Lucifer
93/100 - 363×

Lucifer

Lucifer je jako Vládce pekel znuděný a nešťastný, a tak rezignuje na svůj titul a opustí pekelné království pro oslnivý lesk a odvázanost Los Angeles, kde si otevře klub. Náhodně se však nachomýtne k vraždě a ke spolupráci s policí se dostane, ani neví jak.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | FOX, Netflix | 44 minut
žánr
Komiksový, Krimi, Mysteriózní
hrají
Tom Ellis (Lucifer Morningstar), Lauren German (Chloe Decker), D.B. Woodside (Amenadiel), Lesley-Ann Brandt (Maze), Kevin Alejandro (Dan Espinoza), Rachael Harris (Linda Martin), Scarlett Estevez (Trixie), Tricia Helfer (Charlotte), Aimee Garcia (Ella Lopez), Inbar Lavi (Eve), Tom Welling (Marcus Pierce), Dennis Haysbert (Bůh), Tom Ellis (Michael), Brianna Hildebrand (Aurora Morningstar), Scott Porter (Carol Corbett)

Konec dobrý, všechno dobré?

Konec dobrý, všechno dobré?

Máme za sebou poslední řadu Lucifera a s přitažlivým vládcem Pekla se již nepotkáme. Stejně tak i s ostatními postavami ze seriálu. Proto se celá šestá řada nesla ve stylu rozloučení. Pojďme si společně finální řadu rozebrat.

28 0
18.9.2021

Článek obsahuje spoilery k šesté řadě!

Konec páté řady nás zanechal v situaci, kdy si Lucifer pomocí přátel vybojoval trůn ve Stříbrném městě. Od začátku šesté řady bylo ale jasné, že se svým odchodem do Nebe moc nespěchá. Chloe ho stále plně podporuje v jeho budoucím poslání a vše vypadá růžově. Ovšem až do chvíle, kdy se objeví tajemná dívka, které tvrdí, že je Lucifer její otec. Není to ale vůbec hezké shledání, protože chce Lucifera zabít. Chloe je informací o potenciální Luciferově dceři zaskočena a také je naštvaná, že ji Lucifer nic neřekl. My ale nakonec zjišťujeme, že dívka je dcerou jak Lucifera, tak Chloe. Že je to pravda, pozná právě Chloe, protože jedině ona ví, že by své další dceři dala jméno Aurora, zkráceně Rory.

Jak je to ale vůbec možné? Již víme, že pro anděli není problém přivést na svět potomka s člověkem. Vždyť Amenadiel má několik měsíců starého syna s doktorkou Lindou. Je nám předložen příběh o tom, že Rory vyrůstala celý život bez otce a ani to, že Chloe leží na smrtelné posteli, nedonutí Lucifera se vrátit. To Rory tak rozčílí, že se přenese do minulosti, kde má plán svého otce zabít. Rory je totiž také anděl. Zbytek šesté série tak řešíme otázku, jak to, že Lucifer svou rodinu opustil a tak se zachoval přesně jako jeho otec. Jediným vysvětlením pro něj je, že ho musel někdo zabít. Ale je tomu opravdu tak?

(Rory má hodně zvláštní křídla. Tvoří je totiž čepele. Foto: Netflix)

Celou šestou řadu také sledujeme počínání Dana, který na konci řady páté zemřel a dostal se do Pekla. Ačkoliv ho Rory vynese zpět na Zem, je z něj duch, kterého můžou vidět pouze nebešťané a Maze. Dan se tak snaží vyřešit otázku, proč má výčitky svědomí a jeho duše tak nemůže přejít do Nebe. Nakonec je to právě Lucifer, kdo ho navede, kde má hledat odpověď.

Velkou otázkou šesté řady bylo, jestli se Ella konečně dozví celou pravdu o svým přátelích. Nakonec jí to nemusel nikdo říct, protože na to Ella přijde sama. Zpočátku však těžce nese, že jí její přátelé lhali. Avšak díky svému příteli Carolovi pochopí, že pravda se lidem někdy říká velmi těžko. A že abychom s někým mohli být, tak o něm nemusíme vědět všechno. Stačí pouze vědět, že ten dotyčný je dobrý člověk.

(Ella se konečně dozví pravdu a najde štěstí u detektiva Carola. Foto: Netflix)

Dále se také dočkáme šťastného konce Maze a Eve. Ty se nakonec stanou ženou a ženou. Jejich svatbu se na poslední chvíli pokusí překazit Adam (ano, TEN Adam). Situace je ale zachráněna a Adam si uvědomí, že musí nechat rozhodnout Eve, s kým chce trávit společný život.

Ani problém s absencí Boha nezůstane nevyřešen. Je ale jasné, že Lucifer se Bohem nestane. Nakonec se této funkce chopí Amenadiel, který chce však vládnout jinak. Nechce stát nad všemi anděli, ale naopak po jejich boku a vládu v Nebi si rozdělit. Tím je vyřešeno i jeho dilema, vládnout v Nebo nebo trávit čas se svým synem Charliem.

A finále seriálu? Myslím, že název poslední epizody Partners 'Til the End popisuje konec seriálu naprosto přesně. Chloe a Lucifer jsou parťáci až na věčnost.

(Lucifer a Chloe, parťáci až do konce. Foto: Netflix)

Jak se vám líbilo zakončení seriálu Lucifer? Můžete se o tom rozepsat v komentářích a hlasovat v naší anketě.

Líbil se vám závěr seriálu Lucifer?

47%
43%
10%
314 hlasů

Diskuze /7

Martrix

Nejlíp to fungovalo, když dostavaly postavy pořádně zabrat. Což se v šesté řadě moc nedělo. Ale chápu tvůrce, že se chtěli rozloučit a uzavřít všechny linie happyendem…v dnešní době je těch skutečných špatných konců až až.

19.9.2021 | 10:42:35
Beranir

Konec se mi líbil, nebylo to podle mě špatný zakončení, ale sezona jako celek byla taková ehhh, slabá, 4 série se netflixu neuvěřitelně povedla se zakončením, který mi doted nahání husinu, ale pak to nějak noo kvalitně šlo dolů. Nepomohly ani ty extrémně cringy momenty jako povídání s Adamem o toxické masculinitě a podobně, který tam působily hrozně na sílu narvaný a prostě cringy.

19.9.2021 | 14:01:58
Vencais

Byl to takový konec který neurazí, ale doufal jsem v něco trochu jiného. Odbydu to tím že to svedu na covid který poznamenal další seriál a nebudu to dál řešit.

20.9.2021 | 0:01:44
Levascue

První polovina 6. řady byla skvělá, ale cca od 6. dílu díly bez děje, natahované až někdy téměř nekonečné rozlučky… Poslední dva díly mi strašně připomínali konec True Blood.

28.9.2021 | 8:54:09
Lolamoon

Tak to bolo…No, na tejto sérii bolo vidieť, ako bolo tá predchádzajúca vyslovene hrozná…Ale ani táto séria nebola žiadna sláva. Teda prvá polka série bola lepšie. Boli tam naozaj prekvapivé momenty a hovorila som si, že to má dobrý nábeh na poriadne finále…(prekvapivo sa mi páčila kreslená časť, prekvapko ohľadne Rory aj keď je to otrepaný námet). Ale potom sa to zvrtlo a až do samého konca to bola vata. Čo mi dosť vadilo bola tá téma, ktorej sa prehnane venovali, ako sú policajti zlí a ubližujú len Afroameričanom… Z poslednej časti sa mi tak páčila scéna,kde nabehli do hangáru a zabíjali kriminálnikov, ale čo na tom že pomoc im nebola treba a pritom od finále sa očakáva veľkoleposť, a teda mali tam nabehnúť s kamošmi. Potom ďalšie nezmysli…ako ten kriminálnik ľahko uniesol Rory aj keď to vysvetlili rýchlim, že Lucifer to povedal Danovi…Alebo Lucifer tam len kľačí a nechá sa zabiť, keď protivník má len dýku…alebo klasické, nevenujem pozornosť zaisteniu kriminálnika (ok chápem, že v seriáloch nepodstatné).­.A nakoniec všetko to bolo tak strašne nelogické a zbytočné…Už len základ Roryn prehnaný hnev na Lucifera, ktorý ešte nič nespravil. A osobne mi to ani nevychádza celá to pointa, že Rory to nemohla vedieť, aby sa vrátila, aby jej vlastne Lucifer pomohol..Tak kde je začiatok…Ona všetko zmenila, keď prišla z budúcnosti…ale normálne by sa to toho stavu v budúcnosti ani nedostali…A tak on nemohol odísť z pekla, ale Amenadiel mohol pendlovať hore-dole. A čo na tom, že Linda podviedla Ameadiela. Ukázali nám a nič…Všetkých zdĺhavo prebrali a neukázali ani ako Amenadiel povedal Linde, že on bude bohom, aspoň malý pokec.Na koniec sme dostali aspoň pohľad na pekné Strieborné mesto,ale to je tak všetko. Škoda, že sme sa nedočkali viac zo Strieborného mesta a linky s tým. Asi Tom zobral veľký časť z rozpočtu a tak to zas bolo nízkonákladové. Celkovo pre mňa veľké skamenie. Posledná séria bola nakoniec len rodinná dráma s nezmyselným de­jom.

2.10.2021 | 12:01:36
Petuskaxo

Uprimne, kdyby to ukončili po 5te serii a 6tou nenatocili, vubec bych se nezlobila. Clovek by se smířil, ze sel Lucifer do Silver City, stal se Bohem a vsichni bychom mohli spokojene pokracovat v nasich zivotech.

3.10.2021 | 11:36:06
Menneriath

Hlavný príbeh bol zakončený dobre z logického hľadiska. Naozaj to celé do seba zapadlo. Niektoré veci okolo však domyslené neboli (Linda s džigolom, Trixie nebola pri Chloe keď umierala…).

28.10.2021 | 0:26:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Budoucnost Lucifera

Konec dobrý, všechno dobré?

Konec dobrý, všechno dobré?

Máme za sebou poslední řadu Lucifera a s přitažlivým vládcem Pekla se již nepotkáme. Stejně tak i s ostatními postavami ze seriálu. Proto se celá šestá řada nesla ve stylu rozloučení. Pojďme si společně finální řadu rozebrat.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zůstaňte v obraze

Momentky

Momentky

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama