Lucifer
93/100 - 363×

Lucifer

Lucifer je jako Vládce pekel znuděný a nešťastný, a tak rezignuje na svůj titul a opustí pekelné království pro oslnivý lesk a odvázanost Los Angeles, kde si otevře klub. Náhodně se však nachomýtne k vraždě a ke spolupráci s policí se dostane, ani neví jak.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | FOX, Netflix | 44 minut
žánr
Komiksový, Krimi, Mysteriózní
hrají
Tom Ellis (Lucifer Morningstar), Lauren German (Chloe Decker), D.B. Woodside (Amenadiel), Lesley-Ann Brandt (Maze), Kevin Alejandro (Dan Espinoza), Rachael Harris (Linda Martin), Scarlett Estevez (Trixie), Tricia Helfer (Charlotte), Aimee Garcia (Ella Lopez), Inbar Lavi (Eve), Tom Welling (Marcus Pierce), Dennis Haysbert (Bůh), Tom Ellis (Michael), Brianna Hildebrand (Aurora Morningstar), Scott Porter (Carol Corbett)

Lucifer pod kritikou One Million Moms a ochranou Neila Gaimana

Lucifer pod kritikou One Million Moms a ochranou Neila Gaimana

Komiksy se za svou krátkou historii dočkaly řady omezení ze strany znepokojených rodičů a nyní organizace One Million Moms útočí i na seriál Lucifer. Autor této postavy, Neil Gaiman, vystupuje vůči znepokojeným matkám se slovy: „Zajímalo by mě, jestli si všimly, že to ani posledně nevyšlo…“

18 0
9.7.2015
TheDarkKnight

Lucifer a Gaiman

Seriál Lucifer zavítá příští rok na americké televizní obrazovky. Seriál i jeho hlavní hrdina jsou inspirovaní komiksem. Lucifera a jeho svět stvořil (nejen) komiksový spisovatel Neil Gaiman (Černá orchidej, Američtí bohové) v jednom ze svých komiksů se Sandmanem.

Tvář i duši vdechl komiksovému Luciferovi Neil Gaiman

Milion znepokojených matek

A zatímco veškeré komiksy i ohlášení seriálu se obešly bez problému, po prvním traileru se strhla vlna kritiky a antiakcí ze strany organizace One Million Moms, která si klade za cíl „zamezení exploatace dětí, zejména ze strany zábavního průmyslu“. Z prohlášení organizace, které je zveřejněno na jejich oficiálních stránkách, vyplývá, že „Jednomu milionu matek“ vadí především, že hlavní postava seriálu nepůjde dětem správným příkladem.

One Million Moms ve svém oficiálním prohlášení píše:

Stanice FOX plánuje v roce 2016 odvysílat Lucifera, nový seriál, který bude oslavovat Satana jako starostlivou, sympatickou osobu v lidském těle. Seriál se bude soustředit na Lucifera vylíčeného jako správňáka, který je „jako Pán pekel nešťastný a znuděný“. Odejde ze své pozice, zanechá za sebou své království a odejde do Los Angeles, kde využívá své schopnosti k pomoci v chytání zločinců losangeleské policii. Ve stejný čas je poté Posel boží, anděl Amenadiel, poslán do Los Angeles, a má Lucifera přesvědčit, aby se vrátil k vládě podsvětí. Ukázky z pilotní epizody seriálu zobrazují projevy násilí, noční klub se spoře oděnými ženami a démona.

Nakonec pak organizace vyzývá spolumatky a spoluobčany k podepsání petice za zrušení seriálu. „Znepokojených matek“ (jak je počet podpisů označený) je ke dnešnímu dni, tedy 9. červenci 2015, 27 139.

Thumbnail Play icon

Bohové z Řecka a Ameriky

Je však třeba poukázat na fakt, že zaprvé One Million Moms zřejmě nejen že nečetlo předlohu (komiksy), ale především opomíjí stoletou mytologii bohů, zejména pak řeckých, na jejichž základech komiksy jako Lucifer staví, kde byli také vládci podsvětí vylíčeni jako mocní bozi, kteří „pařili“ v tehdejších barech s možná ještě více spoře oděnými ženami. Tyto mýty jsou dodnes povinnou četbou jak na základních, tak středních školách!

Zadruhé je třeba říci, že pokud chce One Million Moms protestovat vůči Luciferovi, musí odsoudit i seriálového Constantina, který podle jejich měřítek také neodpovídá ideálu otce.

Nabízí se tak otázka, zda je One Million Moms skutečně „hlídacím psem společnosti“, či si pouze čas od času vybere svého obětního beránka, kterého chce svými hlasy poslat na popravu, přestože nezná kulturní ani morální zázemí postav, ani celého jejich světa, který bychom mohli považovat za morálně správnější než ten ve filmech jako Deník princezny. Zde se totiž nerozlišuje objektivně dobro a zlo, jako je tomu u zmíněných komiksů, ale vše je směřováno pouze ke kráse a úspěchu a nikdo za své „hříchy“ není potrestán potenciálním peklem či rakovinou jako John Constantine.

Ani Constantine není vzorem otce, přesto je jeho morálka lepší než u mnohých dětských hrdinů

Comics Code Authority, rozhořčené matky a Neil Gaiman v opozici 

A nebylo by to poprvé, co by komiksy a jejich ztvárnění padaly pod hlasy znepokojených občanů. Poprvé se tomu stalo již roku 1954, kdy byl schválen zákon Comics Code Authority, jenž zakazoval v komiksech například nahotu, hnijící těla, či incest. Tento zákon nejen že zruinoval malá undegroundová americká hororová nakladatelství, ale také omezil tvorbu těch, která přežila. Je až překvapivé, že Comics Code Authority vydržel až do devadesátých let minulého století, kdy byl zrušen mimo jiné díky tomu, že se nakladatelství DC Comics rozhodlo schvalování komiksů Bažináč, jež psal v té době Alan Moore (největší vzor právě Neila Gaimana a autor komiksů Watchmen či V for Vendeta), obejít a vydávat je i tak pod hrozbou pokuty. A to přestože komiks se přímo vyznačoval hnijícími těly (ostatně na těch je postava Bažináče postavena).

Ovšem to nebyl jediný, i když zřejmě největší, případ, kdy znepokojení či rozhořčení rodiče vystupovali proti hororovým komiksům. S odporem se setkal i samotný Gaiman u svého Sandmana. Ostatně sám o tom píše ve své reakci na současné dění kolem seriálu Lucifer:

Jako by to bylo včera (ale stalo se to v roce 1991), kdy prohlásily Concerned Mothers of America, že budou bojkotovat Sandmana, protože obsahuje lesbické, gay, bi a trans sexuální postavy. Nejvíce je rozhořčila Wanda: myšlenka trans sexuální postavy v komiksu… Řekli, že plánují bojkot Sandmana, který bychom odvrátili pouze, pokud bychom napsali American Family Association a přislíbili nápravu. Zajímalo by mě, jestli si všimly, že to ani posledně nevyšlo…

Zda neustoupí DC, respektive jeho dceřiná společnost Vertigo, ani tentokrát, se dozvíme příští rok. S podporou samotného Neila Gaimana, jednoho z nejuznávanějších komiksových autorů dneška, se ale zřejmě není třeba bát ani jednoho milionu matek.


Foto: DC Comics, FOX

Diskuze /55

Lucifrid

Co na to říct… zrušit evoluci, ve školách učit jen o Bohu a Lucifera ukazovat jen jako zlého. Dětem z přemíry toho náboženství pak rupne v bedně a vystřílí školu. Ty americké matky…

#5 Kendal
webmaster
9.7.2015 | 12:32:14
jajush

Když popisujou „Satana jako starostlivou, sympatickou osobu v lidském těle“, tak to znamená, že se asi chce změnit a polepšit, což by jako správné křesťanky (což bezpochyby jsou) měly spíš uvítat. Já se na seriál těším, cokoli od Neila Gaimana je skvělý! <3

9.7.2015 | 12:40:24
komja

Ti amíci, ale vymejšlej píviny. Maj tam GoT a tam jim nevadí, že spousta postav doslova chcípne tím nejhorším způsobem, ale pak se objeví jedna věc a všichni na to nadávají. Teď tady ukážou „Lucifera“ a někteří se z toho můžou skoro zest, aby to nevyšlo. Maj tam spoustu blbostí, kde všichni vyhrávaj a je jedno co udělali a tady kde by měli spravedlnost tak to nechtěj? Co dál k tomu napsat? Že ty „matky“ jsou úplný blbky? To je přesně vystihuje a další důvod proč se o američanech píše, že maj hodně malý průměrný IQ :D

#4 Kendal #6 komja
9.7.2015 | 13:06:59
Kendal

#3 komja: komja a toto si prosím ako prišiel? http://www.serialzone.cz/…-2015-drama/ Ps. Až raz budeš mať deti, uvidíme či sa na toto budeš pozerať rovnako. Teda ak budeš mať nejaké deti.

#6 komja #7 Lucifrid #52 ickoo
9.7.2015 | 14:07:43
Kendal

#1 Lucifrid: A prečo má byť dobrý? Lucifer je zdroj všetkého zla na zemi. Tak mi prosím vysvetli prečo má byť dobrý? Je pôvodcom prvého hriechu, dôvodom vyhnania z raja. Tak prečo by mal byť teraz glorifikovaný ako nejaká obeť ktorou nie je?

#7 Lucifrid #9 TheDarkKnight #15 Apostrof #17 thalk #19 Fannator #55 wauhells
9.7.2015 | 14:10:13
komja

#4 Kendal: Některý americký filmy stojej za starou bačkoru. A řeknu ti to takhle jestli ty svým dětem kecáš do toho na co se můžou dívat a na co ne tak jsi horší rodič než jakej já kdy budu ;) PS: sry za tohle #3 komja:, ale chtěl jsem, aby to vypadalo slušnějí tím, že místo dvou slov dám *, ale zapomněl jsem na to tučné písmo

#18 Kendal
9.7.2015 | 14:12:12
Lucifrid

#5 Kendal: Protože proč by nemohl být v seriálu charismatický a fajn? Protože je to jen seriál? Jak píše komja, v televizi jsou daleko drsnější seriály či filmy, na které by se děti neměly rozhodně dívat (aspoň do určitého věku tedy) a Lucifer najednou vadí, protože se sahá na náboženství. Když rodič dítěti včas vysvětlí, že televize je jen pro zábavu a dítě pozná rozdíl mezi dokumentem a právě tou zábavou, tak se může dívat na co jen chce a škodlivě ho to neovlivní.
#4 Kendal: Ten odkaz jsem nepochopila…

#18 Kendal
webmaster
9.7.2015 | 14:32:08
komja

[smazáno] Už jenom podle toho co píše bych tipoval, že je to až náboženskej fanatik a s těma se většinou nedá ani vyjednávat :D Pravděpodobně patří do starší generace a hlavně si myslí, že ví všechno nejlíp, ale hlavně, že má daný hodnocení u Game of Thrones na 100% xD což je o hodně drastičtější seriál Mimochodem jsem ateista a proto tohle dokážu brát s nadhledem a jsem rád, že konečně vzali seriál taky z jinýho konce, protože proč by měli bejt andělé jenom ti dobří a démoni jenom ti zlý :D

#18 Kendal
9.7.2015 | 14:34:53
TheDarkKnight

#5 Kendal: A zkoušela jsi přemýšlet nad argumentem, který uvádím v článku? Protože pokud ti vadí Lucifer, musíš mít automaticky problém i se skoro všemi mýty, které musí tvé děti povinně číst. Je proti tomuto někde petice?

TheDarkKnight
9.7.2015 | 14:53:29
KevSpa

Takových hádek kvůli smyšlené postavě. :D (náboženští fanatici do mě)

#13 komja
webmaster
9.7.2015 | 15:08:34
Nitram92

Jako kdyby natočili seriál, ve kterém by byl hlavní postavou sympatický po nápravě toužící Hitler, asi bych chápal, že to někomu může vadit. Ale satan je smyšlená postava, tak může být snad v seriálu jakýkoliv. Ale myslím, že je to pro seriál dobrá reklama, sledovanosti to může pomoct. Se na to všichni podívaj, aby zjistili, co se tam děje tak strašně nemorálního :-)

#12 Lucifrid
9.7.2015 | 15:36:25
Lucifrid

#11 Nitram92: No, třeba někdo jednou natočí Už je tady zas, což je super satirická (kdyby někdo nepochopil) knížka o tom, jak se Hitler probere v 21. století. To pak bude pozdvižení :D

#13 komja
webmaster
9.7.2015 | 15:44:24
komja

#12 Lucifrid: Tohle je zábavný. Povraždí miliony lidí a každej si na něj hned vzpomene, ale kdyby se někoho zeptali kdo vynalezl kontaktní čočky nebo podobně tak to nezvládnou :D
#10 KevSpa: Co si dovoluješ ho nazývat fiktivní postavou? Za takovejch 50 let s ním budu nejlepší kámoš :D jestli opravdu existuje :)

#14 Lucifrid
9.7.2015 | 15:48:35
Lucifrid

#13 komja: Tak zrovna Wichterleho si pamatuju :)

webmaster
9.7.2015 | 16:01:15
Apostrof

#5 Kendal: A na to jsi přišel kde? Zdroj veškerého zla na zemi… :D Ano, v některých případech je Lucifer ztotožňován s hadem z rajské zahrady, ale jindy je zase Lucifer jiné jméno pro Ježíše Krista, protože v překladu znamená Jitřní Hvězda nebo Světlonoš. V jiném případě je to jeden z padlých andělů, padlých proto, že chtěli dát lidem vědomosti, které jim Bůh odepřel. Něco si o tom přečti. ;)

#18 Kendal
9.7.2015 | 19:08:21
thalk

Líbí se mi, že si americké jednomilionová mamina plete pojmy Satan a Lucifer… :D

9.7.2015 | 19:14:04
thalk

#5 Kendal: Chlape Hadem ze zahrady byl Samael. Lucifer byl úplně jiná postava. Jsem rád, že tu mluvíš o něčem o čem nemáš tucha… Ale abych byl za přechytralého, tak Lucifer nebyl svržen do Pekla (přeci jen pokud si přečteš religionistické texty judaismu, kde je jasně dáno, že Peklo sousedí se 4. Nebem), ale jako druh pokání mu Elohim (Bůh) na prosby Elohy (Bohyně) dal nastarost se starat o Peklo a trestat tam duše lidí jenž se zprotivili řádu Nebes (překvapení, hříchy nejsou, jen prostě nemáš sr*t Nebe). No a Samael za „provotní“ hřích nebyl vůbec potrestán v průběhu Biblických příběhů vystupuje dále jako sluha boží… I když on to byl spíš sluha Bohyně… Ale tak účel to splnilo a ženská část Boha a nějaká rovnováha byla z celého Judaismu Křesťanství totálně vymazána. :D

#18 Kendal #19 Fannator
9.7.2015 | 19:21:15
Kendal

#6 komja: Kontrolovanie toho, čo dieťa pozerá je jedním zo spôsobou jeho výchovy. Dávaš pozor aby vyrastalo tak ako to uznáš za vhodné. Pretože si jeho zákonný zástupca a chceš dbať na jeho dobro. Myslíš len a len na to. Ak niečo nepovažuješ za vhodné, urobíš opatrenia aby sa k tomu nedostalo. Deti teda vyrastajú tak ako ich formuje vo veľkej miere ovplivňuje ich prostredie. Preto pri výchove dávaš pozor aby bolo toto prostredie, jak vonkajšie tak vnútorné čo najbližšie tomu tvojmu. Te da ak by som zaujal tvoj postoj, veľmi by som sa desil toho čo by z tebou vychovávaného dieťaťa vyrástlo. Lucifer JE kvapkou v mori, lenže tých kvapiek je v teraz viac než dosť. Takže ak sa tieto kvapky spoja, postupne vytvoria obraz, ktorý osoby na ktoré mal vpliv výrazne ovplivnia, či v dobrom alebo zlom. Áno, považujem sa za veriaceho, chodím do kostola v nedeľu a v sviatok. Ale taktiež mám doma knihy ako Americký bohovia, Květinová skouška, Nadraží Perdido, Železná rada a v čítačke ešte omnoho viac. Tieto knihy považujem sa vynikajúce, ale rozhodne by som ich nedával čítať ľuďom, ktorý na to nemajú istú zrelosť. Preto CHÁPEM týchto rodičov. Sám sa na tento seriál pozriem. Tiež som naňho zvedavý, ale rozhodne sa nebudem rozplívať nad niekym kto vládne peklu a prebúdza v ľuďoch to najhoršie, (ak tomu veríte, ak nie, nie). Ps. #8 komja: Ak si dovolím vyjadriť svoj názor na niečo, a nie je to tak ako si to predstavuješ, som náboženský fanatik? Z tvojho prejavu ja zase usudzujem, že si ľavičiak, ktorý sa považuje za strašne coool. #7 Lucifrid: Ok, teda, ak by na teba niekto charizmatický a fajn dlhodobo vplíval, a potom ti povedal, že máš niekoho dobodať, podrezať, okradnúť, alebo podobne, spravila by si to? A práve o tom celom je ten protest. O ničom inom. #15 Apostrof: Spájať Lucifera, vládcu pekla s tým, ktorý prišiel aby vykúpil svet, a zomrel preto dosť bolestivou a krutou smrťou, na základe toho, že sa preklad ich mien trocha podobá je prinajmenšom zaujímavé.
#17 thalk: Thalk, konkrétne v ktorej časti Biblie je to? Nejak to nemôžem nájsť. Ok, možno som sa splietol v tom, že Lucifer nebol hadom v záhrade, ale. Meno Lucifer sa rovnako stotožnuje so Satanom, takže by som tu spravodlívým ohňom tak neplápolal. Ps. Judaizmus existuje stále, vyznávajú ho milióny ľudí, ktorý na kresťanstvo neveria. PPs. A na čo myslíš, že poslal Boh na zem Ježiša? A na čo asi bol napísaný Nový zákon?

#20 thalk #20 thalk #22 komja #32 TheDarkKnight
9.7.2015 | 20:08:31
Fannator

No, Co na to říct. Lucifer je zlý a basta. Nicméně když ho někdo použije v v autorském díle jako goodguye, proč ne. Kdo chce se na to může dívat kdo nechce nemusí. Debata o správnosti či škodlivosti asi ničemu sama neškodí, a možná může být i přínosná. Zakazování takové věci bych už se trochu bál. přeci jen, seriál o klaďasovi Luciferovi není dle mého názoru zas tak společensky nebezpečný. #5 Kendal: Podle některých výkladů jení Lucifer ten hlavní záporák, a nebyl hadem. #17 thalk: Uveď zdroj informací co znamenají religiontické texty judaismu? Je to jediný obecně přijatý výklad či nějaká alternativa? Člověk co chytračí tolik jako ty ví obvykle kulové, zkus to s větší pokorou :-).

#20 thalk
9.7.2015 | 20:11:28
thalk

#18 Kendal: Dobře začal bych tím, že tohle je SZ a ne NZ, který je hlavní součástí Bible.

#18 Kendal:
#19 Fannator: Tanakh a Zohar. Tohle jsou zdroje informací ;) Alternativa? V rámci orthodoxního kabalistického judaismu je to základní výklad z hlediska právě Zoharu. Alternativa to je pokud se na to podíváš pro oddělení od Kabaly, což je dejme tomu pro obecný judaismus. Ale to můžeme říct, že obě vezre jsou košer.

#21 Fannator #32 TheDarkKnight
9.7.2015 | 20:20:08
Fannator

#20 thalk: Nevím jestli jsi někdy uváděl zdroj, :-) ale zdrojem se myslím přesné uvedení místa kde nalezneš tvrzení o které se opíráš. Jinak je zdroj nevěrohodný i když je třeba pravdivý… :-). Výklad který popisuješ je dle mého názoru poněkud divoký i když už jsem ho slyšel, jen si právě nejsem jistý kde přesně :-) Bohužel pokud jde náboženství musíme vzít v potaz že je velmi mnoho učení, která vykládají stejné věci jinak. K tomu se můžeme stavět tak že věříme jedné odmítáme ostatní, a nebo o nich polemizujeme s větší či menší skepsí. Ale arogantně postavy jeden výklad nad jiné je trochu ignorantské :-D

9.7.2015 | 20:30:10
komja

#18 Kendal: Tak koukám, že i chlap může bejt pěkná „stíhačka“ to nechci radši vidět tvoje děti. Večerka v 9 hodin, vypsaný zakázaný seriály, zakázaný nápoje a jídla? Takhle to u tebe vypadá? Tak takhle se dámy a pánové, vychovávají stíhačky :D

#23 Fannator
9.7.2015 | 20:31:15
Fannator

#22 komja: Určovat na co děti koukat budou a na co ne, nebo co děti budou hrát a co hrát nebudou, po případě co budou dělat a co ne. Je zákonná povinnost rodiče. Jde o samozřejmě o stavení hranic. Jako nenechám hrát 11 letého kluka GTA, tak mi bude celkem šumák jeestli 16 letý syn kouká na porno. Musím se trochu zastat Kendala: Také nejsem příznivcem současné hipsterské rodičovské módy, dělej si co chceš =)

#25 komja #32 TheDarkKnight
9.7.2015 | 20:45:50
blackbird

Nechápu, co tady řešíte. Před každým potenciálně nebezpečným seriálem stejně obvykle bývá ona magická formule „Viewer discretion advised“ a kde obvykle stanoví, jaké „závadné“ věci tam můžete vidět a pro jaký věk je to doporučeno, a je už pak na vás, jestli je na to necháte dívat. Navíc, pokud se opravdu tak strašně staráte, na co se vaše děti dívají, jak tady píšete, tak jim snad vysvětlíte, o co jde, a co je správné a co není, ne? Plus si navíc dovolím jednu ironickou poznámku: zrovna tohle téma, co vypadá jako obyčejná detektivka mi nepřijde tak strašně jedovaté jako všechny ty kriminálky, střílečky a horory, s tunou krve, mrtvol a nevím čeho všeho ještě, na které se děti tak jako ta dívají – dost pochybuju, že to jim v té Améérice či tady zakazujete. A když už jste na tyhlety témata tak citliví, tak jim na to nedovolujte se koukat nebo nekupujte tydlety programy z kabelovky, milí zlatí. A pokud mi na to chcete říct, že s ateistou se o tom bavit nehodláte, tak na to vám řeknu – tak se na ten seriál probůh nedívejte.

#32 TheDarkKnight
9.7.2015 | 20:53:34
komja

#23 Fannator: Nějaký hranice bejt musej, ale dle toho jak to píše mi připadá, že on je má hodně striktně vedený. A, když něco děcka chtěj hrát tak jim v tom v současný době je těžký zabránit, protože jim stačí jít k jejich kámošům kde to maj všechno dovolený. Takže je jedno jak se rodiče snaží, ale záleží jakou psychiku má to dítě, když je „rebel“ tak si najde svoji cestičku a když není tak bude za otloukánka nebo boxovací pytel :/

#26 Fannator
9.7.2015 | 21:19:46
Fannator

#25 komja: To je na dlouhou debatu o stylu výchovy a hranicích. Když je hra od 18 tak to prostě dítěti nekoupím, na PSko umí rodičovský zámek a počítač taky. Rodič by měl znát kamarády a měl by znát jejich rodiče, a tedy vědět co dovedou, Ale k dětství patří klukoviny a blbosti, takže se to nesmí brát tak važně, důlěžitá je i výchova, tedy aby dítě vědělo co je špatné a dobré =) Je to prostě komplexní věc :-)

#27 komja #30 Fannator
9.7.2015 | 22:02:00
komja

#26 Fannator: Víš kolik lidí co vůbec nikdy nehrálo ví, že na hrách je tohle označení? Moc ne. Ale vím kvůli čemu se to muselo začít dělat xD

9.7.2015 | 23:31:24
Ptolemai

teda co se tady člověk všechno nedozví… :-D

9.7.2015 | 23:34:28
slecnamarplova

Lidi brzděte, pořád je to jen fikce. I když lehce kách a v některých očích a myslích zcestná. Boří se tu jen další tabu. Pokuď to bude dobré (seriál), natočí se další sezóny , ale jsem zvědavá (páč komiks jsem nečetla, ale Gaimana mám ráda), tak se vsadím, že Lucifera přestanete brát jako pekelníka. Ve vší úctě, v každém z nás jsou dvě strany, temno i světlo. To je jako za totáče, kdy neexistovali gayové, postižení a Lenin byl pánbůh. Už jsem se musela smířit s tím, že děti před vším neochráním, že je musím jen naučit přemýšlet a rozhodnout se , co je správné a špatné. Každý máme svůj kodex, a komu se tohle líbit nebude, holt na to nebude koukat. Ale jinak, je to dost dobrá negativní reklama, což?;-)

#32 TheDarkKnight
10.7.2015 | 7:31:34
Fannator

#26 Fannator: Jsem vědom toho že jsou lidi, kteří se o své děti nezajímají, a jsem si vědom toho že jich ani většina neví, co znamenají ty označení na hrách. Na druhou stranu je mi to zase jedno, protože já to vím. :-)

#32 TheDarkKnight
10.7.2015 | 9:58:16
ChevChelios

Moc velkou podporu na petici nemají :D 27k :D hahahaha,dokonce i Petice za tyraní dinousauru od Spilberga měla více :D

#32 TheDarkKnight
10.7.2015 | 11:58:13
TheDarkKnight

#18 Kendal: Ale tady přece nikdo po nikom nechce, aby ho nějak uctíval či co, to ani náhodou, tak proč to zbytečně vytahuješ a argumentuješ něčím, co není pravda?

#20 thalk: Nový zákon je hlavní součástí Bible? Trochu ti asi překopu tvůj svět, ale Starý zákon zabírá mnohem větší prostor než ten Nový, když se bude mluvit jenom o počtu slov, zbytek by byl na dlouho a nejde to takhle, jak to děláš ty, jednou větou shrnout ze stolu.

#23 Fannator: Jen pro pořádek: V článku vůbec nejde o to, že by se dětem mělo dovolit vše, ale že se „Jeden milion matek“ pokouší o cenzuru autorského díla, který neobsahuje nic zákonně závadného.

#24 blackbird: Tady doplním, že seriály skutečně musí procházet schválením, kdy je jim stanoven tzv. věkový rating. Ale jinak ty matky se nepohoršují nad tímto, ale nad tím, že by tam měl být Lucifer znázorněn jako charismatickej správňák, jak ostatně píší ve svém prohlášení.

#29 slecnamarplova: Tak hlavně nikdo ten seriál ještě neviděl, že jo. A co se komiksu týče, tak tam rozhodně nic černobílý není, on komiks je celkově někde jinde než zveřejněnej trailer.

#30 Fannator: Asi bych tu zbytečně neřešil hry, to už je totiž hodně mimo mísu.

#31 ChevChelios: No tak… na Gaimana, Lucifera, Fox a komiksáky nestačí podle mě ani jeden milion matek. :)

#33 thalk
TheDarkKnight
10.7.2015 | 18:26:34
thalk

#32 TheDarkKnight: a teď, kterou verzi Bible myslíš? :D Můžeš mi říct verzi buď podle překladu nebo podle účelu (př. studijní, referenční, pro věrouku). Větší část verzí Bible je právě zaměřena na NZ. Tradičně rozšířená Bible v ČR vycházející z úprav a překladů ještě za komára je, ale zaměřena na SZ. Takže ano, pokud se na to podíváš z hlediska překladu rozšířené dostuponisti a povědomosti Bible v ČR, tak je to SZ.

10.7.2015 | 20:45:59
HellTsuku

Věřím v boha ale na toghle se sakra těším :) A doufám že to vydrží na rozdíl od Constantina. Lucifer vchází také s DC comicsu, pod jménem Sandman.

#36 -Skinner-
10.8.2015 | 23:21:55
HellTsuku

Jinak, nechápu tuhle zvrácenou moralitu, vše je zakázaný v komiskech i incest, ale hlavně že vraždění v GoT nevadí...... to je prostě tak..... chápu že incest není dobrá věc, ale pořád mi to přijde lepší než vzít pistoli a zabíjet lidi.

#38 -Skinner-
10.8.2015 | 23:30:43
-Skinner-

#34 HellTsuku: Pilot už unikol na net ale neviem či niekto robí titulky.

#37 HellTsuku
11.8.2015 | 2:41:53
HellTsuku

#36 -Skinner-: Hm jo? Tak to je dobrý, ale nedzá se, počkám a uvidím při nejhorším si to pusítm jen v angličtině

#38 -Skinner-
11.8.2015 | 8:43:59
-Skinner-

#37 HellTsuku: Vyšlo to včera spolu s Blindspot a Minority Report.

#35 HellTsuku: Týmto znepokojeným matkám nevadí zabíjanie vadí im to že Lucifer je vyobrazený ako „starostlivá, sympatická osoba v ľudskom tele“. Čiže ak by Lucifer zabíjal ľudí a potom ich v pekle mučil tak by to vôbec neriešili.

#39 HellTsuku
11.8.2015 | 14:43:16
HellTsuku

#38 -Skinner-: Jo četl jsem, ale tahle morální zvrácenost..... je už na mě trochu moc. Žijeme v době kdy sex je pomalu horší než vražda, podle amíků.

11.8.2015 | 18:15:16
peto166

bol by som zvedavy ci je niektora z tychto prepnutych mamiciek aj neveriaca… :D

15.8.2015 | 3:44:05
Bilasek

Tak to je zábava. V spoustou filmech byl Lucifer a ty filmy nikomu nevadili. Teď příjde seriál a hned polovina lidí si musí stěžovat :D

16.8.2015 | 19:46:27
sylek1

Tolik povyku pro nic. :-D Lucifer byl vždy brán za záporáka. To dá rozum. Kdo jiný by mohl vládnout peklu? Musí to být nějaká „zlá“ autorita. Jenže kdo si vymyslel nebe a peklo? Pánbíčkáři. Žil jsi dobře, byl jsi hodný, tak půjdeš do nebe. Ty jsi zlobil, tak skončíš v pekle. No, a je to. Já osobně bych raději do pekla, kde mají pěkně teplíčko. Rozhodně nechci poletovat někde v mracích a v průvanu. Pokud bude seriál pokračovat podle pilotního dílu, nadsázka, humor, ...... jdu do toho a nějaké „pseudoprotesty“ mi jsou ukradené. Kdyby se natočil seriál o znuděném Pánu Bohu, kterého to přestalo bavit v nebi a šel se na Zem bavit, tak by kolem toho nebylo pravděpodobně tolik povyku, že? :-)

#44 alexis
5.9.2015 | 20:24:30
millay24ify

Já teda absolutně nechápu smysl této diskuze. Přece tohle není seriál určený pro děti, tak proč řešit, jaký to na ně bude mít vliv? To by se nesmělo točit vůbec nic pro dospělé publikum … Když nechci, aby se na to mé děti dívaly, tak jim to nedovolím, ne? Tak to dělám já a to i v rámci pohádek určených přímo pro dětské publikum … A co se týče vlivu na společnost obecně, tak tento seriál je jen malou nepodstatnou kapkou v moři, to by se muselo zakázat 80% celkové filmové a seriálové produkce:-D V tomto protestu jde hlavně o nábožensky založenou americkou společnost, které nevadí jakékoliv násilí v televizi, hlavně aby se to nedotklo jejich křesťanských dogmat.

11.10.2015 | 10:34:01
alexis

#42 sylek1: No vidíš, ale ve skutečnosti – tedy v křesťanském pojetí – je peklo něco opravdu hrozného, a Lucifer je stělesněním zla. Přestav si křížence masového vraha, pedofila a všech totalitních vůdců. Když se smaže rozdíl mezi dobrem a zlem, který reprezentuje například nebe a peklo, kam se civilizace dostane? Já ten odpor celkem chápu. Představa, že by Lucifer mohl být relativně kladná postava, je pro mě taky trochu přes čáru. Sice je jeho představitel fakt móóc pěknej chlap, ale tohle si asi nedám..

#46 ronnie123
24.12.2015 | 14:46:31
Myraelle

Tak prvně to není seriál pro děti. Kdyby si milion matek místo protestů udělalo čas, mohly by si třeba ohlídat, na co se jejich děti dívají.

4.1.2016 | 23:08:04
ronnie123

#44 alexis: alexis, můžeš mi jen vysvětlit, proč by kříženec masového vraha, pedofila a všech totalitních vůdců měl mučit a trestat lidi, kteří se chovali za svého života špatně? Já být největším existujícím záporákem, vybírala bych si oběti čistě náhodně a ne podle toho, jestli „zlobily“. :D

2.2.2016 | 16:18:17
Kalam

Brrr… není nic horšího, než rozhořčené věřící matky, právníci co potřebují džob a rádoby psychologové… být podle nich, tak dnes není ani rádio a možná ani gramafón… a ano, toto není nic překvapivého, čtyřicátnic co v neděli chodí do kostela v pondělí se ukájí u 50 odstínů šedi a pak střídavě demonstrují za zákaz sexuální výchovy na škole a střídavě bojkotují prodej videoher existuje v americe spousta… až mě překvapuje, že je jich jen milion a né deset…

3.2.2016 | 23:47:17
Triiciiie

Ať ty maminy místo televize dají děckám do ruky knížku a bude vystaráno.

7.2.2016 | 13:51:09
C4death

Tak tahle diskuze me pobavila.. Opravdu ve 21 stoleti nekdo veri v existenci Satana anebo Lucifera nebo jakyhokoli certa :D a nekoho poburuje ze ho nekdo hraje v nejakym serialu ?

8.2.2016 | 18:04:22
Martazar

Nalepšie je to „Jednomu milionu matek“ vadí především, že hlavní postava seriálu nepůjde dětem správným příkladem.

Ved to nie je serial pre deti. -_-

29.3.2016 | 17:47:12
Ratemus

no je to pořád jen vymyšlená postava, navíc kdybychom jen tušili jaká srágora se ze seriálu vyklube tak tu tyhle věci vůbec neřešíme…jsem opravdu zvědavý jestli se tu strhne něco podobného a v Ameru stádo milionu krav začne zase bučet až natočí Preachera

2.5.2016 | 7:54:19
ickoo

#4 Kendal: tak si je nemas porizovat kdyz nemas na to prevzit otpovednost je to kazdeho vlastni boj jestli dite serial sleduje nebo kdyby pro to neco udelaly mozna by jim pak nezbejval cas na to srat ostatni co se chteji divat nakejma primitivnima peticema lol

4.11.2016 | 17:31:10
jakysinka

Zrovna nejsem člověk, který by se zabýval touto mytologií podrobně, ale co si pamatuji ze školy a z vlastního mini samostudia, tak Lucifer = padlý anděl, který chtěl být na úrovni Boha, a za trest ho poslali do pekla hlídat. Satan = vzbouřený démon, který je ztotožněním zla.

13.11.2016 | 8:32:00
Billy the Kid

srát na matky

24.11.2016 | 20:42:59
wauhells

#5 Kendal: A to co jsi napsal, ti nacpal kdo do hlavy?

20.10.2021 | 2:55:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Budoucnost Lucifera

Konec dobrý, všechno dobré?

Konec dobrý, všechno dobré?

Máme za sebou poslední řadu Lucifera a s přitažlivým vládcem Pekla se již nepotkáme. Stejně tak i s ostatními postavami ze seriálu. Proto se celá šestá řada nesla ve stylu rozloučení. Pojďme si společně finální řadu rozebrat.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zůstaňte v obraze

Momentky

Momentky

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama