Ross, Suzanne Collins, Billy Ray
Hudba: James Newton Howard, T-Bone Burnett
Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Wes Bentley, Stanley Tucci, Woody Harrelson, Lenny Kravitz, Toby Jones, Donald Sutherland…
Stopáž: 144 minut

Rozpočet: 78 milionů dolarů
Výnos za první víkend: 152 535 747 milionů dolarů
Výnos v USA: 408,010,692 milionů dolarů
Výnos ze zbytku světa: 283 237 076 milionů dolarů
Celkový výnos: 691 247 768 m­ilionů dolarů

Děj v kostce:

Film je na motivy první knihy – Hunger Games: Aréna smrti.

Zasvěcuje nás tedy do děje v novodobé Severní Americe. kdy je země rozdělena na kraje a v čele je bohatý a mocný Kapitol, který každý rok trestá kraje za jejich vzpouru. Z obyvatel jednotlivých krajů jsou vždy vylosovány dvě děti – chlapec a dívka, kteří jsou odsouzeni k boji na život a na smrt v aréně.

Hlavní postavou je dívka Katniss Everdeen, která žije ve dvanáctém kraji. Děj začíná v den losování splátců pro 74. Hladové hry. Je vylosována Karnissina sestra Prim. Katniss se však nabídne jako dobrovolnice, což se ve dvanáctém kraji nestalo již řadu let. Ke Katniss je za chlapce vylosován Peeta.

Spoelčně jsou odvezeni do Kapitolu, kde se připravují na svou účast v aréně. Během slavnostního galavečera, kdy je s jednotlivými účastníky dělán rozhovor Peeta prozradí, že je do Katniss zamilován, což z nich udělá milence s nepříznivým osudem.

Následně jsou proto změněny pravidla, aby mohli vyhrát dva splátci, ale pouze ze stejného kraje. Katniss a Peetovi se opravdu podaří vyhrát, jenže následně je oznámeno, že vítěz může být jen jeden. Katniss vymyslí, že se oba otráví. Kapitol je však zastaví a oba jsou prohlášeni za vítěze 74. Hladových her.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
_VTEC_

Po shlédnutí tohoto filmu, jsem ty ostatní ani vidět nechtěl. Moc mě to nenadchlo co se týče příběhu. Ale Když jsem se nakonec odhodlal a na další tři se podíval, shrnul jsem hodnocení asi takto. Aby mohl člověk tyto filmy hodnotit, musí se na ně podívat nejprve na všechny a pak je zvážit jednak jako celek a druhak jako jednotlivá díla. Toto dílo si zaslouží 4/5 a to možná ještě přeháním.

11.10.2016 | 11:54:26
TaLu

I první film se podařil – další už měly asi i výrazně vyšší rozpočet, ale jak říkám i první film se podařil.

20.2.2016 | 22:50:28
PLL, Grimm, Shameless..

Nejlepší film!!!!

14.10.2015 | 14:46:23
Petruse240

23.11.2014 | 10:51:26

Síla Vzdoru 2.část

Hunger Games: Síla Vzdoru 2.část

Premiéra: 19. 11. 2015
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Danny Strong, Peter Craig
Kamera: Jo Willems
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Sam Claflin, Elizabeth Banks, Jennifer Lawrence, Stanley Tucci, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Jena Malone, Amanda Plummer
Stopáž: 135 minut

Ohodnoťte jednotlivé filmy:

Reklama

Síla Vzdoru část 1.

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama