Hunger Games
91/100 - 148×

Hunger Games

Severní Amerika byla zničena ve válce. Vznikla nová země – Panem. Panem tvoří bohaté hlavní město Kapitol a třináct přilehlých a o poznání chudších krajů. Jako trest za předešlé rebelie musí jednotlivé kraje každý rok vybrat jednoho chlapce a dívku do Hladových her. Tito splátci pak bojují v aréně na život a na smrt, dokud nezbude jen jeden. Tentokrát se do arény dostává Katniss Everdeenová a Peeta Mellark z dvanáctého kraje a tato jiskra zažehne plamen.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen), Josh Hutcherson (Peeta Mellark), Liam Hemsworth (Gale Hawthorne (Hurikán)), Woody Harrelson (Haymitch Abernathy), Sam Claflin (Finnick Odair), Elizabeth Banks (Effie Trinketová (Cetkie)), Donald Sutherland (Cornelius Snow), Natalie Dormer (Cressida), Mahershala Ali (Boggs),

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

Třetí Hunger Games obsahově sedí na první polovinu třetí knihy Síla Vzdoru. Film do kina vstoupil 20. 11. 2014.

2014

Základní informace

Premiéra: 20. 11. 2014
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Danny Strong
Hrají: Sam Claflin, Elizabeth Banks, Jennifer Lawrence, Stanley Tucci, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Jena Malone, Amanda Plummer
Stopáž: 125 minut

Děj v kostce

Katniss byla zachráněna z arény, ale Peeta nikoliv a je zajat Kapitolem. Katniss je zlomená a má na sebe vzít roli reprodrozda – ikony povstání s čím souhlasí pod podmínkou zachránění Peety. Jenomže ve studiu ji to moc nejde a tak vyráží do terénu, kde natáčí takzvané proklamy, které mají obyvatelstvo motivovat k rebelii.

Proklamy slaví úspěch a na oplátku Kapitol vysílá rozhovory s Peetou, který prosí o ukončení nepokojů. V jednu chvíli se Diodovi podaří narušit rozhovor s Peetou a ten zjišťuje, že Katniss žije. Psychicky to nezvládá a varuje ji před blížícím se náletem.

Po náletu Katniss dochází, že tím Peeta je už Kapitolu k ničemu a prezident Snow ho nechá zabít, požaduje tedy okamžité osvobození Peety. 13. kraj už však dávno jedná a záchranná mise je už v plném proudu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
_VTEC_

Děj konečně začíná nabírat směr a spád i když některá místa jsou stále hluchá, je vidět že se série blíží do finále jak na propracovanosti prostředí, tak navozeném dojmu ze situace… 4,5/5

11.10.2016 | 12:34:09
TaLu

Pomalejší ráz, ale o to větší propracovanost vztahů a postav, u mne naprosto žádné zklamání.

20.2.2016 | 22:51:57
PLL, Grimm, Shameless..

Někdo si myslí, že byl film celkem o ničem, ale mě se naopak strašně líbil!!!!!!§!

14.10.2015 | 14:47:46
Kothy

Nebylo to spatne, jako priprava na finale dobre :)

26.3.2015 | 0:54:22
ZouZoja

Pro mě asi tak za 70 %… Ale že tu takhle možnost není a protože už mě irituje to rozdělování filmů na 2 části, tak dávám tři hvězdy. Myslím, že se jim podařilo přenést knížku na plátno celkem dost obstojně, ale zkrátka ani kniha v první polovině neposkytuje dostatek zajímavého materiálu pro samostatný film.

23.11.2014 | 19:40:45
Petruse240

23.11.2014 | 10:51:47
1Bobesh1

Více v recenzi – 50 %

admin
22.11.2014 | 14:49:22

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Síla Vzdoru 2.část

Hunger Games: Síla Vzdoru 2.část

Premiéra: 19. 11. 2015
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Danny Strong, Peter Craig
Kamera: Jo Willems
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Sam Claflin, Elizabeth Banks, Jennifer Lawrence, Stanley Tucci, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Jena Malone, Amanda Plummer
Stopáž: 135 minut

Ohodnoťte jednotlivé filmy:

Reklama

Síla Vzdoru část 1.

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama