Hunger Games
91/100 - 149×

Hunger Games

Severní Amerika byla zničena ve válce. Vznikla nová země – Panem. Panem tvoří bohaté hlavní město Kapitol a třináct přilehlých a o poznání chudších krajů. Jako trest za předešlé rebelie musí jednotlivé kraje každý rok vybrat jednoho chlapce a dívku do Hladových her. Tito splátci pak bojují v aréně na život a na smrt, dokud nezbude jen jeden. Tentokrát se do arény dostává Katniss Everdeenová a Peeta Mellark z dvanáctého kraje a tato jiskra zažehne plamen.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen), Josh Hutcherson (Peeta Mellark), Liam Hemsworth (Gale Hawthorne (Hurikán)), Woody Harrelson (Haymitch Abernathy), Sam Claflin (Finnick Odair), Elizabeth Banks (Effie Trinketová (Cetkie)), Donald Sutherland (Cornelius Snow), Natalie Dormer (Cressida), Mahershala Ali (Boggs),

The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

Druhý film je na motivy knihy Hunger Games: Vražedná pomsta. Česká premiéra v kinech byla stanovena na 21.11.2013.

2013

Základní informace

Premiéra:
21. 11. 2013
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Simon Beaufoy, Michael Arndt
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Sam Claflin, Elizabeth Banks, Jennifer Lawrence, Stanley Tucci, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Jena Malone,Amanda Plummer
Stopáž: 146 minut

Děj v kostce

Blíží se turné vítězů a tím i začátek 75, Hladových her. Od posledních her se toho však hodně změnilo a v několika krajích probíhají nepokoje. Prezident Snow přijíždí do dvanáctého kraje a varuje Katniss, aby lidi přesvědčila, že Peetu nadevše miluje a vyhrožuje ji smrtí jejích blízkých.

Během turné vítězů jsou všichni svědky zhoršující se situace v jednotlivých krajích a dokonce i rebelie. Na konci turné se Katniss setká i s novým tvůrcem her Plutarchem Heavensbeem.

Po návratu do dvanáctého kraje je situace vyostřená i zde, v kraji je nový velící mírotvůrce, který vládne bičem. Hurikán je zmrskán a téměř zemře. Katniss a Peeta oznamují, že se vezmou. Probíhají přípravy na svatbu.

Ty však překazí vyhlášení 75. Hladových her, kdy je oznámeno, že se do arény vrátí vítězové. Za dvanáctý kraj je vylosovaná Katniss a Haymitch, za něj se však hned jako náhradník přihlásí Peeta.

Ještě před slavnostním průvodem se Katniss seznámí s Finnickem a hned poté s Johannou. Na cvičiště s Mags, Beeteem a jeho ženou. Během rozhovorů s Caesarem Flickermanem musí mít na sobě Katniss svatební šaty, které Cinna upravil tak, aby se změnily v kostým reprodrozda. Cinna doprovází Katniss k buňce, která ji přenese do arény. Ještě před začátkem Katniss vidí, jak je Cinna zmlácen a odvlečen pryč.

V aréně se dá Katniss do spojenectví s Finnickem a Mags, když se snaží dostat co nejdál od středu, je Peeta omráčen při nárazu do silového pole, Finnick ho zachraňuje. Poté se musí vypořádat s omračující mlhou, přičemž přijdou o Megs. Následně stojí proti vražedným opicím.

Když se dají dohromady i s Johannou, Beeteem a jeho ženou přijdou na to, že aréna jsou hodiny.a každou hodinu se něco děje v jiné části. Beetee má plán, jak zabít všechny, co budou na pláži a tak cívkou omotá strom, do kterého vždy ve dvanáct uhodí několik blesků, mezitím Johanna a Katniss odmotávají cívku na pláž. Jsou však přepadeni ostatními splátci a Johanna se vrhne na Katniis, omráčí ji a vyndá ji sledovací zařízení. Když se Katniss probere běží ke stromu, aby našla Peetu. Blíží se bouře a Katniss omotá na šíp cívku a vystřelí ji přímo do bouře, následný výbuch ji odhodí, ale silové pole okolo arény spadne.

Přiletí vznášelo a Katniss naloží. Když se probere je na lodí do třináctého kraje, od Hymitche se dozví, že Peetu má Kapitol, když se na něj vrhne musí ji Plutarch uspat. Když se probere sedí u ní Hurikán a vysvětluje jí, co se stalo. Dvanáctý kraj je zničen, její matka a sestra jsou naživu a všichni jsou teď v kraji třináctém.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
_VTEC_

Příliš dlouhý a nudný rozjezd, jinak by to byl docela dobrý díl.

11.10.2016 | 11:57:55
TaLu

Tak tohle se povedlo ! Dost věrně podle knih.

20.2.2016 | 22:48:19
Kubaskou

Nejlepší díl

8.2.2016 | 23:14:33
Natýýý

Nejlepší díl :333

10.11.2015 | 17:31:54
PLL, Grimm, Shameless..

Asi nejlepší díl!

14.10.2015 | 14:45:59
Petruse240

23.11.2014 | 10:51:37
Simuska25

9.10.2014 | 15:11:25
Kothy

Paradni dil :)

11.5.2014 | 21:12:00
Reprodrozd

Další díl a zase bomba, přesně takhle jsem si to představoval. Krásný děj od začátku až do konce a úžasný otevřený závěr. Už aby byl zase Listopad. Dávám 100%

25.4.2014 | 7:44:32
Barney&RobinStinson

nejlepší film, co sem kdy viděla ♥♥

9.1.2014 | 17:35:03
1

Síla Vzdoru 2.část

Hunger Games: Síla Vzdoru 2.část

Premiéra: 19. 11. 2015
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Danny Strong, Peter Craig
Kamera: Jo Willems
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Sam Claflin, Elizabeth Banks, Jennifer Lawrence, Stanley Tucci, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Jena Malone, Amanda Plummer
Stopáž: 135 minut

Ohodnoťte jednotlivé filmy:

Reklama

Síla Vzdoru část 1.

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama