Lucifer
93/100 - 363×

Lucifer

Lucifer je jako Vládce pekel znuděný a nešťastný, a tak rezignuje na svůj titul a opustí pekelné království pro oslnivý lesk a odvázanost Los Angeles, kde si otevře klub. Náhodně se však nachomýtne k vraždě a ke spolupráci s policí se dostane, ani neví jak.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | FOX, Netflix | 44 minut
žánr
Komiksový, Krimi, Mysteriózní
hrají
Tom Ellis (Lucifer Morningstar), Lauren German (Chloe Decker), D.B. Woodside (Amenadiel), Lesley-Ann Brandt (Maze), Kevin Alejandro (Dan Espinoza), Rachael Harris (Linda Martin), Scarlett Estevez (Trixie), Tricia Helfer (Charlotte), Aimee Garcia (Ella Lopez), Inbar Lavi (Eve), Tom Welling (Marcus Pierce), Dennis Haysbert (Bůh), Tom Ellis (Michael), Brianna Hildebrand (Aurora Morningstar), Scott Porter (Carol Corbett)

Lucifer Morningstar

Lucifer Morningstar

Samotný vládce pekel, který se už nudil, a tak se vzdal své funkce a přestěhoval se do Los Angeles, kde si otevřel klub.

Sezóny 6
2016 - 2021

Lucifer si dosud na Zemi užíval, vedl v Los Angeles klub Lux, ale když došlo k vraždě jeho známé a vyšetřování převzala detektiv Chloe Decker, jeho život se obrátil vzhůru nohama.

Lucifer je padlý anděl a bývalý vládce Pekla. Po vykázání z Nebe vládl po dlouhé věky Peklu, až se začal nudit a spolu se svou druhou rukou, démonkou Maze, ho opustil. Vydal se do Los Angeles, kde se Lucifer zbavil svých křídel a stal se majitelem luxusního nočního klubu Lux. Ten vedl pět let, než se stal svědkem vraždy zpěvačky jménem Delilah, která kdysi zpívala v Luxu. Lucifer ji seznámil s pár vlivnými lidmi, jež mu dlužili laskavost a hvězda byla na světě. Poté, co byla Delilah zastřelena a umřela Luciferovi v náručí, přijede vraždu vyšetřit policie a Lucifer se seznamuje s detektivem Chloe Deckerovou. Ta se snaží najít vraha, stejně tak jako Lucifer. Toho nakonec najdou i díky Luciferovým schopnostem a Lucifer je proti vůli Chloe jmenován civilním konzultantem u policie a v zásadě jejím parťákem.

Tom Ellis jako Lucifer. Foto: FOX

Lucifer při vyšetřování vražd často využívá své schopnosti, a to svou moc vytáhnout z nich jejich největší touhy, nebo sáhne k násilí a použije svou ohromnou sílu či jen podezřelým ukáže svůj pravý ďábelský obličej. Lucifer je také jako anděl nesmrtelný a nelze ho zranit lidskou zbraní. Kupodivu k tomu ale dojde a chvíli mu trvá, než zjistí, že se tak děje pouze v přítomnosti Chloe. Naštěstí se ovšem extrémně rychle uzdravuje, takže to není takový problém, pokud mu zrovna nejde o život.

Lucík, jak ho s oblibou nazývá jeho bratr Amenadiel, má také velice rychlý metabolismus, díky čemuž musí požít opravdu velké množství alkoholu a drog, aby něj měly nějaký účinek, což velice rád a často činí. Stejně tak se rád oddává sexu a je pro ženy a muže nadmíru přitažlivý. Výjimkou je Chloe, na kterou jeho šarm nepůsobí.

Bývalý vládce Pekel umí komunikovat s duchy právě zemřelých či se svými andělskými sourozenci, které přivolá tak, že se k nim pomodlí. Ovládá telekinezi a jakmile získá zpět svá křídla, může létat. Hovoří všemi lidskými jazyky, i když čtení se to netýká. Nikdy nelže a je velice nadaný detektiv, díky čemuž pracuje s Chloe. Je neuvěřitelně talentovaný zpěvák a také pianista, podle jeho slov byli jeho žáky Mozart, Liberace nebo Elton John.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
t.kubova

Luciferův sexappeal je opravdu působivý..prostě nejenom, že je to vysokej elegán s anglickým přízvukem, vtipnej, always smily little sluty bitch ale my holky ho prostě milujeme a chceme (a on to moc dobře ví),.je to prostě ďábel a to jeho mojo nemůže nikdo zpochybnit..dějově někdy napínavé až hrůza, jindy delší čekání na rozuzlení nebo složitější zlotožnění se s přibývajícími postavami ale mě to sakra bavilo!!

4.3.2022 | 23:52:49
Jiri007

Lucifer byl fakt perfektni postava hlavně ty jeho vtipky neměli chybu a taky to jak pořad použival ty svoje předsvědčovaci metody a jeho smysl pro humor.

redaktor
14.9.2021 | 14:25:09
JaneyT

Lucík byl skvělý. Hned jsem si zamilovala jeho humor. Je to velice zajímavá postava a dalo by se říci, že sám Lucifer je důkaz toho, že i ďábel se může zamilovat. :) Prostě boží postava, která vás chytí za srdce a už nepustí. :)

21.6.2021 | 10:26:01
RagnarokCzD

Jediný co týhle postavě můžu vytknout je skutečnost, že se jí nedá dát víc jak 100% :D

2.6.2021 | 12:06:46
CaptainDeadpool

Lucifera nejde nemít rád… je prostě boží ďábel

31.5.2021 | 21:31:13
Holy253

Velice dobrá postava ve výborném seriálu.

23.4.2021 | 18:07:02
sonulle

Za mě s klidným svědomím 100%. Toma Elisse miluji od dob Mirandy. Je to prostě slast pro ženské oko ( i pro některá mužská). Jeho charisma táhne celý seriál k vrcholu. Společně s Maze a Lindou moje oblíbená postava. Padlý anděl, který srší vtipem a má víc vrstev než cibule. Jeho původ a důvod proč je na zemi, co mu to přináší, zkoumání vztahu k detektivovi a jeho psychoterapie, kdy každý případ, který řeší umí aplikovat egocentricky na sebe, je to nej co seriál nabídne. Jeho předurčení se zamilovat do Chloe mě zase tak moc nebaví, ale to bude tím, že ta chemie tam má být, ale na mě nefunguje. Vzhledem k ohlasům jsem, ale v menšině.

23.9.2020 | 13:49:19
Milano33

Úžasná postava, skvelo zahratá. Tom Ellis dal postave Lucifera dušu a naplno ju predal. Dáva si ho neskutočne. Jeho povahové črty sú naprosto k popukaniu. Je egocentrista a narcista a aj tak ho máte radi. Bezpochyby sa jedná o jednú z najlepších a najviac vykreslených postáv aké poznám. Má patričnú hĺbku a večne zápasí sám so sebou, jeho vnútorný konflikt je obdivuhodný. Na ňom stojí a padá celý seriál. Ťaha to priam až úchvatne.

14.9.2020 | 23:24:33
daiv666

Špatní kluci jsou dobří kluci!.....Zlý Lucifer je ještě lepší Lucifer!…Miluju tuhle postavu

24.8.2020 | 23:13:38
loveshadowhunters

Je vidět, že Toma role hodně baví

23.8.2020 | 10:28:03

Budoucnost Lucifera

Konec dobrý, všechno dobré?

Konec dobrý, všechno dobré?

Máme za sebou poslední řadu Lucifera a s přitažlivým vládcem Pekla se již nepotkáme. Stejně tak i s ostatními postavami ze seriálu. Proto se celá šestá řada nesla ve stylu rozloučení. Pojďme si společně finální řadu rozebrat.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zůstaňte v obraze

Momentky

Momentky

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama