Hunger Games
91/100 - 149×

Hunger Games

Severní Amerika byla zničena ve válce. Vznikla nová země – Panem. Panem tvoří bohaté hlavní město Kapitol a třináct přilehlých a o poznání chudších krajů. Jako trest za předešlé rebelie musí jednotlivé kraje každý rok vybrat jednoho chlapce a dívku do Hladových her. Tito splátci pak bojují v aréně na život a na smrt, dokud nezbude jen jeden. Tentokrát se do arény dostává Katniss Everdeenová a Peeta Mellark z dvanáctého kraje a tato jiskra zažehne plamen.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen), Josh Hutcherson (Peeta Mellark), Liam Hemsworth (Gale Hawthorne (Hurikán)), Woody Harrelson (Haymitch Abernathy), Sam Claflin (Finnick Odair), Elizabeth Banks (Effie Trinketová (Cetkie)), Donald Sutherland (Cornelius Snow), Natalie Dormer (Cressida), Mahershala Ali (Boggs),

Katniss Everdeen

Katniss Everdeen

Aréna smrti

Po smrti otce se Katniss stává živitelkou rodiny. Její otec ji často brával do lesů lovit, takže umí perfektně zacházet s lukem. Později při lovení naráží na Hurikána a stanou se z nich přátelé a chodí na lov spolu. V den, kdy se losují splátci do 74. Hladových her ji Hurikán nabízí, že utečou, Katniss to však odmítá. Oba jdou domů připravit se na losování. Začíná se losovat a za dívky je vybrána Primule Everdeen, Katnissina mladší sestra, která je v osudí jen jednou. Katniss se okamžitě hlásí jako náhrada, následně je k ní za chlapce vylosován Peeta Mellark.

Oba jsou odezeni do hlavního města, kde bude probíhat příprava na Hladové hry. Každého splátce se hned chopí tým vizážistů. Katniss dostává Cinnu, který z ní hned první večer udělá hvězdu – dívku v plamenech.

Probíhají přípravy na Hladové hry, během kterých se Peeta veřejně přizná k tomu, že Katniss miluje již od prvního dne, kdy ji viděl. Oba tak na sebe strhnou velkou pozornost lidí jako pár milenců, kterým osud nepřeje.

V aréně Katniss získá jeden batoh a uteče do lesa. Neví, co je s Peetou, ale brzy zjistí, že je ve skupince těch nejlepších, kteří se jí snaží dostat. Když tato skupinka Katniss najde, musí se ukrýt na stromě. Z protějšího stromu ji Routa ukáže, že na jejím stromu je hnízdo geneticky upravených včel, čehož Katniss využije k odehnání splátců, sama však dostane několik žihadel.

Katniss má bludy, ale získala luk Upadne do bezvědomí, z kterého se probudí za několik dní. Celou dobu se o ní starala Routa. Od které zjistí, že profíci shromáždili všechny zásoby u rohu hojnosti a Peeta je zraněn, ale žije. Společně vymyslí plán, jak připravit profíky o zásoby, poté však Routa umírá.

Pořadatelé mění pravidla soutěže a říkají, že vyhrát mohou dva splátci ze stejného kraje. Katniss se vydává najít Peetu. Najde ho zamaskovaného u řeky a ukryjí se v nedaleké jeskyni, kde se Katniss o Peetu stará. Později kvli němu riskuje život, aby získala léky na jeho uzdravení.

Když v aréně zůstanou jen oni dva, tvůrci vyhlásí, že vítěz může být jen jeden. Katniss však přijde s nápadem, že se zabijí, rozdělí mezi ní a Peetu jedovaté bobule, které se chystají spolknout. Tvůrci je však zastaví a prohlásí je oba za vítěze. Tím však proti sebe poštvou prezidenta Snowa.

Při návratu do dvanáctého kraje se Katniss Peetovi přizná, že na něj byla milá a líbala ho jen kvůli kamerám, aby od sponzorů dostali to, co potřebovali. Peeta je naštvaný, ale uzná, že tuhle hru s Katniss musí dohrát. V hloubi duše však Katniss ví, že k Peetovi opravdu něco cítí.

Vražedná pomsta

Katniss je zpátky ve 12. kraji, společně se svojí rodinou žije Vesnici vítězů. Ještě předtím, než odjede na Turné vítězů, spolu s Hurikánem je v lese na lovu. Než se rozloučí, Hurikán jí políbí, kdyby to třeba mělo být naposled.

Den před odjezdem ji poctí návštěvou prezident Snow. Připomíná jí, jak přelstila tvůrce minulých her a co tím způsobila. Její chování by mohlo vést k revoluci, což se prezidentovi moc nezamlouvá. Vyhrožuje jí zničením 12. kraje, jestliže nepřesvědčí kraje a především jeho samotného o lásce k Peetovi. Za vítězi přijede také Effie, Cinna a další, kteří je budou doprovázet během turné. Ze začátku jde všechno hladce, s Peetou se dokonce spřátelí. Effie jim připravuje proslovy, které mají uspokojit zájmy Kapitolu.

V 11. kraji Peeta pronese pár slov z kartičky, pak ale dodá co si opravdu myslí. Katniss se také přidá, se vzpomínkou na Routu, což v publiku vzbudí ohlas, jeden muž zapíská, udělá gesto jako projev díku Katniss a ostatní se přidají. Jeho to ale nakonec stálo život a dav byl rozehnán mírotvorci. V dalších krajích už raději předčítají připravené proslovy, lidé v krajích se přesto bouří, chtějí slyšet jejich názor.

Předtím, než dorazí do Kapitolu, Katniss přednese návrh svatby, aby prezidenta Snowa přesvědčili. V Kapitolu je čeká velký večírek, kde se seznámí s novým tvůrcem her, Plutarchem Heavensbeem. Ale ani zásnuby prezidenta nepřesvědčí, Katniss se stala symbolem revoluce, proto musí být odstraněna. Plutarch ho ujišťuje o tom, že ten čas už brzy nastane.

Po návratu domů, plánuje s Hurikánem utéct, jak plánovali před hrami. On s tím, ale nesouhlasí. Během jejich rozhovoru přijíždí do kraje mírotvorci nastolit pořádek. Hurikán se jim postaví, za což je zbičován. Katniss se společně s Peetou a Haymitchem postaví na jeho obranu – vítěze přece nemůžou zabít. Prezident Snow jako reakci na to vyhlašuje 75. Hladové hry, které jako 3. Čtvrtohry budou zvláštní. Splátci budou vybráni z vítězů.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Katniss je jednoznačně nejhezčí, nejodvaženější a nejlepší holka ve svém oboru, je pro mě jako ženská verze Harryho Pottera.

redaktor
25.6.2018 | 17:45:48
VampKošilka

V knize byla kolikrát na odstřel, ale ve filmu jsem jí měla hodně ráda.

5.6.2016 | 15:44:58
TaLu

Úžasná herečka ! Ona oživila Katniss a podle mne se jí to velmi podařilo !

20.2.2016 | 22:54:28
Kimberlly

ale v knihe ju mám radšej! :)

6.5.2015 | 18:15:35
Petruse240

23.11.2014 | 10:50:30
SupernaturalAwkwardPLL

Skvělá postava a samozdřejmě i úžasná herečka… :)

22.8.2014 | 14:50:09

Síla Vzdoru 2.část

Hunger Games: Síla Vzdoru 2.část

Premiéra: 19. 11. 2015
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Danny Strong, Peter Craig
Kamera: Jo Willems
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Sam Claflin, Elizabeth Banks, Jennifer Lawrence, Stanley Tucci, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Jena Malone, Amanda Plummer
Stopáž: 135 minut

Ohodnoťte jednotlivé filmy:

Reklama

Síla Vzdoru část 1.

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama