Hunger Games
91/100 - 149×

Hunger Games

Severní Amerika byla zničena ve válce. Vznikla nová země – Panem. Panem tvoří bohaté hlavní město Kapitol a třináct přilehlých a o poznání chudších krajů. Jako trest za předešlé rebelie musí jednotlivé kraje každý rok vybrat jednoho chlapce a dívku do Hladových her. Tito splátci pak bojují v aréně na život a na smrt, dokud nezbude jen jeden. Tentokrát se do arény dostává Katniss Everdeenová a Peeta Mellark z dvanáctého kraje a tato jiskra zažehne plamen.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen), Josh Hutcherson (Peeta Mellark), Liam Hemsworth (Gale Hawthorne (Hurikán)), Woody Harrelson (Haymitch Abernathy), Sam Claflin (Finnick Odair), Elizabeth Banks (Effie Trinketová (Cetkie)), Donald Sutherland (Cornelius Snow), Natalie Dormer (Cressida), Mahershala Ali (Boggs),

Peeta Mellark

Peeta Mellark

Aréna smrti

Peeta se narodil v rodině pekařů, má to štěstí, že je tedy z bohatší rodiny a nikdy nemusel trpět hlady. Kdysi dávno schválně spálil dva chleby, aby ho mohl dát Katniss, která byla na pokraji smrti.

V den losování je Peeta vylosován jako spátce za dvanáctý kraj. Při loučení mu jeho matka řekne, ať se drží Katniss, že dvanáctý kraj bude mít opět vítěze. Peeta je sympaťák a nedělá mu problém mluvit s lidmi a dělat show. Při rozhovoru před Hladovými hrami prozradí, že je zamilovaný do Katniss, což jim přinese velkou přízeň diváků.

V aréně se dostane do skupinky profíků, kteří mají políčeno na Katniss. Peeta jim má pomoci najít ji. Když jí najdou, Katniss se ukryje na strom, Peetu napadne, že si na ni počkají, až sleze dolů. Ta na ně však shodí včely, které zabijí jednu z profesionálek a ostatní zaženou do nedaleké řeky. Když si Katniss bere luk, vidí, jak k ní běží Peeta a volá na ni, ať uteče pryč. Následně však přibíhá další splátce a poraní Peetovi nohu.

Peeta se ukryje u řeky, kde se perfektně zamaskuje a čeká na smrt. Najde ho tam však Katniss, která se o něj postará a uzdraví jej. Poté společně dosáhnou vítězství v Hladových hrách.

Při cestě zpět do dvanáctého kraje Katniss Peetovi řekne, že celou dobu se k němu chovala přívětivě jen kvůli kamerám, Peeta se naštve, ale je mu jasné, že už to musí dohrát.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
VampKošilka

Přijdu si jako jediná, komu byl celý triangle pomalu u zadku. Chápu, proč ho Katniss měla ráda, já sama ho ráda mám. Mírně trouba, ale zlatý kluk.

5.6.2016 | 15:46:25
TaLu

Věrné ztvárnění knižní předlohy !

20.2.2016 | 22:55:39
Tercii

Jó, Peeta :D Popravdě jsem se cejtila hrozně blbě, když jsem viděla konec Catching Fire, přesněji tu scénu, jak se za ním Katniss naposled otáčí… protože to bylo naposled, co jsme viděli toho „původního“ Peetu. Je lepší, že je Katniss s ním – s Hurikánem by nemohla být už jen proto, že je v něm tak moc zloby a všeho, jako ostatně v Katniss samotné. A to by asi nedopadlo nejlíp, nakonec.

29.11.2015 | 23:09:09
PLL, Grimm, Shameless..

Nejlepší postava v Hunger Games!!! <3 Josh Hutcherson – nejlepší herec na světě!!!!!!!!

14.10.2015 | 14:49:55
Kimberlly

Môj zlatý Peeta. Mám ho moc rada! :)

6.5.2015 | 18:15:46
AnííForever

<3

28.11.2014 | 8:32:30
Petruse240

23.11.2014 | 10:50:06
kata42

Nejlepší ze všech.

7.11.2014 | 11:40:29
SupernaturalAwkwardPLL

Peeta mi vadí v jedné věci-překazil „romanci“ Hurikána a Katniss ale jinak je super a strašně se mi líbí herec :) A souhlasím tady s uživatelkou „Holka“ že Katniss patří k Hurikánovy :)

22.8.2014 | 14:55:53
Holka

Nemám ho ráda. Ani jako postavu v knize jsem ho neměla ráda a teď ve filmu ho nesnáším… Obsazení se mi nelíbí a hlavně se mi nelíbí to, že myslí na Katniss. Katniss patří k Hurikánovy! :D

6.8.2014 | 21:25:25
1

Síla Vzdoru 2.část

Hunger Games: Síla Vzdoru 2.část

Premiéra: 19. 11. 2015
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Danny Strong, Peter Craig
Kamera: Jo Willems
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Sam Claflin, Elizabeth Banks, Jennifer Lawrence, Stanley Tucci, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Jena Malone, Amanda Plummer
Stopáž: 135 minut

Ohodnoťte jednotlivé filmy:

Reklama

Síla Vzdoru část 1.

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama